26 Şubat Kara Kamçı Gulfstream At Yarışı Tahminleri


 

2.koşu: MAKEME DREAM

Grupta rakip denilebilecek Kourvouısıer dışında neredeyse tüm safkanlar kum piste daha etkili olmuş isimler. Makeme Dream ise bu pistgte biri açık koşu olup, diğer ikisi de bir üst sınıf isimlerle mücadele etmek üzere üç yarışta sahaya çıkmış ve bir tabelası var. Ancak bugün rakiplere bakıldığında sınıf biraz daha düşük. Son altıncılığını ise Stakes kum yarışında almış bir isim. Jose Ortiz-Jeff Engler eşleşmesinde 235 koşudan 32 birincilik çıkmış. Makeme Dream favori. 

Rakip 8-Kourvouısıer, yine çim pistte zaman zaman etkili olabilmiş 9-Skye Snow ve endekleri iyi olup ülkemizde sürpriz konumda görünen 1-Shoting..


3.koşu: WORA

Grupta koşu gören isimler arasından sıyrılıp en iyi ve mesafe ortalama hızına sahiptir. Geçen sezon Woodbine'de kum piste çıkıp sonuç alamamış. Ancak 3 hafta önce çim piste bu pistte çıkığı koşusu bence çok iyi. Öndeki tempoyu en geride takip etmesine rağmen, dışa açılıp mesafe ataklarına kısa mesafe içerisinde başlayıp ikinciliği kurtarmış. 

Koşuya 1000'i 1.00, iki defa ise 800'ü 48.4 galoplar ile hazırlanmış. Ortiz ve Mark Case eşlemesinde 385 koşuda 101 birincilik %26 kazanma yüzdesi var. Son yarışına benzer performansı sergilerse Wora'nın kazanması doğal olur. Bankom. 

4.koşu: KNOWN AGENDA

Belmont ve Aqueduct pistlerinde etkili olan safkan Remsen Stakes (Gr. 2) ve Sam F. Davis Stakes (Gr. 3) bir üçüncülük ve bir tabela dışı koşularına sahip. Sınıf bugün aşağı düşüyor. Ekürisi Amount ise bu pistte katıldığı Stakes koşuda dokuzuncu sıraya yerleşmişti. Kwong Agenda yeni başlayanlar arasında en iyi hız istatistiğine sahip. 

Ortalama sürati ve dayanıklılığı ise grubun bir tık üzerinde. Eğitmen Fletcher ve Ortiz ikileminde 385 koşudan 101 birincilikle %26 istatistik var. 49.4 rahat galopla koşuya katılacak Known Agenda banko olarak değerlendirilebilir. 


6.koşu: NOTSOSUBTLE 

Sırasıyla Austirian, Semper Fie, favori önerdiğim isim, Light Fury ve The Mighty Judge 26 gün önce aynı koşuda yer alıp art arda sıralanmış isimler. O gün mesafe 100 metre daha kısa idi. Ancak benim o gün en çok beğendiğim isim koşudan 4. sırada yer alarak ayrılan Notsosubtle oldu. 

Gidişatı gerilerde takip eden bu safkan, düzlüğe girilen virajın son bölümüne kadar yol bulmakta zorlanınca rakiplerinden daha geç hızlanmış ama, potoyu da en dinç gören safkan olmuştu. Mesafe de 100 metre uzadı.

Koşuya 800-51 işi ile katılacak isim, en iyi çim hızına sahip olmakla beraber, antrene eden La Cerda binicisi Alvarado eşlemesinin istatistiğine bakılırsa, 248 koşuda 34 birincilikle %14 yüzdeye sahip. %8 AGF oranı ile NOTSOSUBTLE şans verilmelidir. 


7.koşu: RAIN

Grupta tecrübesi ve sürekli bir üst gruplarda start almasıyla ön plana çıkan safkanın son yarışında aldığı kötü sonuç çim pistte idi. Öncesinde FTBOA Florida Sire My Dear Girl S.ve FTBOA Florida Sire Susan's Girl S.iki stakes koşuda etkisiz performansını tabelanın son sırasında yer aldığı ve kazandığı iç pist galibiyetiyle sonlandıran safkan uygun grupta yarışacak. Uzun zamandır start almasa da bugün etkili olmasını beklediğim Rain 800'ü 52 ve 53 işlere sahip. Jokey ve Antrenör eşleşmesinde ise %14'lük istatistik var. Rain favori. 

Yukarıda belirtilen tabloda sırasıyla: Ortalama hız, Ortalama sürat ve en iyi hız derecesini belirtiyor. 


NORMAL ALTILIM

4.8.9.1

5-WORA

4-KNOWN AGENDA

4.2.8.13.6.5

4.1.2.6

3.6.10.7.2.5.9

33.6 TL 

ALTILIM

4.8.9.1.2

5-WORA

4-KNOWN AGENDA

4.2.8.13.6.5.11

4.1.2.6.5.3

3.6.10.7.2.5.9

77.5 TL Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski