16 Ekim Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 

DELİOĞLAN

Koşuda en ciddi rakibi eküri isimler. Ancak bu safkan son yarışlarında çok iyi toparladı. Yakaladığı uygun gruplarda 1900 çim ve daha kısa mesafeleri birincilik alarak tamamlamıştı. Fakat, iki koşu önce burada kaybettiği bir yarış var ki jokeyinin fazla güveni ve doğru yerde takip etmemesi, yine rakiplerinden Gökçebayır ile ekürisi Soydere ardı üçüncü kalmasına neden olmuştu. Gidişatta Gubaz ve Agah ikilisi tempoyu üstlenmeye çalılşacaktır. Gubaz bir adım önde. Hazırlıklarına devam eden Deli Oğlan, 30 çok rahat işiyle birinciliğe en yakın isimdir. 

--> ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI

BORAKS

Çim koşularında iyi sonuçları alan isim son yarışlarının biri hariç tümünü grup yarışlarda boy göstererek tamamladı. Ancak Boraks'ın kum pist performansı kötü sayılmaz. Üç koşuda bir defa potalarken, ikisinde ikiliden düşmedi. Bilgin'den eşleşme anne kardeşi kum piste daha yatkın. Fakat, baba Sonalp'in kum piste verdiği güçlü isimler, safkanın tüm açıklarını kapatıyor. Koşunun temposuda bence çok yüsek seviyede başlayacak, virajda öne toplanan isimler arasında iyi yer tutması halinde Boraks, 800'ü 58.4, 400'ü 28.4 çok rahat ve 28 rahat işindeki görüntüsünü sahaya yansıtırsa uygun grupta sürprize imza atabilir. 

LADYS SECRET

Katıldığı iki çim yarışında performansı rakiplerinin çok üzerindeydi, Özellikle yarış hayatına başlayıp kazandığı performansında son direk geçilirken birinciliği istemesiyle kalitesini fazlasıyla sahada göstermişti. Geçen hafta da mesafede potaya çok rahat süzülürken 1.24.67 gibi son zamanların en derecelerinden birini çıkardı. Burada en ciddi rakibi Seriday. Ayhan'da tercihini Lady Secret'tan yana kullanmış ve akıllı seçim yapmış. İki gün önce 27.4 çok rahat işinde de potaya dirençli giren kısrak günün banko ismidir. 

--> ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLER

GOLDEN STORM

Hazırlıklarını bu pistte sürdürmesine rağmen Kocaeli'de yarış hayatının startını veren safkan performansıyla bugünün en şanslı isimleri arasında yerini aldı. Bu safkan boxtan 5 boy geç çıkıp, toparlanamayınca, rakiplerinin bir hayli uzağında yarışı takip etmek zorunda kalmıştı. Viraj dönülürken kadraja zar-zor girip, yine önde mücadele eden üç ismin 40-50 metre gerisinden düzlüğü görebildi. Ancak 200 direği geçilirken ortaya koyduğu görüntü son zamanların en iyi 2 yaşlılarına ait performansların başında geliyordu. Kısa mesafe içerisinde binicisinin teşviklerine kusursuz karşılık veren Golden Storm, uzayan mesafe, değişen binicisi ve pistteki 600'ü 37.4, 400'ü 24 rahat işiyle birinciliğin en güçlü adayıdır. Startta kalıp sorun yaşar ise yine ilk yarışında performans olarak dikket çeken, kum piste yatkın İpaxiema, uzayan mesafede 600'ü 37.4, 400'ü 24.3 rahat işiyle devreye girebilir. 

Kocaeli'de katıldığı koşusu. Start çıkışında en geride takip etmişti, dikkatle izleyin. 

NOT: Her ziyaretinizde gerek beğenileriniz olsun, gerek paylaşımlarınız olsun bizlere verdiğiniz her türlü desteklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, hepinize bol şans diliyorum.

2. NORMAL ALTILI

8.2.4.9.6.7

8.1.2.3.4

2.1.4.3

3-LADY SECRET

3-GOLDEN STORM

5.1.2.7.9.4

2. GENİŞ ALTILI

8.2.4.9.6.7

8.1.2.3.4

2.1.4.3.7

3-LADY SECRET

3.7

5.1.2.7.9.4

SEZER ANKARA TAHMİNİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLA 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski