13 Haziran Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri


 

MOON LION

Üç farklı piste kum koşularına çıkan kısrak iyi bir üçüncülük almasına rağmen kötü performans göstermekten kurtulamamıştı. Ankara çimine çıktıktan sonra bence performansı biraz daha artı. Burada uzun mesafeli çim yarışında kötü sonuç almıştı ancak, en son katıldığı 1400 çim sert grup koşusu bugüne şanslı konuma getirdi. Viraj dönülürken öndeki mücadelenin uzağında kalan kısrak 200 direği geçildikten sonra ataklarına sıklık kazandırmış, fotoyu kazanan rakibinin 2.5 boy gerisinde beşinci sırada bitirmişti. Mesafe bugüne denk olsaydı belki 1, 2 basamak daha ileride koşuyu bitirme şansını yakalayabilirdi. Maiden yarışta denk rakiplerle mücadeleye çıkacak Moon Lion sürprizde şans verilmesi gereken isimdir. 

Yiğit Can İzmir tahminini görmek için tıkla

FIRE OF WORLD

Daha önceki yarışlarında da banko ve favori olarak önerdiğim safkan yalnızca bir koşu ikincilik almış ve diğerlerinde tabela dışı kalmıştı. Fire Of World koşu temposu belirli bir seviyenin üzerine çıktığında hemen mücadeleden düşüyor.Ki, son koşusunda 800-50-51 geçilince bunu görmüş ve o tempoda The Derwish günün sürprizini gerçekleştirmişti.  Önceki yarışlarında da bir den fazla tempo üstlenen ismin arasında bu sorunu yaşamıştı. Ama bugün öyle olmayacak. Bir kaç seri rakibinin de İnto'nun tempoyu üstlenmesine razı  olacağı bir gidişat izleyeceğiz. Eğer gidişat benim düşündüğüm gibi olursa düzlüğe daha dinç girebileceği VE mesafeyi koruyacağını düşündüğüm safkan, 800'ü 49.5, 400'ü 24.3 rahat işiyle kazanabilir. 

İzmir ve Ankara detaylı koşu istatistiklerini görmek için tıkla 

KERVANTAY

Bu sezon katıldığı koşuların son altısını kazanırken ikisi çim pistte ve son yarışı kısa mesafeli grup koşuda çim pistteydi. İstanbul'da o gün çok sert rakipleri geride bırakan safkan hem pisti hem uzunu daha iyi koşuyor. Koşu temposunu hayal etmek  çok güç değil. Tuncer veya Oğlum Batuhan ikilisinden birinin üstlenmesini bekliyorum. Fakat her ne olursa olsun, düşük tutacaklardır. Grupla arasını fazla açmadan takibe koyulacak Kervantay, 600'ü 40.5, 400'ü 27 işiyle günün banko ismidir. 

İzmir ve Ankara at yarışı galoplarını görmek için tıkla 

BENZENCİ

Yarış hayatına Ankara pistinde başlayan kısrak pistin hiç yabancısı değil.Bu sezon çoğunlukla farklı pist tercihleri yapmış iyi de sonuçlar almıştı. Bugün rakiplerinin uygun olduğunu düşünüyorum. Kocakaya farkı ise koşuda kendini gösterecektir. İstanbul'da iki koşu önce bir prova yapmışlardı. Öne düşecek Aladini VEYA Çığgüzeli'nin tempolarının  düştüğü yerde devreye girmesini beklediğim Benzenci, mesafe avatajıyla ilk sırada şans verilmesi gereken isimdir. İstanbul'da son yarışını üçüncü olarak tamamlarken rakibi Benzenci'nin hemen ardına konumlanan Mabeyn o gün biraz erken hamle yapınca sonlara doğru mücadele gücü düşmüş isimdi. İstanbul'da 1000'i 1.11, 400'ü 29.8 rahat ve 800'ü 58.5, 400'ü 29 rahat işiyle rakibinin hatasını kollar. 

Fransa Longchamp at yarışı tahminlerini ve bahis oranlarını görmek için tıkla 

Bol şans..

Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması adına desteklerini esirgemeyen yarışsever dostlara teşekkür ederim. 


NORMAL ALTILIM

3.6.8.4.1

13.2.6.3.4.7.1

4.3.9.6

1-KERVANTAY

6.3.8

5.14

ALTILIM

3.6.8.4.1

13.2.6.3.4.7.1

4.3.9.6.2

1-KERVANTAY

6.3.8.9

5.14.1

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski