Dün Ankara programında banko önerdiği Kraliçe Elmas'ın kazanmasıyla iki koşuya umut besleyerek girmişti. Cherı Cherı Lady yarışı yavaş gidince elediğim Nestor kazanarak şablona son verdi. Beşte kaldığımdan çok üzüldüm. Telafisini İstanbul bülteninde etmeye çalışacağım. Bol şans diliyorum. 

Günün birinci yarışı yeni koşan tayların mücadelesi şeklinde gerçekleşecek. Dabbe ve Brave Maestro ve Free Childiren küçük şablonda şans vereceğim isimlerdir. 

Günün ikinci koşusunda iki Kaizbert benim tercihlerimde ön safhada yer alan isimler. Benzenci Ankara çim pistinde sert gurupta kazanıp fevkalade sonuç aldı. Kilosu ağır kısrağın Ankara'dan tam takır geleceği hazırlıklarıyla bir daha aynayı önde geçmesini bekliyor banko olarak öneriyorum. 

Günün üçüncü yarışında birbirine denk ve kaliteli isimlerin birlikte mücadele edeceği yarışta değişen jokeyiyle Serbülent sert gurup koşusu ölçü olmayıp aynaya yakın olarak gördüğüm isimdir. Uzun çimde bir başarılı koşusu görünen King Cha Cha ciddi rakiptir. Hata bekleyecek Petrocelli bu ayağa yeterlidir.

Günün dördüncü koşusunda ağır sikletle beklenilen koşuyu gerçekleştiremeyen Light Of Babylon denk gurupta hafif kantarması ve usta binicisiyle aynaya çok yakındır. Ara sonrası bir koşu gören Juno sprintine ayar çekebilirse favoriyi zorlar. Tempoların usta jokeyi Saadettin Boyraz'la gurubun en seri ismi Saetta bu sefer şeytanın bacağını aynaya süzülerek kırabilir. uygun gurup yakalayan Queımade Grande son anlarda koşuyu lehine çevirmeye çalışacaktır. 

İSTANBUL DERGİ ve BÜLTEN TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Günün önemli koşularından beşinci yarışta Ulubaş tartışmasız favorim. Çok sık koşmayan kısrak iyi sonuçlar almaya devam ediyor. Rakiplerininde uygun olduğuna inanıyorum. Mustafa Çiçek'le iyi anlaşan Ulubaş aynayı önde geçebilir. Bursa'da iyi koşu çıkartan Düşlem koşu istediği gibi şekillenirse toparlanmış haliyle favoriyi zorlar. Usta pilotuyla Taçser gurup yarışı tekrarlayabilirse şansı yüksek olur. 

Günün altıncı ilk altılının kapanış ayağında başarısız yarış sonrası kısa arada tatlı tutulan Jack Sparrow uygun gurupta aynayı önde geçebilir. Ölçü almadığım son yarışıyla Uludaz etkili sprintini konuşturabilirse favori zorlayan ilk isim olur. Ağır siklet dezavantajlı Sümelhan ve kazanıp morallenen Bayezıd sırası tuttuğum isimler.  

KARA KAMÇI İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

NORMAL ALTILIM

2.1.3

1-BENZENCİ

2.1.3

9.6.3.5

7.2.6

2.3.1.7

ALTILIM

2.1.3.6

1-BENZENCİ

2.1.3.4.5

9.6.3.5.2.8.7

7.2.6

2.3.1.7