06 Ekim Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

 Merhaba sevgili dostlar neredeyse iki yıllık aradan sonra bugün yeniden birlikteyiz. Bu birlikteliğimiz kesintisiz devam edecek. Sizlerden ayrı geçen süre zarfında hayatımda birçok değişiklik meydana geldi. Ancak doğruluktan, dürüstlükten hiç şaşmadım. Geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de yarışseverin yanında olmaya, her gördüğümüzü açık yüreklilikle paylaşmaya ve kuytu köşelerde kalan isimleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğimden şüpheniz olmasın. Hatırlayın: Bizi bir paralı site sahipleri, bir de yoluna çıkanlar sevmezdi. Hâlâ öyle ve bundan böyle de öyle olacak. Çünkü biz at saklamıyor, yarışseverin cebine el uzatmıyoruz. Bu durum onların hiç hoşuna gitmedi, gitmiyor, gitmeyecek.

Son olarak sizlerden ricam şudur: 

Yakın çevrenizde Gizli Eküri'yi tanıyan, bilen ve seven her kim varsa yeniden aranıza döndüğümü haber vermeniz ve bu kişilerle sitemizin adresi olan www.yarisanat.com'u paylaşmanız. 

Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

MISS KARNELYAN: Bugün burada önde gitmeye, ön grupta olmaya ya da en azından önde gidecek olan safkanları veya safkanı tempoyu yükseltmeye zorlayacak birçok isim bulunuyor. Ankara'da Atıcı Bey'e az farkla geçildiği yarışta hem temponun düşük kalmasından hem de jokeyinin iç bariyere yaslanıp sprinte kalkmasından ötürü kaybettiğini düşündüğüm kısrak için bugünkü şartlar kazanmasına yetecek ölçüde elverişli görünüyor. 

IBERIAN GIRL: Benim idman pistinde en beğendiğim tay İberian Girl oldu. Kardeşi Special Son, ilk koşusunu kazanmış, iki yaşlılığında da etkili olmuştu. Yarış hayatına Gökhan Kocakaya gibi başarılı bir pilotla başlayacak olmasının yanı sıra şimdiye dek gerçekleştirdiği çalışmalarının toplamı göz önünde bulundurulduğunda koşunun şanslı isimlerinin başında geldiği söylenebilir. 

BALIKÇI KRAL: Bu tay, yarış hayatının ilk sınavını verdiği gün son düzlükte dış kulvardan bir İngiliz atı edasıyla attığı sprinti gördüğümde yanımda yöremde olanlara  net bir açık yarış atı olduğunu söylemiştim. Zaten ikinci koşusunda idman yaparcasına kazanırken Ankara çiminde 1400 metreyi 1.36 civarında bir dereceyle bitirdi. O birinciliğinde bana daha güçlü atlar arasında derecenin daha iyi çıktığı koşularda da adından söz ettireceğini net bir şekilde gösterdi. Şunu da belirtmeliyim ki ben bu safkanın galoplarında çıkardığı kötü derecelere pek takılmıyorum. Siz de biliyorsunuz ki bazı atlar yarış içinde farklılaşıyor ki bana Balıkçı Kral'ın karakteristik yapısının öyle gibi geliyor. Çünkü kumda da sıkıntı yaşayacağına asla inanmıyorum. 

GÖKYÜZÜ: Birkaç yarış önce Özçevik'le bir araya geldiğinde yarış çok karışmış, liderliği alan safkan sürekli değişmiş ve Gökyüzü'nün öne düşmesine izin verilmemişti. Bugün ise bütün koşullar Gökyüzü'nden yana. Önde temposunu bozmaya yeltenecek bir rakibi yok, pist çim ve mesafe uzun. Ayrıca bir aydan fazla bir süre de dinlendirildi. Ben bu kısrağın bugün bütün rakiplerine direnerek kazanmasını bekliyorum. 

LUST FOR LIFE: Yarış hayatına geç başlayan Lust For Life'ın ilk iki koşusunu izlediğimizde öne hamle yapan, tempo vermek isteyen ancak buna fırsat verilmeyen bir tay görüntüsü vardı. Haziran ayındaki yarışında piste ilk kez çıkıyordu ve tecrübeli rakiplerinin arasında etkisiz kaldı. Ağustos ayında ise ilgilileri çıtayı yükseltip KV 8 yarışta çok sert bir grupta denediler. Lust For Life yine öne atıldı ancak bu kez de güçlü rakipleri fırsat vermedi. O yarışının ardından idman pistinde çıkardığı derecelerle ciddi bir aşama kaydettiğini gösteren ve 1000 metrelik çalışmalarında derecesini 1.04'ten 1.01'e kadar çekmeyi başaran safkanın şu ana dek edindiği tecrübe, rakiplerinin uygunluğu gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda kazanacak kıvamda ve grupta olduğunu söyleyebilirim.

MEMDUHA HANIM // ÖMERŞAH: Startta 15 boy kadar oyalandığı koşunun ilk metrelerinde doldurup grup içerisindeki yerini alan ve koşu boyunca önlere akıp düzlükte mücadeleye dahil olan Memduha Hanım, bugün startta kalmaz ya da birkaç boy kalırsa bu grubu geçebilecek durumda izlenimi veriyor. İdman pistindeki görüntüsünü çok beğendiğim Ömerşah ise Bursa'daki son katıldığı düzlüğe kadar iyi yer tutmuş, son metrelerde attığı sprintle bir sonraki koşusu için güven vermişti. 

Son dakika paylaşımları ve güncel bilgiler için https://www.facebook.com/yarisanat Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın. 

Herkese bol şans diliyorum.

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

3.6.1.5.9
3.9.2.6.4.10.1
2 BALIKÇI KRAL // 5.3
7 GÖKYÜZÜ BANKO
8.2.1
11.9.3.10.2.5

50.4 TL // 151.2 TL


1 Yorumlar

  1. Ferit im hoşgeldin .daha önce bir WhatsApp grubunuzda vardı 10_ 15 kişilikti sen elini ayağını çekince dağıldı . Tekrar hoş geldin inşallah yabancı yarışlarda da on görülerini alırız. Ayrıca hastalık vardı umarım geçmiştir slmlar

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski