13 Aralık Adana 2. Koşu Tay Orjin Analizleri

ATILGANBEY: Annesi Amazonas, 45 kez koşup çim pistte iki defa kazanmıştır. Pedigri olarak incelendiğinde Babası Mendip ile kısrak babası Okawango'nun eşleşmelerinden alınan taylardan yalnızca ikisi yarış koşmuş. Bu safkanlar ise dört kez koşup üç defa kazanan Black Phantom ile üç kez koşup bir defa kazanan Chairman. Toplamda yedi defa koşan bu iki tayın bütün yarışları kaba kumdaydı ve ikiliden hiç düşmediler. 

BABA AHMET: Katıldığı 94 yarışta hepsi çim pistte olmak üzere on kez potoyu önde geçen Magfellow ile anneden kardeş. Babası Fairson, kum pistin başarılı atlarından biriydi. Kısrak babası Hünkarım, katıldığı 47 yarışta on üç kez kum pistte kazanırken birinci olduğu koşular 1500-2400 metre kum pist aralığındaydı. 

BRENDON CONRAD: 48 kez piste çıkıp tamamı çim pistte olmak üzere beş birincilik elde eden süratli safkan Akon ile anneden kardeş. Win River Win- Common Grounds taylarının önemli bir başarısı bulunmamakla beraber elde ettikleri 14 birinciliğin onu kum pistte. 

DURMABAŞAR: Annesi Tea Spoon, sadece bir defa kazanabildi. O koşusu da 2000 metre çim pistteydi. Babası Step By Step'in koşu kazanan tek tayı kum pistte başarı sağladı. 

ÖZOZADE: Orjini incelendiğinde süratli bir tay olduğu söylenebilir. Süratli safkan Chance Of Meloş ile anneden kardeş, ayrıca Özozade gibi bir Bushranger-Marlin eşleşmesi olan Serserikız'ın henüz birinciliği yok. Maidenden kum pistte çıkan ancak daha sonra kazandığı bütün koşular 1900 metre ve üstü çim pistte olan annesi Golden Rock, uzun mesafede grup yarışlara katılmış bir kısrak. Golden Rock'ın daimi jokeyinin Saadettin Boyraz'ın bugün bu safkana binmesi de farklı bir detay. 

DOKTOR PINAR: Babası Çıkmazhan, uzun mesafeli kum pist yarışlarında Grup mücadelelere katılıp kazandı. Bugün ilk temsilcisi olan Doktor Pınar'ın ayaklarının düz basmasını temenni ediyor, atın ilgililerine başarılar dilerken Çıkmazhan'ın da aygırlık kariyerinde şampiyonlar vermesini temenni ediyoruz.

STEP BY  SWEET: 1200-1500 metre kum pist aralığında altı kez kazanan İlkerbeyli ile anneden kardeş. Annesi Sweetheart da Aybekhan ve Laluv gibi potansiyelli safkanlarla anneden kardeş. Sweetheart'ın bir diğer anne kardeşi Aybek Hatun, annelik kariyerinde Yılmazhan ve Yaşama Sevincini pistlere kazandırdı. 

ZAUBER FLOTE: Annesi My Butterfly, sentetik ve kum pistte toplamda 22 defa koşup on üç kez potoyu önde geçen Glendor ve sadece beş kez piste çıkıp ikiliden hiç düşmeyerek çim pistte iki defa kazanan Dance Of Fire ile anneden kardeş. Kaliteli aygır Torok'un kısrak babası durumundaki Cuvee'den alınma iki tayı bulunuyor. Bunlardan biri koştuğu iki yarışı da kum pistte kazanan Alas Alas ve bir kez çimde koşup ikinci olan Time. Hem çim pistte hem de kum pistte başarılı olmasını beklediğimiz bir tay. 

Orjin olarak en beğendiğimiz safkanlar: Atılganbey - Zauber Flote. 

8. KOŞU TAY ANALİZLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SAFKANLARIN GALOPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

Daha yeni Daha eski