Kentuck Derby Favorileri


Geçen hafta sonu büyük hazırlık yarışlarında beklentileri karşılayan Kentucky Derby yarışmacısı , Mayıs ayının ilk Cumartesi günü büyük atlar olarak kimliklerini garantileştirdi. 

Favoriler, Road to the Kentucky Oaks'ta pek başarılı olamadı ve bir şampiyon, ikinci sınıfta ilk maçında mağlup oldu.

Derby ve Oaks parkurlarından en son haberlerine şöyle göz atalım.

Kentucky Derby Liderlik Tablosundaki Değişiklikler

Yeni bir şampiyonvar. Cumartesi günü Gulfstream Park'ta, Holy Bull (G3) galibi Greatest Honor , 60 kalifikasyon puanıyla liderlik tablosunun zirvesine yükselen süreçte, kendini (G2) 1 1/2 uzunlukta talep etmek için ticari markasını geç rallisini serbest bıraktı.

Mart hazırlıkları yaklaşırken En Büyük, Mandaloun en iyi Derbi liderlik tablosu

Greatest Honor pek ilerleme kaydetmiyordu ancak mesafeyi koştukça  ikincilik gayreti için 20 puan topladı, ancak hızlı tay, Triple Crown'a aday gösterilmedi ve Derby parkurunda kalmak yerine sprint yapmaya geri dönecek.

Bu arada Papetu , Holy Bull'da dördüncülükten Gençlik Pınarı'nda üçüncülüğe yükseldi ve 11 puanla liderlik tablosunda 12. sıraya yerleşmek için yeterli oldu.

Hafta sonunun diğer göz alıcı galibi , ikinci sınıfta ilk çıkışında , Luis Saez'den Oaklawn Park'ın Güneybatı'sına (G3) hakim olmak için mükemmel bir sürüşten yararlanan iki yaşındaki şampiyon Essential Quality oldu . Mücadeleden erken kopan safkan bekleme yaparak on iki puan alıp favorilere arasında yereini aldı 

Brad Cox tarafından eğitilen Temel Kalite ilk dört startında mağlup olmadı. 40 güç puanı ile liderlik tablosunda üçüncü sırada yer alıyor. Southwest ikinci İki kez 1. derece kazanan Jackie's Warrior , güneyde üçüncü sırada yher aldı. 

İlk 20'nin hemen dışında oturan , Turf Park'ta Hush of a Storm . Bill Morey stajyeri şu anda Turfway Tapeta üzerinde 3'e 3'tür ve 100-40'lık bir yarışta ilk dört sırada bitirenlere yeterlilik puanları verecek olan 27 Mart Jeff Ruby Steaks (G3) ödülünü kazanmak için büyük bir tehdit olarak beliriyor. 

Ne yazık ki Kentucky Derby değerlendirmesinden kaldırılan bir isim , Remington Springboard Mile'ın esnek koşu galibi Senor Buscador'dur . Cuma antrenmanı problem yaşadığından geriye çeklilecek. 
Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski