YEŞİLKALE

Kaba kumda daha önceden uzun mesafeli koşularda boy göstermiş ama kazanamamıştı. Her iki pisti ise iyi koşuyor. Sentetik pistte iki yarışından da ikincilikler çıkarmasını bildi. Aslında safkanın son koşusu çok iyiydi ve kazanabilecek performansı sahaya yansıtmıştı. Aprantisi İ.Katar öndeki mücadeleye erken dahil olmuş, o gün rakip olarak seçtiği Yağızkaan'ı atlatıp koşuyu lehine çevirmeye çalışmıştı. Ancak yine bugün grupta yer alan Alsancaklı iç bariyere dalıp, Yeşilkale'yi uyutunca potoda bitmiş burun farkı ile mağlup olmuştu. Mesafe uzadı, Salih Çelik bence safkanla iyi anlaşacak. Kocaeli'de 1000'i 1.13, 400'ü 29.5 hafif rahat işiyle koşuya katılacak Yeşilkale favorimdir. 

KIZÇEM KIZI 

Pandemiden sonra Kocaeli ve İstanbul pistlerinde seri şekilde altı koşu gördü. Ancak kısrak yeni yeni toparlanıyor. Uzun mesafeye ise çok yatkın. Cupids Arrow ile tam, Küpşeker ile ise anneden kardeş. Annesi Çillim ise İstanbul'da grup koşular koşmuş Çilli Çocuk, yine burada 4 uzun mesafeli sentetik kum koşusu kazanan Best Stop, kaba kumda bir çok uzun mesafe galibiyeti bulunan Harputlu Gakkoş ile kardeş. Dört gün önce koşu gördüğü için yalnızca bir kenter ile hazırlıklarını geçiştiren Kızçem Kızı'na ben sert grupta şans vereceğim. 

BALALAYKA

Bu sene arap safkanlar arasında en çok üzerinde durduğum isimdi. Hatta sezon başlayınca bir defa tek, bir diğer koşusunda ise ŞARTLI-5 koşuda günün bankosu olarak önerirken, yorumumda da belirttiğim gibi, bir kaç koşu sonrası çok farklı yerlerde göreceğimizi yazmıştım. Nitekim Gr-1 İSTİKLAL SAVAŞI koşusunda kazanıp beni yanıltmadı ve gününde sürpriz isimlerindendi. İdmanlarında sürekli üstüne koyarak, hazırlıklarını eksiksiz sürdüren Balalayka 1400'ü 1.40 yaptıktan sonra, 600'ü 41.5, 400'ü 27 rahat iş gerçekleştirdi. Şuan mükemmel durumda görünüp, yine düzlükle birlikte öne çıkıp rakiplerine ağırlığını hissettirip kazanacağını düşünüyorum, günün banko ismidir. 

YORUMLU İZMİR TAHMİNİMİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

ONUKTAN

Safkan son koşusunda benim tek tercihimdi ancak berbat koşup tabelanın son sırasında zor yer tutundu. Onutkan'nın bir sorunu ise idmanlarını koşuya yansıtamaması. Şansını ilk defa sentetik pistte deneyecek. Pisti yadırgayacağını düşünmüyorum. 600'ü 41.5, 400'ü 27 rahat işi mevcut. Buzkralı ve Aslışahen benim öncelikle rakip olarak şans vereceğim isimlerdir. 

YİĞENİM ÇAĞAN

Kısrağın inişli//çıkışlı performansı var. Gücü nispetinde iki pistte de zaman zaman aldığı sonuçlar dikkat çekici. Bu sezon çim koşularına aradan sonra Ankara'da grup yarış ile başlayıp etkili olamadı. Ardına Adana'ya götürülüp, sürpriz konumdayken kazanıp, ardına bir ikincilik sığdırmasını bildi. Ben son yarışı pek ölçü almıyorum. Çünkü bu mesafeleri iyi koşuyor. Rakipleri de bence çok uygun. Ankara'da iç pisti 600'ü 37.3, 400'ü 24.7 rahat ile tamamlayan Yiğenim Çağan sürprizde değerlendirilmelidir. 


Günün son ayağında koşudan çıkartılan 9 numara yerine (5) eklenmiştir.

SEZER İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 


 

NORMAL ALTILIM

2.3.1.4.8

1.6.3.11

9.2.4.3.5

2-BALALAYKA

7.4

6.3.5.10

56 TL 

ALTILIM

2.3.1.4.8

1.6.3.11.2.5

9.2.4.3.5

2-BALALAYKA

7.4.8

6.3.5.10

126 TL