07 Kasım Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahmini

 

KING OF APPROVE

Koşu kazanamamış 3 yaşlı safkanların katıldığı Şartlı-19 koşuda üç yarış art arda görüp iki defa tabela çıkartan safkan denk grupta sevdiği çim pistte koşacak. Miss Helin ile anneden kardeş. Son yarışında bence en iyi performansını sergiledi. Eskiye bakıldığında daha dinç ve diri foto finiş girişine şahit olduk. Tempodan biraz uzak kalsaydı daha iyi yerde bitirme şansını da muhtemele yakalayabileceği performansı sergiledi. Koşu gördükçe de eksiklerini bir bir kapatabilecek kalitede olduğuna inandığım King Of Approve, 600'ü 38.3, 400'ü 25.3 rahat galobuyla bugün çok istediği birinciliği alabilir. 

ALYAYLA

Bir yıl sonra sahalara Elazığ'da gördüğü iki koşu ile tekrar dönen kısrak bir tabela çıkardı. Yeterli nefese ulaşıp, kondisyon açığını kapattıktan sonra Adana'da etkileyici performansıyla ikinciliği alarak, bugünkü koşuya umut saçarak gelen Alyayla, o günde seri rakipleri olmasına rağmen bir anda tempoyu kurabileceği rahatlığı yakalayınca, fırsatı geri çevirmemişti. Düzlüğe çok rahat girip, 200 direği geçilene kadar rahat görüntüsü kaybolmuş az da olsa eksikleri öne plana çıkıp performansını olumsuz yönde etkilemişti. Yine koşu öncesi hazırlıkları görünmüyor. Ama mesafeden dolayı buna ihtiyacı olmayabilir. Son koşusunda olduğu gibi rakiplerini start çıkışıyla gerisinde tutmasını beklediğim Alyayla beyaz bayrak ayna yarışı yaparak kazanabilir. 

ALRAZİYE

Adana'da sezona çok iyi başlangıç yapıp henüz ikinci yarışında maidendan çıkmıştı. Ancak burada yaz sezonu sona erince kum pistte yoluna devam etmiş, kötü sonuç aldıktan sonra 3 ay gibi bir süre dinlendirilmişti. Geçen ayın 19'unda apranti ile yeniden start verdiği yarışlarına yine kumda kötü performansla başlamış, ama o günden itibaren bütün açıklarını neredeyse kapatabilecek duruma gelmişti. Geçen hafta çim pistte iyi koşu çıkardı. Sert grupta tabelanın son sırasına yerleşirken tempoyu üstlenen isim olmuş ve yerini hiç kaybetmeden potaya iyi görüntü bırakarak girmişti. İki gün önce 600'ü 42.4, 400'ü 28.2 hafif çalışmaya yapan Al Raziye değişen binicisi ve uygun rakipleri yanında günün banko ismidir. 

LAKERS

Son iki koşusunda performansının çok uzağında kaldı ancak kolay rakipler ile yarışmadı. Dört ay sonra bu pistte çıktığı ilk uzun mesafeli yarışta rahat birincilik aldıktan sonra Ankara'da kendi yaş grubuna ait kısa vadeli koşuda tabelanın son sırasında yer almış, bu pistte bir kötü yarışa daha imza atmıştı. Ankara kumundaki son yarışı bence kötü değildi. ağır kiloda ve sert rakipler ile mücadelesini potaya kadar sürdürmüş, tabelanın az farkla dışında kalmıştı. Bugün rakiplerini uygun gördüğüm Lakers, 600'ü 38.3, 400'ü 24.6 ve 1000'i 1.02.9, 400'ü 25 rahat galoplarıyla birinciliğin en güçlü adayıdır. 

SARRAFBABA

Geçtiğimiz hafta katıldığı çim yarışında banko vermiştim ancak o gün aprantisi çok kötü bindi. Yarışa iyi ter tutup başlamasına rağmen viraj dönülmeden bir anda kendini ön grubun içine atmak istemiş ancak binicisi kantarmayı elinden kaçırınca virajı biraz zorlanarak dönmüştü. O gün günün sürprizini yapan Akıbet isimli rakibine yaptığı hata ile yerini de vermiş kazanmasının büyük pay sahibi olmuştu. Yinede son 1000 metrede içerisindeki atakları fena sayılmayacak derecede ve diriydi. Adana kumunda daha önce katıldığı iki kum koşusunda üçüncülükler alan Sarrafbaba değişen jokeyi ile performansını bir tık yukarıya taşıyacaktır. İlk sırada şans verilmesi gereken isimdir. 

Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahmini

1. altılı üçüncü ayakta yanlışlıkla iki kere 2 FIRAT BABA yazılmıştı. Yerine 6 HİKMET FIRTINASI eklendi. 12.07

1. ALTILI

10.4.1.3 // 12.6.11

6.4.3.8 // 7.2

3.2.5.11.1.6

12.3.6.5.7.8

11-ALYAYLA 

3-AL RAZİYE

2. ALTILI

12.3.6.5.7.8.11

11-ALYAYLA

3-AL RAZİYE

4.9.10.1.5

3.9.4 // 8.7.5.6

3.15.8.4.7.6

GÜNÜN DİĞER ADANA-İSTANBUL-DİYARBAKIR AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski