04 Mayıs Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri


 


SÖNMEZBEY

Adana'da bir başarılı koşu çıkardıktan sonra kötü sonuç sonrası Ankara'ya getirilen safkan şaşırtıcı performans sergiledi. O gün startla tempoyu düşük seviyede götürünce rakipleri erkenden baskı uygulayıp, safkanı üçüncülüğe kadar itmişlerdi. Ancak Sönmezbey yeniden toparlanıp düzlükle kaybettiği rakibi King Man'in yanına gelip uzunca bir mesafe lüte girip, finişe çok az mesafe kala rakibine teslim olmuştu. Belki de bekleme yapmayı tercih etse kazanan isim olabilirdi. Kings Man gibi bir ismi bir daha öyle yakalayabileceğini sanmıyorum. Ankara pisti safkanın en iyi sonuçlar aldığı yer. Rakipleri de bence denk güçte ve kilo farkı da elinde büyük avantaj olacak. 800'ü 53.5, 400'ü 26.2 rahat işiyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 

ÇIĞGÜZELİ 

Kazandığı iki koşuda etkili performansıyla rakiplerinin bir çoğuna üstünlük kuran Çığgüzeli, yine koşunun favorisidir. Son yarışında binicisi değişince Musa Demir'in az katkısına rağmen potolayan kısrak, hem bekleme hem de temposunu bozmadan erkenden gidişatta iki ya da üçüncü yeri kayıp, iki yönlü yarışabiliyor. Bu koşuda erkenden öne sıyrılıp gidecek bir isim olmamasından dolayı ben gidişatı belirleyip beyaz bayrak ayna yarışı yapmaya çok yakın olduğunu düşünüyorum. Bu pistte 600'ü 43.5, 400'ü 29 çok rahat yakın iş gerçekleştirdi. 

PEKALP

Yarış hayatına jokey hatalarına rağmen iyi başlayıp ikinci olurken, kazanan rakibi Sertberk karşısında yapabilecek pek çok seçeneği yoktu ki 8 boy fark yemişti. Bugünse koşu içerisinde uzak farkla gerisinde bıraktığı bir kaç isim ve idmanlarında gösterdiği görüntüsüyle maidena veda eden isim olacağına inanıyorum. 600'ü 41.3, 400'ü 27 ve 800'ü 56, 400'ü 28 rahat işleriyle günün banko ismidir. 

Yiğit Can Adana tahminini görmek için tıklayınız 

ÇİLİNGİR

Son iki koşusunda banko önerdiğim ancak bu pistte katıldığı son yarışında yine beklenmedik şekilde startta takılmasına rağmen tempoyu belirleyen isim olmuş düzlüğe varılmadan koşudan kopmuştu. Nereden bakarsak bakalım bu at uzun mesafeyi daha iyi koşuyor. Ama, bugün kısalan mesafede iki yarışında olduğu gibi öne çabuk düşerse boş kilosuyla da kazanan olur. 


NORMAL ALTILIM

6.7.8

5.2.1.7.9.3

3.1

3.4.1

7-PEKALP

12.13.2.6.9

ALTILIM

6.7.8

5.2.1.7.9.3

3.1.2.7

3.2.1.4

7-PEKALP

12.13.2.6.9.5.1.8

1 Yorumlar

  1. Kara kamci dalga gecer oldun nerden baktik su oyununa kendi oyunumuzu iptal ettik yeminle nalet olsun ilk ayak 4 ganyanli at geliyor yok ikinci ayak zaten yok ..la havlee

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski