08 Ekim Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 


QUEEN DERYA

En son burada Begüm Atman koşusunda yer alıp, rakiplerinden Real Petek'in olduğu mücadelede üçüncü olmuş ve kaba kum tercihlerinde de üç farklı pistte rahat birincilikler alan kısrak, performansları öncesinde sürekli galoplarına İstanbul iç pistte devam edip, bu tercihi başarılı sonuçları almasında etkili olmuştu. Bugünde bir çok lehine avantajı elinde bulunduruyor. Yine bugün için 1 haftada sırasıyla 800-50.6, 400-24.4, 600-38, 400'ü 25 rahat ve 1200'ü 1.15, 1000'i 1.02.5, 400'ü 25.8 rahat üç iş gerçekleştirdi. Birinciliğin en güçlü adayıdır.

EGENİN ASLANI

Aradan sonra iki koşuya çıkan safkanı, en son yarışında tam istediğim gibi performans sergiledi ancak yeterli seviyede form grafiğine ulaşamadığından ve kazanan rakibinin transit şekilde yanında geçmesine karşı koyamamış ve ikinci sırada yer almıştı. Bugünde benzer bir yarış izleyeceğiz, önde boş kalması muhtemel Egenin Aslan'ı koşu hazırlığını Kocaeli'de, 800'ü 58.5, 400-28 rahat ile tamamladı. Beyaz bayrak ayna yarışı yaparak potaya ulaşmasını bekliyorum, günün banko ismidir. 

->ABD KEENLAND ALTILI TAHMİNLERİ<-

SHARPA

Günün en önemli ve en zevkli koşusu. Fakat burada daha ön plana çıkan etken ise koşunun temposu olacak gibi duruyor. Numarayı isteyecek isimler belli. Vincitore, Çakalınoğlu, Cagner ve belki Oğlum Doruk bu isimlerin arasına karışacaktır. Bence bu isimler arasında hangisinin tempoyu belirleyeceği belli değil ancak, başlangıçtaki bu çekişme en çok Sharpa'ya yarayacaktır. Nedeni ise yarışlarını göz önüne getirdiğimiz zaman, daha sert tempoları bile hemen takibe almış, çoğundan da virajın başında rakiplerini ekarte edip, düzlüğü ve son metreleri lider görmüştü. Buna benzer yarışın bir diğeri geçen sezon Long Runner'a potaya yakın kaybettiği GR-1 19 MAYIS koşusu idi. Orada, jokeyinin bilerek önde koşuyu sürükleyen Hasafet'in ensesine binmesiyle yine tempo yükselmişti. Bugün tam tersi olacağını düşünüyorum, sert çarpışmaya girebilecek rakiplerinin çokluğuyla, düzlük dönülür dönülmez fırsata çevirebileceği gidişata sahip olacak. Bu avantajı potaya kadar,  Ankara'da 1000'i 1.04.7, 400'ü 25.7 rahat ve 1000'i 1.06.3, 400'ü 25.3 çok rahat işleriyle Sharpa taşıyabilir. Günün ikinci bankosu.

->İSTANBUL İDMAN PİSTİ PROGRAMI<-

HERMIONE GRANGER

4 ve 5 numaralı rakiplerinin de yer aldığı dişilere ait Şartlı-5 koşuda rahat kazanan kısrak, performansını yinelerse bir daha o yarışına benzer birincilik alacağını düşünüyorum. Virajın dönülmesiyle, tempoyu üstlenen rakibinin yanına gelip, bir anda vitesi kolayca artırmış, 200 direği geçilirken, binicisi, gelen/giden olmayınca kendi haline bıraktığı Hermione Granger ile gösterişli birincilik almıştı. Adımları da gerçekten potaya girerken çok sağlamdı. Ankara'dan bu koşuya iyi hazırlıklara sahip olarak gelen kısrak, 800'ü 50, 400'ü 25.5 çok rahat işiyle günün üçüncü bankosudur. 

->İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI<-

BEKİR

Bu sezona iyi giriş yapamadı. Özellikle performansını tam olarak sahaya süremediği kötü sonuçlar aldığı çim yarışlarında ısrar edilmesi safkanın ritim yakalayamamasında önemli oynadı. Ancak bugün rakiplerine bakıldığında koşuya ortak olabilecek isimlerle yarışacak. 6 gün önce iç bariyere kapanıp, tabela dışı kaldığı orta mesafeli sentetik yarışta potaya akışlı girmesini bilmişti. Bugünde işi biraz zor fakat, Bekir'i yarış dahil takibe almakta fayda var. 

->İSTANBUL DETAYLI KOŞU İSTATİSTİKLERİ<-

JUMBOJET

Yarış hayatının ilk startında geçerli not almasını bildi. Koşuya en dış bariyer dezavantajı ile başlayıp, başlarda toparlanmakta güçlük çekmiş, adapte olana kadar da binicisi safkan ile biraz uğraşmıştı. Virajı da önde çekişen 2 ismin 7-8 boy gibi uzağında dönmesine rağmen  toparlayıp ataklarına hız kazandırmıştı. 200 direği geçilirken ise aksiyonlarıyla dikkat çeken Jombojet, potaya akışlı ve dinç girerek, başlangıç ve düzlük olarak ayırırsak iki farklı performansın sonucunda bugüne yeterli görüntüyü fazlasıyla vermişti. İç pistte dün sabah kısa işini 30/15 ile tamamladı. Şans verilmelidir. 

->İNGİLTERE GAZETE VE BÜLTENLERİNİN NEWMARKET TAHMİNLERİ<-

Dün paylaştığım Ankara kurgusu isabet sağladı ama önerdiğim cazip atlar iyi koşmayınca  ikramiye çok düşük kaldı. Bugünkü İstanbul programından düne göre daha ümitliyim. İnşallah düşündüğümüz neticeler çıkar. Bizi desteklemekten vazgeçmediğiniz için teşekkür ederim. Herkese bol şans. 

->SERKAN YAŞAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri


2. ALTILI

6.2.5.1
2.1.6.11.13.14
3-SHARPA // 2.5.8
2-HERMIONE GRANGER BANKO
6.7.3.2.10.5
2.3.6.7.10

57.6 TL

1. ALTILI

1.3.2.4.5
1.2 // 4.6
3-EGENİN ASLANI BANKO
6.2.5.1
2.1.6.11.13.14
3-SHARPA // 2.5.8

19.2 TL


->GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski