31 Ekim Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

3. KOŞU

Günün ilk ayağında favorim Ülgenbey. Bu sezon çok sık koşmasına rağmen ara ara iyi sonuçlar almasını bildi. Son yarışlarını uzun mesafeli sentetik ve çim pistte dolanarak tercih etti istikrarı bir türlü yakalayamadı. Ancak özellikle sert grupta katıldığı son çim koşusunda mücadelenin içerisinde uzun süre yer alıp, gücü kadar performans sergileyince, 200 direği geçilirken kopmuştu. Bence ideal mesafesi ve sevdiği piste çıkıyor. Sezon başı ve ortasında 1300-1500 mesafeli mücadelelerinde sürekli tabela içinde dolanıp, bir defa kazanma şansını geri tepmedi. Kocakaya'nın bir daha kantarmada yer aldığı koşudan 600-43.6, 400-29.6 çalışarak galobuyla Ülgenbey, kazanarak ayrılabilir. 

Sezona iyi başlangıç yapıp, iyi sonuçları sert guruplarda alan Bozkara, son iki mücadelesi uzun ve biri sert isimler yanında olunca istediği performansları gösteremedi. Son koşudan önce ise 2 aylık ara vermişti. Bugün yarışın gidişatını geçen hafta kazanan Farmer Girl ile birlikte yürütecek gibi duruyor. Ancak bu safkan istekli olursa rakibine tempoyu üstlenme fırsatını vermeyecektir. Ankara'da art arda gerçekleştirdiği galoplarında formuna kavuştuğuna inandığım safkan, 800'ü 57.7, 400'ü 29.4 rahat işiyle kuponlarda olması gereken isimdir. 

Uzun mesafeli koşu tercihlerinde başarıyı yakalayan Nakış, kısada daha iyi işler yapabilecek güçte. Sezon geneline baktığımızda mesafe ve yakını koşularında çok sert gruplarda iyi sonuçlar almasını bildi. Son yarışı hiç fena değil. Önde temponun biraz düşük olması şansını kırabilir fakat, kantarmayı çok yakından tanıyan binicisi ve 1000'i 1.11.5, 400'ü 27.5 rahat işiyle birinciliğe ortak olacak isimdir. 

4. KOŞU

Bugün aprantisi iyi idare edebilirse, İşinibilir koşudan galip ayrılabilir. Uzun mesafeli sentetik yarışlarında etkili olmasına rağmen bir türlü kazanamadı. Bursa'da iki yarış önce tabelanın son sırasında yer aldıktan sonra dört gün önce üzerine koyarak sergilediği performansına bakılırsa sert isimler yanında iyi koştu. Gidişatta erken tempo olmayacağı için form tutan İşinibilir potayı önde geçebilir.

Uygun gruplarda sürekli ağır kilo ile koşarak başarıyı yakalayan Abone, uzun zaman sonra ilk ciddi sınavını dokuz gün önce, çim pistte altıncı olarak vermişti. Koşuyu rakiplerinin yakında takip etmesine rağmen, tempoya geç girmiş, alışana kadar ise rakipleri neredeyse çizgiye ulaşmıştı. Bugün buna gerek kalmayacak. Rakibi İşinişbilir gibi başlangıç ve düzlüğün ilk çeyreğinde tempo lehine işleyecek. Bu haftayı boş geçmeyip, 600'ü 42.9, 400'ü 28.2 çalışarak yapan safkan kuponlarda olması gereken isimdir. 

Sezon başı formundan çok uzak kalan Ciğerdelen, çim pistte iki koşu art arda kazandıktan sonra umduğunu bulamadı. Yalnızca son dört koşusunda iki kere tabela içine girerek iç açıcı performanslar sergilemedi. Fakat eski formuna hazırlıklarıyla bir adım daha yaklaşan safkan, iki gün önce 600'ü 40.7, 400'ü 26.5 iş yaptı. Rakipleri hata yaparsa devreye girebilir. 

Bu koşunun başlıca sürprizini yapabilecek isim bence Bir Ömür. Uzun mesafede zaman zaman farklı sonuçları alabilen safkan, iki koşu önce Abone kazanırken tabelanın son sırasında kendine yer bulabilmişti. Son yarışı ölmü olmamalı. Kısa mesafeden etkilenen isim, tempoya ayak uydurmayıp, düzlükte de kötü performans sergileyince hak ettiği yerde sonuç aldı. Kocaeli'de son galobunu 800'ü 56, 400'ü 28 ile bitirerek koşuya hazır gelecek. Önemli kilo avantajıyla sürprizi gerçekleştirebilir. 

--> İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI

5. KOŞU 

Son yarışında startta kalarak büyük talihsizlik yaşayan Yılmazer denk grupta bu sefer düzgün çıkış yaparsa potayı önde geçen isim olabilir. İki koşu önce en iyi performansını sergiledi. Rakiplerinden Tevazu'ya kaybederken,binicisi biraz daha sert kamçı kullansa idi rakibini geçebilirdi. Hışman bugün gerekli takviyeyi, sağlayacaktır. Koşu temposu tam istediği gibi seyir edecek. Summer Boy ve King Tamer ikilisi mücadele gücü ve temposu düşük olarak gidişatı belirleyecekler. Starttan düzgün çıkış yapması halinde rakiplerine ağırlığını hissettirebilecek Yılmazer, 800'ü 51.3, 400'ü 25.3 rahat galobuyla kazanabilir. 

 6. Koşu: İSTANBUL VALİ KOŞUSU 

Özçevikten bugün mesafenin katlanması ile birlikte birincilik bekliyorum. Bursa'da temposu bol koşuda lehine işleyen fırsatları geri çevirmedi ve kazanmasını bildi. Son iki koşusu ise guruba yeter gibi. 2800 mesafeli Veliefendi koşusunda virajı dışa açılarak almış, temposu düşen rakibi Cevher'in önünde ikinciliği kurtarmıştı. Dünkü performansı iyi olmayan ancak form tutan kaliteli rakibi Bay Emir'e kafa tuttuğu son yarışında 1 boy farkla mağlup olmuştu. Bugün Cevher hariç tempoya girebilecek bir isim yok sayılır. Girerse Tahir Baba'dan bir çıkış olabilir. Bugünkü uzun maratonda son iki koşusunun aksine devreye biraz daha geç girme şansını yakalayacak Özçevik, 1400'ü 1.42.3, 1000'i 1.12.8, 400'ü 29.8 rahat ve 800'ü 57, 400'ü 27 rahat işleriyle günün banko ismidir. 

--> İSTANBUL AT YARIŞI İSTATİSTİKLERİ

7. Koşu: FİKRET ÇINARYILMAZ KOŞUSU

Ankara'da kazandıktan sonra üzerine koyarak gelip, İstanbul'da bir koşu daha kazanan Angel Alya'nın rakipleri bugün yine uygun. Koşuya tempoyu verebilecek iki isim olduğunu düşünüyorum, son yarışlarında bekleme yapmayı tercih eden Babaşahin ve Temurkhan ikilisinden biri insafiyeti alılar. Ancak burada her tempoya kolayca uyum sağlayan, düzlükte de performasını artırmasını bilen kısrak, Ankara'da mesafeyi 1.37.88 ile koşarak iyi derece çıkardı. 800'ü 514., 400'ü 24.6 rahat işiyle birinciliklerine bir yenisini daha ekleyebilir. 

Eğer düşündüğüm gibi olursa Temurkhan'da koşuya ortak olabilir. Grup koşularda tabeladan düşmeyen safkan kağıt üzerinde etkili olabileceği isimlerle yarışacak. Performansını biraz olsun artıracağını düşünüyorum. Sentetik pistte en son katıldığı koşuda düzlük boyunca iyi bindirmiş ancak nefesi yetmemişti. İç pistte 1400'ü 13.5.5, 1000'i 1.05.5, 400'ü 24.7 hafif ve 600'ü 38, 400'ü 24.5 rahat yapan safkan rakiptir.  

Sık koşmasın rağmen düzenli tabela içi ve iyi sonuçları alabilen Mucizekız, start problemi yaşayan kısraktır. Ancak bugün tempo düşük olunca 3-4 boy kalmasının pek etkisiz sonuç yaratacağını düşünmüyorum. 600'ü 37.8, 400'ü 23.6 rahat işiyle şanslı olacaktır. 

8. Koşu: HAZIM RIZA GÖZLÜKÇÜ KOŞUSU

Grup-1 Cahide koşusunda yer alan bir çok kısrağın tekrar karşılaşması olacak. Canım Çıtır İkinci startını verdiği İstanbul çiminde o günden sonra bir defa koşup kazanmasını bildi. Bence Cahide koşusunda da eğer pist tecrübesi olsaydı potalayabilirdi. Kötü koşmadı virajı en gerilerde dönen isimlerinden biriydi ve düzlük performansını biraz daha artırabilseydi, iki de iki yapmış olacaktı. Ki, son yarışında bunu fazlasıyla sahaya yansıtan kısrak, kalite kokan birincilik aldı. İzmir'de hazırlıklarını aksatmadan 1000'i 1.09.8, 400'ü 27.2 rahat ve 600'ü 42, 400'ü 27 rahat işleriyle rakiplerinden rövanşı alabilir. 

Yine Cahide koşusunda gurubu en geride takip eden Aslıyüce, ikinciliğinde ise Canım Çıtır'a kaybetmiş yer seçimi hatası ve mesafe biraz olduğundan performansını sahaya tam yansıtamamıştı. İki eküri desteğini arkasına alacak kısrak, 600'ü 42.2, 400'ü 27.7 rahat işiyle rakibini sıkıştıracaktır. 

--> SERKAN YAŞAR İSTANBUL TAHMİNLERİ TIKLA

13:55---Günün 1. ayağına 6-HEKİMOĞLU eklenmiştir. 

NORMAL ALTILI

5.3.2

4.3.5.10

9.1.3.4.6

7-ÖZÇEVİK

5.4.6

2.1

GENİŞ ALTILI

5.3.2.1.10.8.6

4.3.5.10.8.6

9.1.3.4.6

7-ÖZÇEVİK

5.4.6.1.2

2.1

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski