25 Şubat Kara Kamçı Gulfstream At Yarışı Tahminleri


 

3.koşu LYRICAL (Koşmaz)

Gulfstream'da Maidenm Claiming kazandıktan sonra FTBOA Florida Sire Desert Vixen Stakes ve FTBOA Florida Sire Susan's Girl Stakes koşularında tabelaya girememesine rağmen koşularda tempoyu belirleyen isim olmuş. Son koşusundan sonra 5 ay ara verip yine tempoyu belirlediği yarışta son ana kadar mücadele gücünü yüksek tutup yarışın bitmesine yakın yerde teslim olmuş. Kısrak çiftlik sonrası ise, burada 800'ü 50.2, 50, 49.2 işleriyle ön plana çıkıyor. Bu yıl başlangıcından beri, grupta start alan isimler arasında en hızlı olanıdır.

Amarillo-Gilberto Zerpa eşleşmesinde bu ay 7 koşudan iki birincilik çıkarken, 251 koşuda 25 birincilikle %10'luk kazanma istatistiği var.Lyrical'in  bugün eldeki verilerle kazanabilir.

5.koşu JOSHY JAK

Geçen yılın son günü burada ikinci olurken düzlükte rakipleri ile arayı açmış ancak, güçlü bir rakibinin atağına teslim olmuştu. O gün grupta yer alan 7-French Affair tempoyu üstlenirken, 2-Proud Contender ise beşinci sırada yer alan isimdi. Hem Avrupa'da hem ülkemizde AGF konumunda görünen 11-TWICE TOO MANY, Saez'in benim favori önerdiğim safkanı değil de tercih ettiği bir isim. İlk koşuda aldığı ikincilik hiç fena değil. Ama öndeki tempodan uzak kalması ve biraz daha mesafe isteyen görüntüsüyle kuşku da uyandıran bir isim. Buna dışi kulvar dezavantajını da ekleyebiliriz. 

Bu ay burada hazırlıklarını daha sıkı sürdüren Joshy Jack, 800'ü 48.1, 47.35, 50.5 işleri olan da bir isim. Binici Leonel Reyes antrene eden Antonio Sano ikileminde ise bu ay 30 koşuda 4 birincilik, toplamda 196 koşuda 23 birincilikle %12 birincilik istatistiği bulunuyor. 


6.koşu GET N TIPSY

Katıldığı iki koşuda performanslarını farklı sahalarda yapan safkan ilk defa Gulfstream'da koşacak. Pedigresinde bir çim şampiyonu var. 575 gün arası var ancak bunla baş edebilecek kalite ve güçte bir isim. Hazırlıkalrını 1000'i 1.01.5, 800-49.5 ile tamamlamış. Antrene eden Lavrelli'nin 90 gün üzeri koşu görmeyen isimlerle %34 kazanma yüzdesi var. Binici Ortiz ile ikili eşleşmesinde 8 koşudan 4 birincilik çıkartarak %50 yüzdeye sahip olması bence olumlu istatistik. Get N Tipsy favoridir. Aşağıdaki tabloda favori safkan ilk defa çim yarışına çıkacağı için endeksleri biraz düşük kalmış. Ortalama hızı kum pistte 70.7.koşu JABUTICABA 

Bir üst grupta start tabelanın son sırasında yer alan isim, rakipleri içerisinde ise en seri iki isimden biri.. Düzlüğe kadar kolay tempoda getirdiği koşuyu, 200 direği geçilene kadar korumuş, sert rakiplerinin ataklarına karşılık veremeden dereceli yer edinmişti. Bugün sınıf biraz aşağı çekilmiş. Yine önde tempoyu belirleyebilecek şansı yakalayacak gibi. 

Son işi 800'ü 48 olan Jabutica, Antrene eden Antonucci ve binicisi Ortiz eşlemesinde %12'lik kazanma yüzdesine sahip. Ortiz bugün safkanı potoya temposunu ayarlayıp atabilir.

Yukarıda belirtilen tabloda sırasıyla: Ortalama hız, Ortalama sürat ve en iyi hız derecesini belirtiyor. Bunu yoruma döküp daha açıklamalı yapabilirim ama pek fazla zamanım bugün olmadığından yapamadım. 

Yarın tüm koşuların tablosunu koyacağım. ABD programlarında, çıkan atlar belli olduktan ve 1. koşu başlamadan 1 saat önce sosyal medya hesaplarından ben yayınlamadan sormayıp, siteye girip bakarsanız sevinirim.

20:14--Günün dördüncü ayağına 4 numara eklenmiştir. 

ALTILIM

2.8.1.3.6

1-LYRICAL

5.3.2.4.6

5.11//2.4

5.1.3.2.7

5.1.7.3

50//100 TL 


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski