13 Ekim Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri (1.347 TL KAZANDIRDI)

 


GRAND TREASURE: Exaggerator gibi bir Curlin temsilcisinin tayını ülkemizde görmek gerçekten de heyecan verici. Böyle kan hatlarını ülkemize kazandıran Kurtel Ekürisi'ne bu vesile ile teşekkür ediyorum. Annesi de yearling iken 200000 dolara satılmış bir kısrak. İlk startında çimde zorlandığını gördüğüm safkanın çimde koşamayacağını söylemem ama kumda ve de sentetikte çok başarılı olabileceğini ön görebilirim. Birçoğunu henüz ilk startında kolayca gerisinde bırakan safkanın bugün yatkın olduğu pistte çok daha farklı bir performansla karşımızda olacağını düşünüyor ve de kazanmaya yakın görüyorum. 

GÖKDENİZİM: Baba Mendip, anne de ArtieSchiller kısrağı olunca kumda ve de sentetikte iyi koşmasını beklediğiniz bir isim oluyor Gökdenizim. Ankara'daki çalışmaları çok iyi duran tayın geçtiğimiz günlerde koşulan ve de o gün banko önerdiğimiz Angel Alya tarafından kazanılan KV 7 Aydoğan San Koşusu'ndan kayıt sildirip daha yüksek ikramiyeli bir mücadele olan buraya gelmiş olması benim çok ilgimi çekti. Çünkü stil itibarıyla o günkü mücadelede kendisi gibi bir rakibi yoktu. Yani orayı kazanması çok normal bir sonuç olurdu. Pistin değişmesi dengeleri bir nebze değiştirmiş olsa da süratli safkandan beyaz bayrak ayna gelebilir. 

ZAFER MEYDANI: Geçen yıl bu dönemde kaba kumda çok başarılı yarışlara imza atan ve de G3 Kayasel, Onarbey, Alibeğ gibi isimleri gerisinde bırakan Zafer Meydanı o dönemde katıldığı G3 yarışlarda tabeladan hiç düşmemişti. 1900 metre ve de üzeri mesafelerde katıldığı beş yarışın üçünde ilk üçe girip Grup 3 yarışta ikincilik yapan safkanın sentetik pist performansı ise tam bir merak konusu çünkü babası Uçbeyi'nin sentetikte koşan yalnızca bir tayı var ve de o da beşinci oldu. Kısrak babası Tatarcık'ın da sentetik performansı pek parlak değil fakat ben Zafer Meydanı'nın bu pistte iyi koşacağını düşünüyorum. Çünkü babası Uçbeyi'nin uzun mesafeli sentetik yarışlarında birçok birinciliği bulunuyor. Ben bu yüzden Zafer Meydanı'nı uygun grupta alternatif banko olarak değerlendireceğim. 

ÖZGALİP: Elazığ'dan Ankara'ya gelip Grup 2 Sultansuyu Tarım İşletmeleri Koşusu'nda elde ettiği beşincilikle ilgi çeken Özgalip sonrasında Kocaeli'de KV 7 mücadelede ikincilik yaptı. Daha sonra İstanbul'a getirilen safkan formunu her koşusunda bir ileri seviyeye taşımaya devam etti ve de 2000 metre sentetik pistte H17 koşuyu zorlanmadan kazandı. Bir sonraki durağı ise 1900 metre çim pistteki Grup 2 S.A.A.Y. VE SAH.DER Koşusu'ydu. Burada da yükselişini devam ettiren Özgalip; Gülhatmi, Kervantak ve de Kocapolat arkası dördüncülüğü ile başarılarını taçlandırmış oldu. Bu defa daha uygun rakiplere karşı ideal mesafesinde koşacak olan safkanın stiline uygun gidişatta kazanması normal sonuç olacaktır. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.4.7.6.8.3
9.12.4.5.2.3.6.8.7.14
4.8 // 7.2
2 GÖKDENİZİM BANKO
1 ZAFER MEYDANI // 8
9.3.5.12.11

ALTILI GANYAN 1.347 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR. 

48 TL

--> KARA KAMÇI GÜNCELLENEN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski