24 Nisan Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri


 

KORTVELİ GOGO

Henüz gördüğü iki yarışta kalitesinin çok altında performanslar sahaya yansıtıp iki kötü sonuçla yarışlardan ayrıldı. Yinede en son tabela dışı kalıp altıncı olduğu yarışı ve bu koşuya hazırlıklarında küçük bir ışık verdi. Bugün iki performansında yakalayamadığı tempoyu üstlenme görevini yerine getirebilirse, 800'ü 50.9, 400'ü 25 rahat işiyle sürprizde kendisine şans yaratabilecek kısrak olur. 

FIRE OF WORLD

Koşuda numarayı isteyebilecek ya da ilk dört sırayı şekillendirecek isimlerin belirliğinden dolayı ben ilk sırada bu safkanı önereceğim. Kingberkay, Sharpa, Contender ve mesafeden dolayı bugün yine tempoyu belirlemeye çalışacak Victor Wolles dörtlüsü başlangıçla koşunun seyrini ve sonucunu etkileyebilecek dizilişe sahip olacaklar. Geçen sezon hatırlarsanız buna benzer bir gidişatta Fire Of World Grup-1 Ankara Kulesi koşusunda, o günün formda ismi Kuzey Yağmuru ardı ikinci olmuştu. Burada özellikle gurubun en kaliteli ismi ve en sert rakip olarak gördüğüm Sharpa'nın aradan dönecek olması şansını bir kat daha artırmasına neden oldu. Adana pistinde gördüğü yarışları sonrası, burada 800'ü 51.2, 400'ü 24.2 rahat ve 1200'ü 1.16, 1000'i 1.02.9, 400'ü 24 işinde dinç görünen Fire Of World benim varsayımımda en şanslı isim olarak karşımıza çıkıyor. 

BABACANDIR

Daha önce birinde yasaklı madde alıp diskaliyife olduğu yarışı da dahil üç uzun mesafeli yarışa çıkıp iyi sonuçlar aldı. Bu pistte katıldığı tek yarışında ise geçen hafta aprantisinin hatasından birinciliği rakiplerine hediye etmişti. Düzlüğün başı ile birlikte tempoyu belirleyip kazanan rakibi Cankatan ve Kumma ile 400 metre boyunca girdiği amansız mücadeleden foto finiş sonucu üçüncülükle ayrılırken sermayesi bol olan isimdi. Kantarmada Kocakaya'nın olması ve 800'ü 57.8, 400'ü 29.9 işiyle Babacandır ilk sırada şans verilmesi gereken isimdir. 

WANPİR

Biri Adana'da kum pist olmak üzere bu sezon iki koşu gördü. Bence 4 gün önce burada gördüğü uzun mesafeli çim yaşındaki ikinciliği bu grubu geçmesine yeterli. Poyrazyeli'nin yüksek tempoda götürdüğü koşuda bir çok avantaj lehine işlemiş ancak Gökyüzü gibi kaliteli bir rakibe takılıp, 1 boy farkla ardında kalmıştı. Bugün o tempoyu burada yakalayamayacak ancak, süratli gitmeye adaay bir koşu olarak programda yerini alıyor. Safkanın kısa ve orta mesafeli koşu performansları daha etkili. Geçen sezon bu pistte birçok iyi sonuca imza atmış ve birinciliklerde almıştı. Uygun rakipleri kısa arada yakalayan Wanpir günün banko ismidir. 


NORMAL ALTILIM

5.7.2.1.3.6

6.1.3.5.4

5.3.2

7.3.6

4.7.2

9-WANPİR

ALTILIM

5.7.2.1.3.6

6.1.3.5.4

5.3.2.9

7.3.6.1

4.7.2.3

9-WANPİR

2 Yorumlar

  1. Son ayak ıldır esintisi kazanma ihtimali çok fazla

    YanıtlaSil
  2. Tabela ayağında 1 numaralı Beratefe'yi 4 atda vermemenizin bir sebebi varmı? Teşekkür ederim..

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski