27 Ekim Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahmini

 


BRAVE QUEST: Hiç koşmamış bir kısrak olan Island Quest'i, Kurtel Ekürisi 6.500 dolara almış ancak onun annesi Fiji, tam bir Grup yarış makinesi. Fiji'nin kısa süren ABD kariyerinde iki G1, iki de G2 birinciliği var. Ayrıca İngiltere'de de iki kez koşup -biri açık yarış olmak üzere- ikisini de kazanmış. Safkanın daha evvelinde koşacağı ancak kısa süreli bir sakatlık döneminden geçtiği söylentileri var. Fakat ben çalışmalarına baktığımda son iki aydır aralıksız bir hazırlık dönemi geçirdiğini gördüm. Bu da sıkıntılarından kurtulduğuna işaret ediyor. İlk startında tayları üzmeyen Karataş'ın bindiği safkan, burada favorim. 

HERMIONE GRANGER: İki yarış önce elde kazanan kısrak, KV 6 yarışta Kurtellerin Bella Amoura isimli kalite tayına mağlup olmuştu. Kübra Hanım ile Havalı Kız'ın önde sürükleyeceği, Jadore'un da onların izini süreceği mücadelede Hermione Granger'ın iyi bir bekleme yarışı ile sonuca gidebileceğine inanıyorum. 

PRENSES ZÜLAL: Evvelki sene Temmuz ayında düzenlenen I. İnönü koşusunda az farkla Kar Kız'a kaybeden Macau, Mandalorian, Light Of Darkness gibi isimleri geçmeyi başaran Prenses Zülal, yarış sonrasında eski formuna kavuşmuşa benziyor. Bu grubun çok üstünde olduğunu düşündüğüm kısrak, iç pistte gerçekleştirdiği çalışmasındaki 800'ü 49 işinde de oldukça rahat görünüyordu. Jokeyliğe yürüyen binicisi Vedat Abiş'le rakiplerini atlamasını beklediğim safkanı banko öneriyorum. 

TEKÇAREM // SARIYERLİ // NEJDET: Grubun iki başarılı Kaizbert'i Tekçarem ile Sarıyerli'nin ön planda olduğu mücadelede bugüne dek bekleneni verememiş olsa da potansiyeline inandığım Nejdet'in de ihmal edilmemesi gerektiğine inanıyorum.

DANE TIME: Şampiyon Good Curry ile anadan kardeş olan Dane Time, özellikle son dönemde üstü üstüne gerçekleştirdiği uzun işlerle kondüsyonunu epey ilerletmiş, bu mücadeleyi hedef yapmışa benziyor. 6000 metrelik çalışmasında idman jokeyini yormadan kendinden emin fulelerle aynaya süzülen safkanın kariyerinin ilk startında maidenden çıkmaya yakın olduğuna inanıyorum. 

Ücretsiz sitenizin ayakta kalması ve gelişip büyümesi için vermiş olduğunuz her destek için teşekkür ederim. Şansınız bol olsun. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.3.1.4.6.5
2.1.6.3.7
2 HERMIONE GRANGER // 5
4 PRENSES ZÜLAL BANKO
6.5.4.7.1.10
4.3.1.6.2

72 TL

2. ALTILI

4 PRENSES ZÜLAL BANKO
6.5.4.7.1.10
4.3.1.6.2
6.2.5.4.1.3
2 DANE TIME // 3
6.9.3.1.4.5

86.4 TL

--> KARA KAMÇI İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski