30 Ekim Serkan Yaşar Ankara Altılı Tahmini


LONG RUNNER: Evvelki sene G 1 koşulara ambargo koyup rekor üstüne rekor kıran Long Runner, bu sezona pek iç açıcı bir başlangıç yapamamış olmakla beraber en iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya'dan da koparılmış olması performansını çok olumsuz etkiledi. Halis Karataş idaresinde uzun zaman sonra girdiği ilk yarıştan potoda mağlup ayrılan safkanın artan nefes ve de kondüsyonuyla bu defa daha iyi bir performans sergilemesini beklesem de Gökhan Kocakaya bindiği dönemlerdeki kadar güvenmediğimi söylemeliyim. Yine de bilinen güç ve de kalitesiyle ilk şans ona tanınmalıdır. 

GÜL HATMİ: Hiç şüphe yok ki bu yılın flaş kısrağı Gülhatmi. Dört ay aradan sonra çim yarışlarıyla birlikte sahalara dönen ve de grup koşulara iştirak eden kısrak, son altı yarışında ilk üçten düşmezken G1, G2, G3 olmak üzere üç üst düzey birinciliğe imza attı. Sprinter bir yapısı olan Gülhatmi için bugün önde Demirperde, Yeltay, Aypars gibi isimlerin varlığı çok büyük bir avantaj. Ayrıca öndeki üçlüyü arkadan presleyecek güçlü isimler de bulunuyor ki bu da Gülhatmi'nin istediği düzeylerde bir tempo olacağını gösteriyor. Bu tip isimlere çok iyi binen jokeyi Halis Karataş idaresinde katılacağı mücadelede bankom. 

BİLİRHAN // SİLAHLI: Bilirhan, Hatay Koşusu'nda tempoyu yüksek tutmak zorunda kalmıştı ancak bu defa onu önde baskılayacak bir Sertberk yok ve de bu yüzden daha hafif tempoda giderek düzlüğe nefesli çıkacaktır. Son katıldığı G1 Hatay Koşusu'nda sonlarda çok güçlü gelmesine rağmen ikincilikten öteye geçemeyen Silahlı, eğer düzlüğe çok gerilerde çıkmazsa bu kez yetiştirebilir. 

Şansınız bol olsun.

Serkan Yaşar Ankara Altılı Tahmini

2. ALTILI

5.8.3.4.6
1.3.5.4.9.2.8
2.11.12 // 4.3.8.9
14 GÜLHATMİ BANKO
2.6
3.7.2.8

67.2 TL


1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski