13 Aralık 8. Koşu Tay Orjin/Pedigri Analizleri

ALATOR: Anneden kardeşi Moro Kris, kariyerinin ilk koşusunda kazanmıştı. Annesi Mavi Rüya; birçok grup koşu galibi Salvatore, şu anda Kocaeli'de başarılı yarışlar yapan Mavi Kılıç, kısa vadeli yarışlara damga vuran Mavi Kumsal gibi kaliteli safkanlarla anneden kardeş. El Corredor-Ocean Crest eşleşmesinin ilk tayı olan Alator'un uzun mesafelere daha yatkın olacağı aşikar ancak kısa mesafede nasıl koşacağını zamanla göreceğiz. 

BEN EZEL: Taylığında %50 kazanma oranına sahip olup kum çim ayırt etmeyen Cephei ile anneden kardeş. Annesi Abreas'ın kısa mesafede iki birinciliği var.

COMPILER: İki anne kardeşinden sadece biri yarış kazanabildi. Azrowski isimli bu kardeşi Diyarbakır'da her iki yarışını da 1200 metre mesafede kazanma başarısı göstermiş. Annesi Paristambul'un birincilikleri ise 1700 metre ve üzeri kum pistte. Lion Heart'ın Bosporus'tan alınma üç tayı ise ilgi çekici: Extravagant, Penguen, Derindoğa. 

MALKOÇHAN: Koşan anne kardeşi yok. Annesi Always Runner yarış hayatına kazanarak başlamış olsa da 23 koşuda sadece iki kez birincilik elde edebilmiş. Talip Han-Always A Classic eşleşmesi olan Fatih Han'ın da kum pistte iki birinciliği var.

PERFECT CLIFF: Babası Aydemirhan'ın en başarılı tayı, Kahraman ekürisi adına koşan Kar Tanesi isimli kısrak. Koşan anne kardeşleri henüz yarış kazanamamış. 

WEST SIDE GLORY: Annesi Parlera henüz ikinci koşusunda maidene çim pistte veda ederken ilerleyen dönemde uzun mesafe sentetik koşularında oldukça başarılı işlere imza attı. Kısrak babası Bernstein, aynı zamanda Çirçuz ve King Jackson'ın da kısrak babası. İnvincible Son ile ilk defa eşleşiyor.

CÜLÜK: Asian Girl, Çağanhan ve Feyazan ile anneden kardeş. Hem çimde hem de kazanan anne kardeşlerinin birincilikleri veya başarılı oldukları yarışlar 1600 metre üstü. Cülük'de olduğu gibi, Soviet Star'ın kısrak babası olduğu taylar ise genellikle kısa ve orta mesafede başarılı oluyorlar. 

ELA ŞEKER: Annesi Tacım, biri çimde, diğeri de kumda olmak üzere uzun mesafede iki kez kazanmış. Aynı zamanda Tacım; Lokum, Şekerağa gibi safkanlarla tam; Kızıltüy, Coşku, Beyaz Bulut, Şekerhanım gibi isimlerle de anneden kardeş. 

PRENSES REVNA: Beş koşu galibi Dokuzağaç ve iki kez kazanan Prens Hero ile anneden kardeş. Mali-Sun Music eşleşmesinden alınan tek tay ise şimdiye kadar 56 defa koşup on ikisi kısa mesafe kum pistte olmak üzere on üç kez kazanan Kara Hisar. 

Orjin olarak en beğendiğimiz taylar: Alator, Cülük, Ela Şeker, Prenses Revna.

SAFKANLARIN GALOPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2. KOŞU TAY ANALİZLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

Daha yeni Daha eski