23 Ekim Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

 Gidişat Uzmanı kardeşiniz Sinan Sertaç yine aranızda abilerim. Beni özlediniz mi? Bugün Kara Kamçı Ömer abim hastalanmış, Sezer abim de yoğunmuş. Benden ricacı oldular. Bize de onları kırmamak, uzmanlığımızı konuşturmak düşer. Şu İstanbul'u hep beraber ele alalım, bakalım ne çıkacak. Haydi şimdiden şansımız bol olsun.

LEX TALLIONIS&SEMERKANT&GOLD POLAT

Öyle çok hızlı gidecek bir yarış değil. Cambaz kafaya çıkar, Salazar arkasına takılır, Tipi Tip, onları sinsi bir kurt gibi takibe alır. Hemen dibinde de Semerkant olur. Öndeki ikisi yer de değiştirebilir. Peşinde Maicon, dibinde Uğurbubam, Gold Polat, Lex Tallionis şeklinde bu yarışı düzlüğe kadar akar. Düzlükte Tipi Tip liderliği almak isteyecektir. O esnada Semerkant içeriye dalarken Lex Tallionis her zamanki gibi dışarıya geçip yağ gibi akmaya başlar. Gold Polat ve Uğurbubam da sprintlerine başlarlar. Sonlarda Tipi Tip, Semerkant, Lex Tallionis yan yana gelir. Eğer olurda yarış düşündüğümden daha hızlı giderse Gold Polat cezayı keser. Uğurbubam da benim sürprizim.

DRONE SPY&VIVA ZAPATA&OĞLUM MEHMET

Abilerim bu koşuda taktik maktik yok, bam bam bam. Maidenlerde yarış okumak zor. Ama bu kardeşiniz sizi memnun edecek iki atı buraya bırakıyor. Yarış hızlı giderse Drone Spy, hafif tempo giderse de Viva Zapata koyar geçer. Aman diyeyim abilerim ilk defa çime çıkan Oğlum Mehmet sizi yakmasın. Galop konusunda ne kadar iyi olduğumu biliyorsunuz. Ankara'da Ercan Çankaya'yla güzel hazırlanmış.

SHARPA

King Serkan, bugün öne doldurur liderliği alır diye düşünüyorum. Aslan Adam'a bırakmaz abilerim. Zaten o şu aralar bir bekliyor, bir kaçıyor, ne yaptığı belli değil. O veya bu, ben bilmem. Sharpa da öndeki yerini kapacak, orada pusuya yatacak. Benim emin olduğum bu. Bitcoin, Grashof, King Man Go biraz arkalara yatarlar. Sharpa son viraja doğru da liderliği alıp özgür bir kuş gibi potoya süzülürken geriden gelenler için artık çok geç olur. Geçen sene de böyle yapmamış mıydı? 

YAŞAMA SEVİNCİ&KUABABA&TEEN SPIRIT

Yarış başlar başlamaz öne gelecek olan Zaldır, onun izini sürecek olan Live The Moment. Arkalarına yatacak olan Teen Spirit, Yaşama Sevinci, gerilerinde Merdokan Kuababa şeklinde başlamasını bekliyorum. Zaldır hafif tempoda götürürken Live The Moment ona çok fazla müdahale etmeyecektir. Bu yarış düzlüğe gelinmeden biraz önce kopmaya başlar. Fırtına o zaman kendini gösterir. Düzlüğe doğru Live The Moment, liderliği istemeye başlayacak. Bu arada Teen Spirit de öne doğru akmaya başlarken arka grup da toparlanacak. Eğer bu bahsettiğim mücadele erken başlarsa en geridekilere acayip yarar abilerim. Ama düzlüğe çıkıldıktan sonra başlarsa öne yakın olan atların, orta grubun şansı yüksek olur. Aslına bakarsanız karakolda bitecek bir yarış. Son düzlükte önde buluşan Teen Spirit, Live The Moment, Zaldır üçlüsüne Yaşama Sevinci de katılırken geriden Kuababa da onları yakalamak için uğraşacak. Muhtemelen düzlük üzerinde hepsi ip gibi dizilir. Çünkü güçleri denk. Bir tanesi felaket hazırsa o ayırır. Teen Spirit'le Yaşama Sevinci gruptan ayrılırken geriden Kuababa'nın çok güçlü sprinti görülecek. Bence üçünü potoda ayırırlar.

FLASHING GIRL

Yarış başlıyor, liderlik Angeletta'da. Hemen peşinde de Blanchard'la Lunalove Good'u görüyorum. Lunalovegood kafayı alır mı? Alır da abim, Angeletta'nın geç filan çıkması lazım. Burada liderliği vermez. Neyse biz yarışa dönelim. İlk üç belli. Arkalarında kim var? Tabii ki Moorland ve Prior onların izini sürüyor. En geride de Flashing Girl bekliyor. Düzlüğe doğru liderliği bir anda alan Lunalove Good farkı açmak isterken hemen dibinde beliren Moorland ona nefes aldırmıyor. Blanchard ve Angeletta çoktan geriye düştüler bile abim. Bir anda dolduran Flashing Girl, onu takip eden Prior derken birbirini sürükleyen bu iki dişi, öndeki iki rakibini yakalıyor. Lunalove Good, oyundan kopmuyor. Prior yarım boy da olsa geride. Önde Lunalove Good ve Flashing Girl var. İkisi potoya doğru süzülüyor.

Ellerinizden öperim abilerim. Ömer abimin sitesine sahip çıkın, arka çıkın. Sağ olun, var olun. 

YİĞİT CAN'IN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI ŞABLONUM

3.8.1.2.4
3.9.6 // 2.1.4.11.12.16
2 SHARPA BANKO
4.5.1
4 FLASHING GIRL // 5
6.8.11.17.15.2.4.7

25.2 TL // 151.2 TL

DERGİ VE BÜLTENLERİN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

1 Yorumlar