24 Ekim Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

 WATASHI NO KSEKI: Bugünkü gruba benzer rakipleri 1900 metre mesafede mağlup ettikten sonra 1600'de Neptune'e kaybeden safkanın durumu çok iyi. Neptune'un o yarış sonrası G3 kazandığını unutmamak lazım. Bu durum bize Watashi'nin formu ile ilgili de ipucu veriyor. Kilosu da uygun olan safkan kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.

UÇAN FİL: Çok iyi bir form yakalayan Uçan Fil, eğer bugün önde ekürilerden birinin baskısı altına girmezse çıktığı gibi bitirebilir. Son koşusunda önde sert tempo giden rakibinden etkilenmişti ancak bugün öyle bir at bu grupta yok. Sentetikteki ilk birinciliğine yakın. 

ATAÇHAN // AĞDAŞLI // MALALA: İstanbul'da ilk çim deneyiminde Kubilaybey ile Oğlumfatih arkası üçüncülüğü ile dikkat çeken Ataçhan, çok daha müsait grupta bence mücadelenin en şanslı ismidir. Toparlanıp kazandıktan sonra benzer grupta beşinci olan ancak bu kez kilo veren Ağdaşlı ile son birkaç yarıştır kazanacak kıvamda olduğunu belli eden Malala üçlüsü bu ayakta ön planda tuttuğum safkanlardır. 

FINAL DANCE: Birbirinden kaliteli üç Kurtel tayının bir arada olduğu Çaldıran'da diğer safkanlara baktığımda güç ve de potansiyel bakımından Sigoş, Dede Sabri gibi isimlerin biraz yaklaştığını ancak giidşatın daha çok Kurtel ekürilerine yaradığını düşünüyorum. Önde Bold Sea Rover'ı bıraksalar bitirir, ona pres yapsalar sonda Final Dance noktayı koyar. Yani bugün bence Kurteller burayı bir safkanlarıyla alırlar. Her at normal yarışını yaparsa da noktayı koymak Fınal Dance'e düşer. 

ZEYTİN GÖZLÜM: Hatırlayacak olursanız Zeytin Gözlüm'le ana baba bir kardeş olan Vincitore'yi ilk kazandığı koşuda banko önermiş, daha sonraki yarışında da banko önerirken aslında uzuncu olduğunu söyleyerek uzayan mesafelerde üst düzey yarışlar beklediğimi belirtmiştim. Nitekim de öyle oldu ve de Vincitore 11 yarışlık kariyerine bir G1 bir de G2 sığdırdı. Yoluna da devam ediyor. İşte Zeytin Gözlüm için de benzer düşüncelere sahibim. Maidende kısada başarılı olabilir ancak daha sonraki süreçte uzun mesafelerde harika yarışlar izleteceğinden eminim. 

ÖZGÜRHAN // BABAÖZESER // YEŞİLGÖZLÜIRMAK: Uzun mesafedeki etkili yarışları sonrası orta mesafeye değişen binicisiyle dönen Özgürhan, son ikinciliğinden sonra daha denk grupta olan Babaözeser, tırnağının ucunda olan ve de her an ters bir koşu beklediğim Yeşilgözlüırmak üçlüsünün diğer rakiplerinden daha şanslı olduğuna inandığım bir mücadele. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.2.5.7.6
2.3.7.1
2 UÇAN FİL // 3.5
4.2.3.1.6.8
3.11.8 // 5.14.6
5 FINAL DANCE BANKO

28.8 TL

2. ALTILI

4.2.3.1.6.8
3.11.8 // 5.14.6
5 FINAL DANCE BANKO
3.4.6.1
11 ZEYTİNGÖZLÜM // 1
17.2.15 // 10.11.6

17.28 TL

--> KARA KAMÇI İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski