23 Ekim Sinan Sertaç Ankara Altılı Tahminleri

 Abilerim, bugün, Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç'ın bu namı nereden aldığını daha iyi anlayacaksınız. Çok büyük emek var çok. Bundan sonra da şablonlarım böyle olacak. Kara Kamçı Ömer abime söz verdim. Amacımız yarışsever abilerimize yardımcı olmak, dedi. Bilgini konuştur, dedi. Ben de emrin olur abim deyip işe koyuldum. Siz de bu emeklerimizi görmezden gelmeyip her zamanki gibi desteğinizi verirsiniz abilerim. Sağ olun, var olun, ellerinizden öperim. 

9 WIN THE RACE - 7 POWER RHYTHM - 10 TOPÇU HANIM - 6 SİNESİPSE

Start verildi ve koşu başladı abilerim. Orta kulvardan ataklarıyla Captains Key liderliği aldı. Hemen onun dışında King Falcon, Speedy Rock onların da sağrısında Sinesipse belirdi. Önde Captains Key, arkasında bu üçlü giderken Tron, yanında Antiochos, onun da dibinde La Brezza beklemeye koyuldu. Power Rhythm ile Topçu Hanım da en gerilerdeki yerlerini aldılar. Win The Race en geride. Yarış süratli tempoda ilerliyor, ilk 800 geçildi, son 600 direğine doğru gelinirken King Falcon'un baskısı iyice arıtıyor. Speedy Rock tempo kaybederken Sinesipse konumunu koruyor. Antiochos ile Tron ise önlere doğru bastırıyor. Son 400 metreye doğru Captains Key'i hem Tron hme de Antiochso yakalıyor. Sinesipse dördüncülükte kalıyor. Arkalardan dışa açılan Win The Race, hemen önündeki Topçu Hanım'ı da alıp Power Rhythm'in dışından önlere yağ gibi akıyor. Orta kulvardan La Brezza da kendini gösteriyor. Önde buluşan bu üçlü, içlerinde de Captains Key ile Sinesipse onlara direnmeye çalışıyor. Özellikle Win The Race, çok güçlü bastırıyor. 

Bu koşu potoya yakın kopar abilerim. Bence Win The Race koparır ama rakipleri de yaman. 

8 AYBÜKE - 4 HONORABLE - 2 AVUKAT - 5 BRAVE GLADIATOR - 3 ATICI BEY

Start verildi ve koşu başladı abilerim. 52 kiloyla Brave Gladiator, hemen onun içinde de 50 kiloyla Kraliçe Elmas önde belirdiler. Mücadele kısa sürdü ve Brave Gladiator vitesi arttırıp bir boy öne geldi. Kraliçe Elmas onun izini sürerken Sümelhan da onun yanında belirdi. Sönmez Bey'le Honorable bunları izlerken Avukat'la Atıcı Bey de onların dibinden takip ediyor. Arkalarında da Aybüke pusuda bekliyor. Yarış son 800'e dek böyle gelirken orta kulvardan baskısını arttıran Kraliçe Elmas, Brave Gladitor'e ilerle diyor. İki safkan önde çekişmeye başlıyor. Sümelhan yanlarına sokuluyor ve mücadele kızışıyor. Düzlüğe gelindiğinde arkalarda da hareketlilik başlıyor. Önce Atıcı Bey, sonra da Honorable öne akıyor. Avukat bunları görünce durur mu? O da dışarıya çıkıp saldırıya koyuluyor. Brave Gladiator direniyor, Kraliçe bastırıyor. Bu ikisi bariyer dibinde. Orta kulvardan Honorable, sağrısından Atıcı Bey yürürken dışlarından Avukat ve en dıştan da Aybüke koptu geliyor abilerim. Burayı iyi izleyin. 

4 ANAYURT - 3 ALGANHAN - 1 ONARBEY

Atlar start hakeminin emrine girdi, start verildi ve koşu başladı abilerim. Dışarıdan çıkan Zekaibey'le onun dışından çıkan Alganhan birbirlerinin izini süre süre içeriye doldurdular ama Alganhan biraz bastırıp liderliği aldı. Zekaibey ikincilikte kalırken arkasında Onarbey belirdi. Onları da Özbatu takibe aldı. Anayurt ve Energin en geride bekliyorlar. Akın Sözen abim atını rahatlattı ve yavaş tempolarda, ilk 800'ü geçti.  Son 1200 metreye de kolay tempoda girdi. 400 metre daha sıralama değişmedi. Ama son 1000 ile 800 arası Zekaibey'in baskısı iyiden iyiye arttı. Onarbey de onu kolluyordu ki dışında belirdi. 800'le 600 arası geçilirken içte Alganhan, hemen dışında Zekaibey, diplerinde de Onarbey ilerlerken gerideki üçlü istifini bozmadan pusuya yatmaya devam ediyor. Son 600 geçildi abilerim Zekaibey bastırıyor, Onarbey bindiriyor, tempo iyice arttı ama Alganhan çok güçlü, bir türlü pes etmiyor. Son 400 de geçildi. Özbatu dışarıda kendini gösterdi. Onarbey mücadelenin dışında kalacak gibi görünüyor ama Mehmet Kaya ustalığını konuşturuyor. Energin'in gücü yetmiyor, Anayurt pusudan uyanıyor. En dıştan Kocakaya abim zıplaya zıplaya ivmelendirirken Alganhan, o esnada Onarbey'e direnmeye çalışıyor. Anayurt bastırıyor. İçte Alganhan, ortada Onarbey, dışta Anayurt. Alganhan ve Onarbey kafa kafaya, son 50 metre geçildi, Anayurt'un üstünde Kocakaya abim zıplıyor, zıplıyor... Tam göremedim abilerim, üçü de kazanıra girdi. 

