09 Temmuz Kara Kamçı İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri


 

UÇANNAZ

Bursa'da bir koşu kazandıktan sonra istenilen performansı sahaya yansıtamayan kısrak, bence İstanbul pistine daha yatkın. Özellikle burada çim ve uzun mesafeli sentetik kum yarışlarında etkili sonuç alması bir defa ise uzun mesafeli, çim yarışı kazanmasının yanı sıra Hışman ile hafif kilo avantajını elinde tutması şans faktörü yanında olursa kazanmasındaki engelleri ortadan kaldırmasını yardımcı oluyor. Koşuda alıp başını gidebilecek bir ismin tempoyu şişirmeyecek olması da Uçan Naz'ın artılarına eklenebilir. Son işini Bursa'da 600'ü 45, 400'ü 28.5 rahat işiyle tamamlayan kısrak birinciliğin en güçlü adayıdır. 

SÜPERMEN 

Koşuda gidişat avantajını yakalayacağını düşünüyorum. Burada Kumma'nın koşuya tempo vermeye çalışacak ve sık koşması ve ekürisi Safari'nin safkanı sert bir şekilde start çıkışıyla sıkıştırması bugün lehine işleyen etken olacaktır. Mesafede ise 2'de 1 yaptı. Son yarışını sert grupta kazanan safkan 1000'i 1.12, 800'ü 56.5, 400'ü 26.8 çalışarak işiyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 

KAYI OVASI

Gruba bakıldığında rakip olarak önerilen isimlerden Ateşin Kanatları'nı İzmir'de aralarında 7 KG fark bulunmasına rağmen gerisine itmişti. Ancak bugün pist değişikliği ve yakın ara start almalarıyla sürpriz sonuç çıkması da olağan bir durum. Yinede rakipleri uygun görünen Kayı Ovası eküri avantajıyla favoridir. Son yarışı ölçü olmayan Blue Ribbon, uzun mesafe tercihleri daha fazla bir isim olmasına rağmen, 1 mesafe birinciliğe sahip. Önde tempo sertleşirse 600'ü 37.2, 400'ü 24.7 rahat işiyle devreye girebilir. 

KAÇANADAM

Sezonu geç açan isimlerden olup form tutması da uzun süre alan safkandır. Bursa'da katıldığı kum koşusunda ikinci olduktan sonra çim piste çıkıp iyi bir koşu çıkardı. Beratbey-Kaftan gibi iki tecrübeli ismin hemen ardında üçüncü olurken, sert rakipleri tabela dışına iten Eminadam o günkü performansını tekrarlar ise bence uygun grupta kazanan isim olur. İstanbul çiminde daha önce bir koşuya çıkarak kötü sonuç alsa da üzerinden geçen süre içerisinde çok yol kat eden safkan birinciliğe çok yakın görünüyor. Günün bankosu olarak öneriyorum. 


ALTILIM

8.1.4.5.7.10

6.1.2.8

4.6.7.1.2

3.1.5.4

6.2.3.7

5-KAÇANADAM

NORMAL ALTILIM

8.1.4.5

6.1.2.8

4.6.7.1.2

3.1.5

6.2

5-KAÇANADAM


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski