ASCOT

Koşular kazanmış iki rakibine oranla daha kalite ve güç olarak farklı gördüğüm safkan, burada 10 boy fark yapıp mesafeyi 1.11.05 ile tamamlamıştı. Bugünde devam eden formu ve uygun rakipleri yanında 800'ü 52.4, 400'ü 25 çok rahat işiyle günün banko ismidir. 

HÜRSEV

Geçen sezon Kocaeli pistinde form tutup iki koşu kolayca kazandıktan sonra katıldığı 9 koşuda tabelada yer alamadı. Ancak bu kısrak idmanlarında iyi görüntüler ortaya koyup bir türlü sahaya taşıyamıyor. Bu pistte ikisi kum, ikisi çim olmak üzere dört koşuya çıktı. Bugünde kendinden yaşça küçük ama formda isimler ile sahada yer mücadele edecek. Son galobunu 600'ü 41.7, 400'ü 28 ile tamamlayan Hürsev, bu koşu ile birlikte kum yarışlarında kollanması gereken isimdir. 

KUZEY KAFKASYALI 

Aradan sonra kazandığı geçen koşusunda tek rakibi Yamanlarbeyi idi. O gün ben bekleme yapar diye düşünmüştüm ancak start çıkışıyla aldığı liderliği son ana kadar taşıyan safkan bugün farklı koşmak zorunda kalacak. Önde tempoyu üstlenmeye çalışacak Romolo ve Ardaşah ikilisine ısrarcı olmayacaktır. Bunlara mesafe kısa ama yine önlerde gitmeyi seven Hasafet'in de katılmasıyla bir nevi gidişattan da faydalanması daha doğru olacaktır. Safkan mesafede Long Runner'ı bile mağlup etmiş, ayrıca dört mesafe birinciliğine de sahip. 400'ü 26 çok rahat, 800'ü 48.9, 400'ü 24.5 işleriyle eksiksiz hazırlanan Kuzey Kafkasyalı, birinciliğe çok yakın görünüyor.

PEAKY BLINDERS

Uzun mesafeli son iki çim koşusu bu pistte çok farklı oldu. Handikap yarışta ikinci olduktan sonra kolay rakipleri yakaladığı son koşusunda ise binicisi hata yapınca kazanabilecek iken yine ikinci olabilmişti. O gün kazanan rakibi Oğlum Savaş temponun dışında kalıp, Mücahit Bayır, Peaky Blinders'ı yürütmeyince Hışman akıllıca davranıp, bir anda düzlükle avantajı yakalamış ve kimseye vermemişti. Ayrıca, kısrak düzlükte az at olmasına rağmen de yol bulmakta güçlük çekmişti. Hazırlıklarından formunu devam ettirip,24.6 rahat ve 600'ü 36.3, 400'ü 23.7 rahat işler yapan Peaky Blinders günün banko ismidir. 

İngiltere York tahminlerini görmek için tıklayınız 

ÇIĞGÜZELİ

Adana'da iki koşu kazandıktan sonra burada getirildi. O gün kötü koşmadı fakat, aprantisi safkanı idare edememişti. Startla kazanan Kumma'nın peşine takılıp, düzlükte binicisi kantarmayı elinde tutamayınca artıramamış, ikinciliği de bir diğer rakibine teslim etmişti. Bugün kilosu ağır olmasına rağmen mesafenin uzaması ve binicisinin değişmesiyle en şanslı konuma geldi. Rakibi Aladini ile birlikte önde tempoyu üstlenmeye çalışacak Çığgüzeli 400'ü 28.9 rahat kısa sprintiyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 


ALTILIM

1.8.2//7

2.6//5

1-ASCOT

2.7.5.4.6.8.1.3

10.2.3.4.6.7.11

2.4//6

3-PEAKY BLINDERS

2.1.7//6.8

2.6//7