03 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

ARAPOĞLU

Form tutup üç koşu art arda kazandıktan sonra yumuşak çimde sert gruptan ikincilik çıkartan safkan çıtayı yukarıya çekmiş iki grup koşuda art arda katılmıştı. 2800 mesafeli Gr-1 Veliefendi koşusunda çok kötü sonuç almış, hemen ardına Gr-2 yarışta ise çok kötü performans gösteremese de tabela başarısı elde edememişti. Geçen hafta bugün ise yeterli performansa ulaşamadığı kısa mesafeli yarışta binicisi düzlükte enseye basmış ve sonuncu sırada tamamlamıştı. Bugün rakipleri tam dişine göre. İki gün önce 600'ü 41.7, 400'ü 26.7 hafif çalışma gerçekleştiren Arapoğlu sevdiği mesafede birinciliğe çok yakın görünüyor. 

STRAWBERRY GIRL

Son üç koşusunda gerçek gücüne kavuştuktan sonra üç koşu art arda kazanan kısrak Alihan  gibi bir ismin kardeşi. Çim koşularında etkisiz kaldı amazamanla pistte iyi işler çıkartacaktır. Potaladığı ilk iki yarışına bakacak olursak yaşça büyük isimler olmasına rağmen bugüne denk rakipler ileydi. Ancak en son kazandığı yarışta rakipleri şimdiye kadar mücadele ettiği en sert isimlerdi. Yine temponun biraz uzağında kalıp, virajı 4-5 döndükten sonra, 400 direği geçilirken vitesi artırmasını bilmişti. İkinciliği lurtaran Çıksalın ile neredeyse hiç mücadeleye girmeden finişe kendini atan Strawbery Girl, 800'ü 51.2, 400'ü 24.7 rahat işiyle bir daha kazanacağına inandığım kısraktır, günün bankosu. 

->> SERKAN YAŞAR İSTANBUL TAHMİNİ TIKLA

SAFİHA

İlk çim yarışında kazanabilecek performansı sahaya yansıttı ancak kötü start çıkışı ve düzlüğü rakiplerinin bir hayli gerisinde dönünce yarım boyla farkla ikinci olarak potadan ikinci olarak çıktı. İki hafta önce kazanırken tam aksi koşu seyrine tanık olduk. Bu sefer önde tempoyu üstlenen rakibinin hemen ardında takibe başlamış, düzlüğün belirli bir kısmından sonra ise ağırlığını koyarak rakiplerinin ataklarına cevap vermekte zorluk çıkarmamıştı. İstanbul'un bozulan neredeyse kaba kuma yakın pistinde orjini itibarı ile etkili olmaya devam edeceğini düşünüyorum. 600'ü 41.5, 400'ü 27 işinde üzerindeki fazlalıkları attığını tespit ettiğim Safiha birinciliğin en güçlü ismidir. 

FULL THROTTLE

Geçen sezon Gazi koşusu dahil bir çok önemli koşuda start alıp etkili sonuçları alan, bu sene ise henüz istenilen düzeye gelmeyen safkan uygun gurupta rakiplerinin bir adım önünde. 5 ay sonra çim piste bir koşu görüp eksiklerini giderme açısından önemli yol kat eden isim, mesafede katıldığı tek sentetik pist koşusundan galip çıkmasını bildi. Bugün koşuda tempoyu üstlenecek ismin Azmantor olacağını düşünüyorum. Bence tempoda lehine işleyecek gibi duruyor. Pistte 1 aydır art arda sıraladığı 1000'i 1.02.8, 400'ü 24 rahat, 400'ü 23.8 rahat ve 800'ü 50, 400'ü 22.8 işlerinde performansını yükselten Full Throttle birinciliğin en güçlü adayıdır. 

DIZZY WIND

İlk koşusunda şans verdiğim safkan etkisiz sonuç alarak kızağa çekildi. O gün yarışa iyi başlayıp düzlüğe kadar rahat görüntü ile girip, performansını artıramayınca başladığı tempo ile potayı geçmişti. 96 gün sonra ilk koşusu olacak. Ancak hazırlıkları bence iyi sayılır. Hem bugün önde ısrar eden bir rakibi olmaz ise tempoya çıkarak farklı stille koşabilecek isim olduğunu da düşünüyorum. İç pistteki iyi derecelerini, 800'ü 53, 400'ü 26.8 rahat ve 600'ü 36.7, 400'ü 24 rahat galoplarıyla Dizzy Wind mutlaka kuponlardaki yerini almalıdır. 

SAN SEBASTIAN

Geçen koşusunda favori olarak önermiştim ancak işler istediği gibi gitmedi. 5 gün önce tempoyu üstlenme görevini bir başka rakibine bırakınca rakibini virajın son düzlüğünde geride atlamaya çalışmış ama başarılı olamamıştı. 200 direği geçilirken ise yine binicisi Ahmet kantarmayı elinde tutamayınca enseye basmak zorunda kalmıştı. Bugün kalabalık grup her sonuca açık, ancak San Sebastian başta sıkıştırma yapabilecek rakiplerinden önce kafaya çıkarsa tüm şartları lehine çevirebilecek kalitede bir isim. Hazır gireceği koşudan birincilik ile ayrılabilir. 

SENTETİK PİST ŞABLONU

2.7.9.6.5.3

4-STRAWBERRY GIRL

6.3.8.10.1

8.6.7.4

3.7 // 2

2.5.4.14 // 9.16


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski