09 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 

KUDDUSİ

İlk defa bu kadar ağır kiloda start alacak ve Ankara çiminde bugüne dek yalnızca bir defa kısa mesafe yarışıp ikinci olmuştu. Ancak rakiplerinin uygunluğuyla uzun mesafede usta jokeyiyle başaracak kalitede bir isim. Uzun mesafede katıldığı dört koşuda da ikiliden düşmeyip ikisinde de potalamıştı. Gubaz'ın temposunu elinde tutarak düşük seviyede götüreceği koşuda kazanması adına imkanları yakalayan Kuddusi, Bursa'da 600'ü 46.5, 400'ü 29.8 çok rahat iş yaptı. Uygun grupta birinciliğin en güçlü adayıdır. 

TULUĞ HANIM

Bu kısrak çim pistte katıldığı son iki yarışta kötü sonuçlar alarak kendinden beklenilen performansların çok uzağında kaldı. Ancak koşunun bugün kum ve bir çok rakibinden tecrübeli olması kazanmak adına bir ihtimali doğuruyor. Adana'da kum piste çok iyi başlangıç yapmış, üç yarıştan iki birinciliği çıkarmasını bilmişti. Özellikle tempolu yarışlarda daha istekli görünüp, farklı performanslara imza atabiliyor. Kum pist ve bir defa sürprizi gerçekleştirdiği birinciliklerinde bunu görmüştük. Bugünde tempo bence biraz yüksek olacak. Adana'da hazırlıklarını devam ettiren Tuluğ Hanım, 600'ü 39.5, 400'ü 26.5 çok rahat işiyle günün sürprizine imza atabilir. 

ARDAŞAH 

Ancak bugün 4 gün önce start alan Ardaşah'ın koşuya koyacağı tempo yarışın ters sonuçla bitmesine sebep olabilir. Hem mesafenin uzaması, hem düzlük boyunca inatçı karakteriyle rakibinin bir anda yanında sıyrılmamasına yol vermeyebilir. İki yarış önce Rakibi Expectancy'e yenilen bu safkanı Romolu başlangıçtan son ana kadar rahat bırakmamış potaya kadar da yanından ayrılmasına izin vermemişti. 4 gün önce İstanbul'da koşunun tüm yükünü şampiyon isimler yanında çeken safkan, bugün ters sonuca imza atabilir. Bence en ön planda şans verilmelidir. 

SESİL HANIM

Bir türlü istenilen istikrarı yakalayamayan kısrak bugün grubun uygunluğundan faydalanabilir. Çim koşularından sonra burada tabela yapamasa da rakipleri gruba göre daha dişliydi. Son koşusunda öndeki temponunun içine erkenden girip, düzlüğü dışardan almış, düzlükte artıramayınca tabelanın çok yakınında yedinci sıraya konumlanmıştı. Bugün bence benzer koşu gerçekleştirebilirse son ana kadar birincilik mücadelesinin içerisinde olacaktır. Son iki işinde daha iyi duruma gelen Sesil Hanım, 600'ü 38.5, 400'ü 25.2 çok rahat işi ve tempolu girdiği 800'ü 51.5, 400'ü 25.5 rahat işinde çok küçük teşviklerle potaya ulaştı. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

Sitemizin ayakta kalması ve kalkınmasına destek olup tıklamalar özen gösteren yarışsever dostlara teşekkür ederim. 

NORMAL ALTILIM

3.2.5.6.4

2.3.4.5

1.6

10.2.8.1.6

4.2.3

3-SESİL HANIM

ALTILIM

3.2.5.6.4

2.3.4.5.8

1.6.3

10.2.8.1.6.5

4.2.3.1

3-SESİL HANIMYorum Gönder

Daha yeni Daha eski