--> GÜNÜN GALOPLARI

2 CEMALCAN

Start veridi ve Profesör Selahattin Batu koşusu başladı. Bakıyorum geç çıkan var mı diye, hayır yok abilerim. Ascot bilindik stiliyle öne düştü ama Crime Machine'in de liderliği bırakmaya niyeti yok. İki at önde birbirini sürüklüyor. Cemalcan onları kaçırmamaya gayret ediyor. Yarış çok süratli abilerim. Very Special, Gold Design arkalarda bekliyor. Son viraja doğru Ascot rakibinden sıyrıldı ama bu defa da Cemalcan'a yakalandı. Cemalcan rakibinin yanından yağ gibi akıp geçti. Son 300 metreye doğru gidiyoruz. Cemalcan birkaç boy önde Very Special güçlü geliyor ama Gold Design daha güçlü geliyor abilerim. Very Special'i atlayıp Cemalcan'ın kuyruğunu yakalamaya çalışıyor. Cemalcan direniyor, Gold Design geliyor! Cemalcan direniyor abilerim. Az farkla da olsa kazanıyor.

--> GÜNÜN KOŞU İSTATİSTİKLERİ 

5 LOZAN - 9 OSMAN BEY - 7 THE DERWISH - 3 HEADMAN

Start verildi ve 2021 yılı Grup 1 Ankara Kalesi Koşusu başladı abilerim. Like The Stars start verilir verilmez öne hamlesini yaptı. Ama dışarıdan Spencer güçlü geldi ve onu bastırdı. Arkalarında Regardless belirirken Sharpa ve King Man Go da göründü. Fire Of World ve Headman bunların arkasında yerini tuttu. Onların arkasında da Bırakın Gitsin, Uğurtay, Yavuzum ve Osman Bey dörtlüsünü görüyorum. Gerilerinde Osman Bey, en geride de The Derwish var. Son 800'e gelinirken yarış şekillenmeye başlıyor. Öndeki Spencer'ın dışına dolanan Sharpa ve King Man Go'nun baskısı artıyor. Spencer tempo kaybetmeye başladı bile abilerim. Şimdi de Uğurtay önlere akmaya çalışıyor ama mesafenin kısalığından etkilenmişe benziyor. Düzlüğe çıkılırken içte Spencer, dışında Regardless ve Sharpa, yanlarında da King Man Go var. Bu dörtlü önde buluşmuş olsa da geriden Headman'in güçlü hücumları başladı bile. Osman Bey ve The Derwish de birbirini sürüklüyor. Öndeki sıralama değişti abilerim Osman Bey önde, The Derwish saldırıyor. Headman yanlarında tam yarış üçü arasında derken en geriden de Lozan koptu geliyor. Osman Bey mi, The Derwish mi, Headman mi Lozan mı? Olduğum yerden tam göremedim abilerim. 

--> İNGİLTERE DONCASTER AT YARIŞI TAHMİNLERİ

12 WARSHOWA - 2 BLUE BROOK - 5 LUCKY STORM - 4 LET CROPS LAUGH - 3 CİNNAMON - 6 MARİPOSA - 10 SEA ROSE - 8 MISS WORLD - 13 YEL ESTİ - 1 BAVER KIZI 

Günün son ayağı 2 yaşlı İngiliz atlarına mahsus maiden koşu başlamak üzere. Son tay, Night Fury de yerini aldı. Start verildi ve Ankara'da günün son koşusu başladı abilerim. Microtic öne doldurup liderliği aldı. Ama Yel Esti onu bırakmadı.  Blue Brook, Warshowa, Cinnamon onları takibe aldı. Arkalarında Steel Stainless, Lets Crops Laughs, gerisinde Sea Rose ve Mariposa ilerlerken Miss World ile Baver Kızı geride bekliyor. Süratli giden yarışın son 800 metresine doğru öne doğru akın yapan isim Blue Brook olurken Warshowa ile Lucky Storm da onu izliyor. Let Crops Laughs yol arayışında fakat Yel Esti de hafif kilosunun avantajıyla kimseye liderliği vermeme peşinde. Düzlükte çarşı karışıyor abilerim. En dışa çıkan Warshova rakiplerinden daha diri, daha güçlü görünse de bu koşu karakolda bitiyor.

Haydi abilerim! Elleriniz dert görmesin. Şansınız bol olsun. 

Sinan Sertaç Ankara Altılı Tahminleri

9 WIN THE RACE // 7.10.6
8.4.2.5.3
4.3.1
2 CEMALCAN BANKO
5.9.7.3
12.2.5.4.3.6.10.8.1

43.2 TL

--> GÜNÜN DİĞER YERLİ VE YABANCI YARIŞ TAHMİNLERİ 


1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski