11 Kasım Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri


WARSHOVA: İlk üç startında da etkili performanslar sergileyen safkanın iki yarış önce trafik probleminden, son startında da jokeyinin aşırı güveninden kaybettiğini düşünüyorum. Bu kez Halis Karataş kantarmasıyla tanışacak olan Warshova'nın performansından artış bekliyor ve de Kopenhag gibi kalite bir safkanla anadan kardeş olan Kaliforniyum ile sonlarda girişmesini beklediğim mücadelede bir adım önde görüyorum. 

KAR KIZ: 1400 metre mesafeli iki koşusunda da sonlarda avlanan kalite kısrak Kar Kız, bu defa daha önce bileğinin hiç bükülmediği 1200 metreye çıkıyor. Daha önce bu mesafede Grup 2 ve de Grup 3 kazanan kısrağın kendisini en iyi tanıyan jokeyi Gökhan Kocakaya ile bir beyaz bayrak ayna yarışına çok yakın olduğuna inanıyorum. 

SEVALCAN: Son üç yarışında da çoğunlukla erkek ya da güçlü rakiplerine karşı mücadele veren kısrak, elde ettiği neticelerle tırnağının ucunda olduğunu gösterdi. Bu kez daha ideal grupta başarılı jokeyi ile ön plana çıkan Sevalcan, sonlarda yapacağı ataklarla rakiplerini avlayabilecek potansiyele ve forma sahip. 

TAHİR BABA: Grup 3 İstanbul Vali Koşusu'nda koşuyu önlerde kabullenen safkan düzlüğe kadar da konumunu korudu ancak sonlarda güçlü rakiplerinin etkili atakları karşısında çaresiz kaldı. Yine de koşunun yükünü kaldıran atlardan biri olmasına karşın yarışın son metrelerinde de mücadele gücü olduğunu gösterip tabeladan iyi bir yer kapmak adına rakiplerine direnen safkan beşinciliği kurtardı. Bugün daha uygun grupta koşacak olan Tahir Baba'nın sürprize çok açık mücadeleden birincilikle ayrılmasının beni şaşırtmayacağını söylemeliyim. Üzerinde de bindiği atın hakkını veren Mehmet Akyavuz olması benim için ayrı bir güven unsuru. 

FAST TO FAST: Grubun en istikrarlı ve tecrübeli ismi olan Fast To Fast, 1400 metreyi 1.25 içerisinde koştuğu koşunun ardından maidenden çıkmasını beklediğim isimdi ancak beni şaşırttı. Bugün Gökhan Kocakaya'nın öne yakın giderek düzlükte alacağı avantajı korumaya çalışacağına inanıyorum çünkü kazanmak için denenmeyen tek strateji bu kaldı. Daha önce bir defa niyetlendiler ama Ladys Secret gibi klas bir isimle aynı mücadelede olmanın eksilerini yaşadılar. İnanıyorum ki bugün doğru taktik ve strateji ile buradan galibiyetle ayrılacak. 

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

8.4 // 5.2.3
6 KAR KIZ // 1.4.3
2.3.1
6.4.1.3.2
4.6.7.8.5.3
6 TAHİR BABA BANKO

14.4 TL

2. ALTILI

6.4.1.3.2
4.6.7.8.5.3
6 TAHİR BABA BANKO
1.4.3.2.7.6
7 FAST TO FAST // 2
7.4.6.1.11.8.5.9

115.2 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski