22 Eylül Kara Kamçı İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

 

KARAGÜL CAN

Yarış hayatının ilk koşusundan  idman yaparcasına rahat birincilikle ayrılan safkan koşuya yine eksiksiz katılacak. Ben yine tempoya çıkabilecek bir rakibi olmadığından koşuda tüm yükü çekeceğine inanıyorum. Özellikle son işinde seri olmak adına kısa iş gerçekleştirip 600'ü 40.2, 400'ü 26.7 rahat yaptı. Geçen hafta ise 1.10 gibi iyi dereceli iş yapan Karagül Can binicisi Ahmet Çelik ile iyi bir ikili olarak koşuya ağırlığını koyarak kazanmaya çalışacaktır. 

CHAIN OF DESTINY

Şampiyon Long Runner'ın kardeşi kısrak yarış hazırlıklarında fazla sıkıştırılmamasına rağmen genel görüntüsü ile dikkat çekiyor. 4. ayın başından beri idman pistinde olup, bu ay başı başladığı tekrar idmanlarından önce biraz ara vermişti. Son iki işini de iç pistte 800-51, 52, 400'ü 25'ler ile tamamlayan Chain Of Destiny kalitesini sahaya yansıtırsa potaya ulaşabilir. Yine geçen hafta burada 1000'i 59.2 işinden sonra formunu yükselten Bonny Bom iç pistteki son işinde ise 1000'i 1.03.7, 400'ü 24.5 rahat yaptı. Rakibi hata yaparsa devreye girer. 

SPECIAL ONE

Bu koşuda kesinlikle taktik savaşı olacağını inandığım için Special One'ı günün bankosu olarak önereceğim. Bu sezon hem sentetik hem de çim pistte iyi koşularıyla birlikte performansları da çok iyiydi. En son bu pistte çim yarışına baktığımızda Pür Dikkat ve Malkoçhan gibi iki klas ismin ardı üçüncü olurken, oldukça sert temponun içine erkenden girmiş, potaya da canlı ve dinç girmesini bilmişti. Bugün Water Lily, Karkız ve sorun yaşamaz ise Prenses Zülal üçlüsü yine benzer gidişat ile koşuya şekil verecekler. Önceki performanslarında da bu tip tempoları yakın takibe kolayca alan Special One iyi yer tutması halinde 600'ü 37, 400'ü 24.2 rahat işiyle kazanabileceği şartları yakaladığından sürpriz de günün bankosu olarak seçimimdir. 

EGENİN ASLANI

4 aylık aradan sonra İzmir'de eksiklerini gidermek galop niyetine bir koşu gören safkan bugünün şanslıları arasında. Önde bomboş kalacak. Bu pistte daha önce de iki uzun mesafeli çim yarışında boy göstermiş, sert gruplarda iki ve üçüncülük elde etmişti. Kocaeli'de hazırlıklarına devam eden Egenin Aslanı düzlüğe avantajlı şekilde dönebilirse direnerek kazanmaya çalışacaktır. Günün sürpriz adaylarındandır. 

ZEYTİNGÖZLÜM

İdman pistinin en dikkat çeken isimlerinin başında geliyor. Hazırlıklarına bakıldığında da kısa işleriyle dikkat çeken kısrak son üç işini 800'ü 49.5, 400'ü 24.8, 400'ü 21.6, ve 21.8 işleriyle tamamlarken potaya canlı ve diri giriş yaptı. Bu kısrağın anne kardeşi Vincitore, GR-1 ANAFARTALAR galibi. Anne Elevato'da çim pistte öenmli yarışlardan kazanarak veya tabelanın iyi yerlerinde konumlanarak iyi sonuçlar almıştı. Bence Zeytingözlüm start çıkışını iyi yapabilirse tempoyu üstlenip, rakiplerine direnecek görüntü vermesinden dolayı günün banko ismi olarak tercih edilebilecek isimdir. 

Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması adına desteklerini esirgemeyen yarışsever dostlara teşekkür ederim. 

ALTILIM

6.7.1//3

2.1//4

2-SPECIAL ONE 

6.5.2.3

7.10.11.2.13.5.6.3

8.9.7.6.2

3.6//2

9-ZEYTİNGÖZLÜM

2.1.3//10.4

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski