04 Temmuz Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri


 

KUMMA

Son üç koşudan sert gruplardan kazanarak ayrılmasını bilen safkan sık koşmasına rağmen bundan pek etkilenmedi. Özellikle 1200 çimde iki performansa sahip olup ikisinde de galip ayrılmasını bilmişti. Bence rakipleri bugünde uygun sayılır. Ancak, koşuda tempo çok yüksek olacak. Kopaşahı, Çelikman, Singapur ve formsuz Bidanem dörtlüsü de en az rakipleri kadar numarayı isteyecek isimlerdir. Koşu görerek form tutan Kumma eğer önde boş kalabilirse kazanan da isim olur. 

Burada iş sprinte kalırsa öncelikle önereceğim isim Ova Kartalı. Son koşularını farklı pistlerde koşan safkan sert rakipleri yanında pek etkili olamadı. Fakat, Rakipleri ve gidişat avantajını en iyi değerlendirecek isim olarak göze çarpıyor. Koşu benim düşündüğüm gibi şekillenirse safkan birinciliği alabilir. 

Yine sentetik pistteki başarısını çime taşıyacağına inandığım Subike mesafe kısa olmasına rağmen gidişattan dolayı önemli bir avantajı düzlükle lehine çevirmeye çalışması zor olmayabilir. 4 gün önce tabelanın dışında kaldığı koşu aksine farklı sonuç alırsa şaşırmam. 

Yiğit Can İzmir tahminini görmek için tıkla 

HOKUS POKUS

Yarış hayatına bu koşu ile başlayacak safkan önemli hazırlıkları ve dikkat çeken pedigresiyle benim banko tercihim olacaktır. Bu safkandaki tek soru işareti, tam kardeşi Mega Star'ın sentetik pistte katıldığı iki yarışta etkisiz kalıp tabela bile alamaması. Ancak yetiştirilme tarız ve sentetik pistte yaptığı bir kaç çalışmada iyi dereceler çıkartıp sırıtmadı. Son galopları iç pistte olmasına rağmen akışlı ve düzgün aksiyonlara sahip Hokus Pokus, stil olarak ise süratli bir isme benziyor. Son işini 600'ü 39.5, 400'ü 26.5 hafif teşvik ile tamamlayan safkan günün banko ismidir. 

Detaylı Koşu istatistiklerini görmek için tıkla 

ÖZGÜRKAFKAS

Uzun mesafeli yarışlarda iyi sonuçlar alan safkan Bursa'da biri nemli kum diğeri çim olmak kaydıyla iki koşudan galip ayrılmasını bildi. Bugün bence her sonuca açık koşuda da mesafe avantajıyla ilk şanslı konumda. Özellikle koşu temposunun tam istediği gibi seyir edecek olması ağır kilo dezavantajını kapatacaktır. Grubun da en uzun ve iyi sprintine sahip olduğuna inandığım Özgürkafkas, iç pistte 1000'i 1.12, 400'ü 29.4 rahat, 800'ü 59.5, 400'ü 29.7 rahat işleriyle formunu koruyor. İlk sırada şans verilmelidir. 

At yarışı galoplarını görmek için tıkla 

Günün son ayağında 7 numaralı Dırector Cuts bence kazanabilecek kıvama geldi. Daha önce rakiplerininde içerisinde bulunduğu grupta tabela başarısı elde etmişti. Son  çim yarışında yine tabelanın son sırasına yerleşmesine rağmen performansı çok etkili olmayan safkan, iç pistte 600'ü 35.8, 400'ü 23.5 işinde dinç görüntü ortaya koydu. Gelişen formuyla kazanabilir. 

Sezer İstanbul 1. altılı ganyan tahminini görmek için tıkla 

Bol şans..

Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması adına desteklerini esirgemeyen yarışsever dostlara teşekkür ederim.
 

2. NORMAL ALTILIM

3.1.5

1.3.5.8.9.2.4

6.3.1.7

3-HOKUS POKUS

2.4.9.11

7.4

2. ALTILIM

3.1.5.6

1.3.5.8.9.2.4

6.3.1.7

3-HOKUS POKUS

2.4.9.11.8

7.4.3.2

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski