23 Ekim Yiğit Can İstanbul At Yarışı Tahminleri

MUSLİH AĞA

İstanbul çim pistte çok rahat kazandığı yarıştan sonra yine bir satış koşusuna konulan safkan, Bursa'dan gelecek. Sentetik pistte kumdan daha iyi koşmasını beklediğim safkan, bu koşudaki sert rakibi Onuktan'la grubu ayırıp sonlarda baş başa bir mücadeleye girecektir.

YETİM ALİ

Rakiplerini yukarıdan aşağıya süzdüğümüz zaman bugün için safkana zorluk çıkarabilecek, sonlarda zorlayabilecek bir rakibi olmadığı ortada. Yaptığı yarışlara göre handikap puanını çok düşük bulduğum safkan, üç yaşlıyken girdiği kısa vade 9 yarıştaki dördüncülüğüyle potansiyelli olduğunu göstermişti. Sonraki dönemde şartlı 3 koşuda Sanay'a geçildiğinde kendini ispatlamış Arap atlarını geçti. Daha sonra aynı atlarla bu defa şartlı 3'te koşup yine Sanay'a geçildiğinde hepsini geçti. Bu atlar Dalicim, Esanadolu, Ulubatur, Makrıköyi Aksakal gibi güçlü atlar. Temmuzda ve Ağustosta girdiği kısa vadeli yarışlarda yine sert, kendini ispatlamış rakiplerle karşılaşıp tabelalar yaptı. Bursa'daki açık yarışta Gökyüzü, Düşlem, Ertemiz'le kafa kafaya bitirdi. Uzunda iyi atları geçti. Son girdiği koşuda da bu grubun üzerindeki atlar arasında çok yakın farklarla tabelayı tamamladı. Bir kere daha uzun mesafeye çıkan safkandan yine birincilik bekliyorum.

GÖKYÜZÜ

Çok kaliteli bir safkan ve bir yıldır hiç geçilmedi. Önde tempoyu kurduğu zaman hiçbir rakibine aman vermiyor. Daha önceki koşularından bundan sert rakiplerini geçen safkan, bir buçuk aydır bu yarışa hazırlanıyor. En son olarak Ankara'da yaptığı 1200'ü 1.26 çok rahat işiyle çok hazır olduğunu gösteren safkan, eğer rakipleri çok üstüne gelmezse yine çıktığı gibi bitirebilecek durumda.

SHARPA

Geçen yıl bu koşuyu kazanan kalite safkan, bu yarışı da hedef yaparak hazırlandı.  Dört ayda dördü üst seviye grup 1 yarış, sekiz kez koşan safkan ikisini kazanıp hepsinde ilk üçe girdi. 2019 Anadolu koşusunu hatırlayacak olursak hızlı başlayan koşuda yakından takip ederek viraja çıkıldığında farkı açarak kazanmıştı. Bugün de hemen hemen aynı tempolarda koşulmasını beklediğim yarışta Ankara'da dinlendirilip iyi hazırlanan safkan rakiplerini benzer şekilde kolay geçerek kazanacaktır.

LUNALOVE GOOD

Son koşusuna kadar namağlup olan safkan, küçük bir sakatlık sonrasında üst seviye bir yarışla çok da iyi geri döndü. Tempolu giden o koşuda ön tarafta bulunup son metrelerde yeniden vites yükseltmesi de onun ne kadar kaliteli olduğunu gösterdi. Bu yarışın yavaş gidecek, safkan da düzlükte daha rahat bir yarış yapacaktır. Ankara'nın ağır kumundaki 1200'ü 1.25 dereceli işiyle bugün rakiplerini geçebilir. Rakip isim de son karşılaştıklarında bu grubu rahatça geçebilen Flashing Girl olur. 

DERGİ VE BÜLTENLERİN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yiğit Can İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.4.3.1.6.7
3.4
1 YETİM ALİ BANKO
4 GÖKYÜZÜ//5.2
8.3.1.4.2.5
9.3.2.4.1.15.11.6.12

45.36 TL // 136.08 TL

2. ALTILI

8.3.1.4.2.5
9.3.2.4.1.15.11.6.12
2 SHARPA BANKO
5.3.4.1
5 LUNALOVEGOOD//4
6.11.2.8.15

75.6 TL // 151.2 TL

GİDİŞAT UZMANI SİNAN SERTAÇ'IN HER AYAĞI ÖNCEDEN KOŞTURDUĞU ŞABLONUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

0 Yorumlar