17 Ekim Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

 


KING FURY

Bu ayak ya çok at, ya da tek seçimi yapılacak koşuya ait gibi duruyor. 5 ay sonra pistlere yeniden dönen safkan 1200 çimde ikinci olurken sert isimleri sert sayılabilecek bir kaç ismi de geride bırakmıştı. O gün şansına koşu biraz süratli gitmişti. Geçen hafta ise yine ciddi rakipler arasında kısa vadeli koşuda boy gösteren King Fury, kötü performans sahaya yansıtmadı. Virajın son durağına kadar kantarmada gelsede tam bitiminde devrilme tehlikesi yaşamış, bir daha da toparlanamadığından tabela dışında kalmıştı. Yüksek temponun eksik olmayacağı rakipleri ile yarışacak. İncitanesi, Stark, The Teatral King Çınar ve Gökbakırhan, sürati seven isimlerdir. Biraz kilo farkı bulunmasına rağmen uygun grupta starta alan King Fury, 29.5 kenter işiyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 

YETİM AHMET

Bu sezon son zamanları kötü sonuçlar ile geçiren safkan, iki aylık aradan sonra İstanbul'da katıldığı uzun mesafeli çim koşusunda az da olsa kıpırdama gösterip sert gruptan tabela çıkardı. Adana performansı rakiplerine bakıldığında başka bir isim. Bu sezon aldığı üç birinciliğin ikisi burada uzun mesafeli çim yarışlarında aldı. Ancak kısa mesafeye de grupta uyum sağlamasını düşündüğüm Yetimahmet, 600'ü 42.4, 400'ü 27.2 rahat işiyle favorim. Piste yatkın isim Çığgüzeli tempo kurduğu koşularında etkili sonuçlar almasını bildi. Bugünde bu şansı yakalayacak. 28.4, 28.6, 27.6 çok rahat işleriyle eksiksiz hazırlanan kısrak kazanabilir. Bu pistte tek katıldığı çim koşusunda ikincilik alırken, yol bulmakta güçlük çeken Güvendik, en az rakipleri kadar şanslıdır. 

--> ADANA AT YARIŞI GALOPLARI

KING THUNDER

Grubun en klas ismi. İkisi Gr-1, toplamda da on üç gurup koşu galibiyetine sahip Copperfield ile anneden kardeş. Diğer anne kardeşi Houdini ise bu pistte üç uzun mesafeli çim birinciliğine sahip. Bu tay Ankara'da da hazırlıklarını aksatmadan sürdürdü. Kısa işini 600'ü 37.2, 400'ü 24.2 rahat, 1000'i 1.04, 400'ü 25.5 çalışarak ve en son 800'ü 52.6, 400'ü 26 rahat iş yapan King Thunder birinciliğe çok yakın görünüyor. Grubun kalite ve hazırlık bakımından iyi görünen isimlerinden Lipbalm 800'ü 50.4, 400'ü 25 rahat işiyle en ciddi rakip konumundadır. 

--> ADANA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

TERMELİ KIZI 

Son yarışları hafif kilo ile ancak Ankara'da formda ve daha sert rakipleri kazandığı ve tabelanın diğer basamaklarında yer aldığı koşularında mağlup etti. Ben kilodan fazla etkileneceğini düşünmüyorum. Ercan binmese 64 KG ile start alacaktı. Start ile birlikte ön tarafa toplanacak rakiplerinin içine hemen girmesini beklediğim Termeli Kızı Ankara iç pistte 800'ü 58.9, 400'ü 29.2 çok rahat ve 28.3 rahat kısa sprintiyle günün uygun rakipleri yanında günün banko ismidir. 

Bıkmadan usanmadan yıllardır bizleri gerek beğenileriyle olsun, gerek paylaşımlarıyla olsun destekleyen, ücretsiz bir şekilde sürdürdüğümüz yayın hayatımızın devamlılığı için ellerinden gelen desteği esirgemeyen siz sevgili yarışsever dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Şansınız bol olsun. 

Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.1.2.3.5.6

3.4.11.6

1.3 // 4

1.6.3.8.4

1.8 // 2.3.9

1-TERMELİ KIZI 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski