18 Ekim Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

 

AKÇA TAY

Ankara'daki son yarışını tekrarlar ise bugün kazanması normal sonuç olur. O  gün viraj dönülürken grubun en rahat ismi olarak görünüp, düzlüğe de elinde sermaye ile dönen kısrak, 200 direğine kadar kantarmada gelmiş, kazanacak görüntü sergilemesine rağmen, koşuyu kazanan Sarıcak'ın kuyruğuna yapışınca, dışına almakta güçlük çekmişti. Ancak 100 direği geçilirken, rakibinin yanına gelip, yapışınca ikili mücadeleden burun farklı ile mağlup olmuştu. Ankara'dan 30.5 çok rahat sprintiyle hazır durumda gelen Akça Tay, uygun isimler yanında günün banko ismidir. 

--> KOCAELİ AT YARIŞI GALOPLARI

SAİTBEY 

Önceki yarışlarında da bahsettiğim gibi ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan bir isim. İki orta mesafeli grup koşuda enterasan sonuçlar aldı. Grup-2 Sultansuyu tarım işletmede tabelanın son sırasında yer alırken, yine katıldığı Gr-1 koşuda ise altıncı olmasına rağmen iki rakibiyle taraklama potaya girip kıl payı dördüncülüğü kaybetmişti. En son kaybettiği koşuda ise virajda aldığı liderliği potaya kadar taşımamasının tek sebebi bence yorgunluktu. Yine kısa arayla bindirilen bir yarışını izleyeceğiz. Ancak bugün rakipler tam dişine göre. Yorgunluk ve pist faktörü gibi olumsuzlukları yaşamadığı taktirde Saitbey bugün potayı önde geçebilir. ,

--> KOCAELİ KOŞU İSTATİSTİKLERİ

KELEŞHAN

Bursa ve İzmir'de son iki yarışında toparlanan özellikle son yarışında ikinci olurken Anayurt gibi sert bir rakibi gerisinde bırakan safkan uygun grupta şansını iyi değerlendirerek potayı önde geçebilir. Önde temposuna çıkabilecek bir isim yok. Burada en önemli etken aprantisinin yeterli katkıyı vermesi. Eğer iyi idare ederse, 800'ü 57.3, 400'ü 28.3 rahat galobuyla kazanabilir. 

ŞEF COZIF

Ankara'da ikisi çim, ikisi kum iyi koşuları sonrası, bu pistte bu pistte iki süratli ve sert gruplarda iyi sonuçları almasını bildi. Kısa süredir start almıyor ancak, tenpoyu seven rakiplerinin çokluğundan faydalanacaktır. Aradan sonra mesafede ideal. Ankara'da 1000'i 1.11.8, 400'ü 28.2 rahat ve 800'ü 57.7, 400'ü 27.5 rahat işler yapan Şef Cozif birinciliğin en güçlü adayıdır. 

KING OF THE FIRE

Grupta bence Kocaeli pistinin en başarılı ismi. 10 koşu galibiyeti var. Geçen sezonda burada bir çok kaliteli ve formda isme şans tanımadı. Uzun mesafeyi de rakiplerinden pist avantajını elinde bulundurursak, daha iyi. Sekiz ay sonra ilk yarışına çıkarak eksiklerini fazlasıyla kapatmış durumda. O yarışta düzlükte kazanacak performansa ulaştı fakat, nefesi, yetmeyince kesilmişti. Son işini 1000'i 1.04, 400'ü 24 çok rahat iş yaparak hazırlanan King Of The Fire birinciliğin en güçlü adayıdır. 

YENNEFER

Sert rakibi Hikaye önünde pist avantajını en iyi şekilde kullanacaktır. Bu iki kısrak Ankara'da 11 gün önce karşılaştılar. Yarışı özetlersek, Hikaye daha iyi yer tuttu. Tempoyu çok yakın takip edip, 400 direği geçilir geçilmez liderliği almış, sonlarda düşen temposuna rağmen Abiş o gün kısrağı potaya atmayı başarmıştı. Yennerfer ise tam aksi grubu en geride dönüp viraj dönülürkende kendisine yer açmaya çalışmış ancak, iç tarafı tercihlediğinden dolayı da iki defa son anda folul yemekten Ayhan Kurşun zor kurtarmıştı. Bugünün daha farklı olacağını düşünüyorum. Rakibinin pistte ilk sınavı ve son yarışından sonra pistte görünmemesi ve Yennefer'in 800'ü 51, 400'ü 25 rahat iş ile Hikaye'nin verdiği boşluğu doldurması gibi avantajları elinde bulunduran kısrak, iki de iki yaptığı pistte bir daha kazanmaya çok yakın. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

--> ABD FINGER LAKES AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Sitemizin son 1 haftalık performansı olağan üstü iyi. Neredeyse her gün bir altılı var. Hem de Doğu, Batı, yurt dışı fark etmeksizin kazandırmaya devam ediyoruz. Sizlerden tek beklentimiz ise bizi desteklemeniz. Hepinize teşekkür ediyor, bol şans diliyorum.

Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.3.2.4
6.1.2.5
2.5.7.4
3 YENNEFER BANKO
1.3.6 // 5
8.7.13.11 // 10.1.3.9

1. ALTILI

1 AKÇA TAY BANKO
2.1.5.9
1.3
1.3.2.4
6.1.2.5
2.5.7.4

--> SERKAN YAŞAR KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski