09 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 


KARAGÜL BEYİ

Geçen koşusunda pist değişince banko olarak önerdiğim safkan kazanmış kadar performans sahaya yansıttı. Virajı en geride dönüp düzlüğe girilirken ise en dışa açılarak önünü açmıştı. Ancak her zamanki huysuzluğunu yaparak içe yatma isteğinden dolayı yine binicisi Görkem'i çok fazla uğraştırmıştı. 400 direği geçilirken kantarmayı tutamayınca mecburen boşluklara dalarak, en iç bariyere yaslanmış ve orada sıklaştırdığı atakları ile potaya az farkla üçüncü sırada girmişti. Bugün grupta az ismin ve rakiplerinin denk olmasıyla Karagül Beyi, 800'ü 55.5, 400'ü 27.5 rahat galobuyla günün ilk bankosudur. 

MODA

Bu sezon sentetik pistte iyi koşularına şahit olduk. Çim pistte de aynı istikrarı yakalayan safkan  bir ara verdiği kısa aradan sonra yoluna binicisi Akın Sözen ile devam etmeye başladı. Beş ay sonra ise ilk sentetik kum performansında yine etkili olup ikinciliği almasını bilmişti. Bence rakipleri bugün ile aynı seviye ve güçte isimlerdi. O gün tempoyu belirleyen ve tabelanın sırasında yer kapan Boujee erkenden hızını artırınca Moda'da ritmini biraz geç yakalamış ancak koşuyu kazanabilecek duruma gelmesine rağmen, iç bariyere yakın yere tutan rakibini hesaba katmadığından kaybetmişti. Bugün yine iş sprinte kalır gibi. Gurubun tek seri ismi Narthanbey'in tek başına önde rakiplerini aldığı avantajla düzlüğe kadar sürükleyeceğini düşünürsek Moda'nın, 1200'ü 1.17.5, 1000'i 1.04, 400'ü 25 rahat ve 800'ü 49, 400'ü 25 rahat işiyle birinciliğe çok yakın olduğunu görebiliriz. 

YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA 

ALTIN SUYU

Bence bugün kazanabileceği grupta olmasından dolayı şansını bir hayli fazla görüyorum. Özellikle bu pistte katıldığı uzun mesafeli çim koşularında sert rakipler yanında bile iyi sonuçlar aldı. Ancak kaybettiği koşularına bakarsak yanına bir rakibi geldiğinde duraksama huyu var. Bugün tempoyu belirleyecek Köçek ve iyi durumda olan bir kaç rakibinden kilo avantajını önceki yarışlarında olduğu gibi sabırla bekleme yaparsa, bugün transit geçme fırsatını yakalayabilir. M.Hamedi, bu kısrağı en iyi tanıyan binicidir. Altın Suyu, son koşu performansında çok yaklaştığı birinciliğe 800'ü 57, 400'ü 27.5 rahat galobuyla bugün ulaşabilir. 

--> İSTANBUL AT YARIŞI KOŞU İSTATİSTİKLERİ

BY REİSOĞLU

İki yarış önce şartlı koşuda ilk birinciliğini aldıktan sonra biraz sert sayılabilecek isimler yanında start aldı. Ben o gün koşu eksikliği ve ilk defa bu kadar ciddi rakipleri yanında nasıl bir yol izleyeceğine karar verilemediği performansında iyi sonuç çıkardığını düşünüyorum. Koşu temposu çok sertti. Buna rağmen virajı en geride dönüp, düzlük boyunca üzerine koyarak attığı sprintinde tam not alırken, potaya da diri girmesini bildi. Uzun ara sonrası piste çıkacak Leonidas ve kilo farkını veridği rakibi Mahsül önünde avantajı yakayalan By Reisoğlu, kantarmayı bilen artı iyi idare eden binicisi ve 1000'i 1.09.8, 400'ü 28 rahat, 400'ü 27.8 çok rahata yakın galopları ile günün banko ismidir. 

-->İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLA

DIRECT WIN

Sert gruplarda çok iyi performanslar sergilemesine rağmen bir türlü kazanamadı. Ancak özellikle kısa ve orta mesafeli koşu performanslarında tabelaya yakın bitirdiği sprintlerinde mesafeden dolayı istediği sonuçlar alamadığı da ortada. Uzun mesafeyi yakalamadığı anda ise zevkli sonuçlar aldı. Son koşusuna bakıldığı zaman rakiplerinin ne kadar sert olacağını görebiliriz. Gidişatı önü açılabilecek yer de takip etmiş ve düzlüğe girilir girilmez binicisi kantarmayı elinde tutarak kazanabilecek hissiyatı görüntü olarak vermişti. Ancak Corcovado gbi sert isme çarpılınca ikinciliği kurtarabilmişti. Bugün rakipleri uygun olan Direct Win, 600'ü 38.8, 400'ü 25.5 rahat işiyle birinciliğin en güçlü adayıdır. 

SEZTURBO

Yarış hayatına bu pistte çim pistte aldığı üçüncülükle etkili giriş yaptıktan sonra sentetik kumda bir koşu görüp denenen fakat  kötü performansın önüne geçilemeyen Sez Turbo tabela içerisinde yer alamadı. Bence kan hattına bakılırsa çim pistte daha iyi koşar pedigreye sahip. Bence kulvarı da iyi yerde şansına düşmüş. Bugüne özel iç pistte iki iş çıkartıp, 600'ü 43.4, 400'ü 28.2 rahat ve 1000'i 1.11, 400'ü 29 çalışarak galoplarıyla Sez Turbo, birinciliğin en güçlü adayıdır. 

Bir önceki hazırladığım İstanbul kurgumu aynen paylaşıyorum. Eğer çıkan at olacak olursa güncelleyeceğim. Yarış saatinden 1 saat önce yeniden bakarsanız sevinirim. 

Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.3.4

2.3 // 4.1

4-KARAGÜL BEYİ

3.9.2.4.6.7

10.9.12.13.1.7

7.6.3 // 4

2. ALTILI

3.9.2.4.6.7

10.9.12.13.1.7

7.6.3 // 4

5- BY REİSOĞLU

3.8 // 11

13.11.4 // 10


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski