24 Ekim Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

 

TERMELİ KIZI

Ankara'da sezonu geç açtıktan sonra iyi koşular gerçekleştirmiş, kısa süre içerisinde iki birinciliğe adını yazdırmıştı. Geçen hafta bu sezon pistte ilk startına çıkmış, o gün de banko olarak tavsiye etmiştim. Ancak tempo biraz yüksek olup, 62 KG'ın verdiği dezavantaj da koşu içerisinde sıkıntı yaratınca iç bariyere yaslanıp, yarışa ortak olmaya çalıştı. Pek başarılı olamayan kısrak temposunu yükseltemeyince, beşinci sırada yerini sağlamlaştırmıştı. Bugün yine temposu yüksek ve sert isimlerle mücadele edecek. Düşen kilosuyla birincilik çekişmesinin uzağında kalmayacağını düşündüğüm Termeli Kızı, 29.4 çok rahat işiyle birinciliğin en güçlü adayıdır. 

Mİ MAJÖR

Bu kısrağın kum pist performansı çim ve sentetik piste göre çok daya iyi. Sezonu İstanbul'da açıp yanlış koşu tercihleri Ankara'ya getirildikten sonra henüz ikinci yarışında sürprizi gerçekleştirmesi kısrak açısından dönüm noktası oldu. Kısa süre içerisinde kış sezonunu geçireceği Adana pistine getirilip çim yarışında denenmiş, tabelanın dışında kalmıştı. Fakat, Ankara kum pistindeki son iki yarışı çok farklı. Kısa mesafede tempoya girmiş, ancak mesafeden ötürü tabelaya girsede performansı pek iyi değildi. 10 gün önce ise bence bu grubun çok üstünde isimler yanındaki üçüncülüğü rakiplerinden bir hayli fazla gelebilir. Koşuyu 8 boy farkla kazanan Osman Baba'nın arkasında düzlüğün büyük bölümünde takip etmiş, ikinciliğide potaya yakın yerde teslim etmişti. Lakers, Babaoktay ve geçen gün rahat kazanan Taluzek'i ardına konumlandırmıştı. Daha öncede uzun mesafede çıktığı iki kum koşusunda yatkınlığını benimseten Mi Majör, 600'ü 39.2, 400'ü 25.5 çok rahat işiyle günün ilk bankosudur. 

--> ADANA AT YARIŞI GALOPLARI

KING FURY

Geçen yarışında bugüne denk gidişatı yakalayıp avantajı geri çevirmeyen safkan, gününde olduğu zaman her sonucu alabilecek güçte. Koşuda yine birden fazla süratli isim var. Hem kazandığı koşuya göre daha avantajlı siklete sahip. Kaliteli ve pisti seven ekürisi Peri Ana ile birlikte koşuya ağırlığını koymaya yakın isim King Fury, kısa aradan bir kere daha birincilik çıkartabilir. Diyarbakır ve Adana pistinde mekik dokuyan Cihana Bedel bence grubun en etkili isimlerinden. Burada kaybettiği koşularında rakipleri bazen sert geliyordu. Ancak bugün tam dişine göre isimler ile yarışacak. Urfa'da 800'ü 58.6, 400'ü 29.1 kendi halinde gerçekleştirdiği işiyle ekürilerin en ciddi rakibidir. Önceliğim bu isimler. 

--> ADANA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

AKTAŞIN GÜLÜ

Bu sezon ayın 4'ünde başladığı koşularına istikrar yakalayıp hemen hemen her performansında iyi sonuçlar almasını bildi. Bu sezon pistte tek katıldığı kum koşusunu da güçlü ismim Çölde Ay önünde kolay kazanmıştı. Yine bu pistteki son çim yarışında bir takım yaşadığı problemleri ele alırsak, koşuya çok iyi başlangıç yapıp bariyere yaslanıp ilk üç içerisinde ilerlemeye çalışmış ama, ön tarafta toplanan rakiplerinin temposuna çıkamayınca bir bir gerilemiş, virajı da en sonuncu sırada dönmüştü. Yerini de kaybeden kısrağın binicisi Şenbahar büyük risk alıp düzlüğü de en dışarıdan dönmek isteyince, o hamlesinde ise büyük avantaj yitirmişti. Ancak düzlük boyunca attığı sprinti görülmeye değerdi. Yavaş, yavaş dursaksayan rakiplerinin dışında gelerek, kazanan rakibiyle potaya birlikte girip, boyun farkı ile mağlup olmuştu. Daha etkili olduğu kum piste tekrar adımını atan Aktaşın Gülü, 600'ü 44, 400'ü 29 işiyle  uygun grupta günün ikinci banko ismidir. 

--> SHA TİN HONG KONG TAHMİNLERİ

TRAP QUEEN

Ankara'da katıldığı iki koşuya verdiği performansları yeterli görünen kısrağın son yarışı bence yeterli düzeydeydi. Koşuyu iyi yerde takip etmiş sprintini kısa tutmaya çalışınca bir önünde bulunan Moldau daha atik davrandığından ve şansı da yaver gidince potaya ulaşmıştı. Bugün rakipleri çok uygun. Piste ise erkenden geldi ve 1000'i 1.05.5, 400'ü 26.5 rahat, 600'ü 36.6, 400'ü 24.4 hafif işler gerçekleştirdi. Pisti yadırgamaz ise Trap Queen birinciliği rakiplerinin elinden alabilir. 

--> SEZER ADANA TAHMİNLERİ

Her gün paylaşım, beğeni veya herhangi bir şekilde verdiğiniz destekler bizi çok mutlu ediyor. Sitemize yaptığınız katkılar için teşekkür ediyor, bol şans diliyorum. 

Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

10.1.2.9.4 // 6.7
7.5 //1.11
1.4.3
1 AKTAŞIN GÜLÜ 
10.8.1.3
6.4.8.13.15 // 5.1

1. ALTILI

8.1.2.12.4.5
5 Mİ MAJÖR BANKO
8.9.10.3.5
10.1.2.9.4 // 6.7
7.5 // 1.11
1.4.3


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski