12 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri (GÜNCELLENDİ)

 

SIEMPRE GANADOR

Bugün grup hafif ve ağır kilolu safkanlar olmak kaydıyla ikiye ayrılmış. Ancak benim bu koşuda favorim Siempre Ganador. Sezona iyi başlangıç yapan safkan, çim koşuları dahil kötü performanslar sergilememişti. Üç koşu art arda aldığı kötü sonuçlardan sonra hemen toparlanmayı bilmiş, ağır çimde ikinciliği sonrası sentetik pistte kazanmıştı. En son katıldığı Sonbahar Büyük Handıkapı yarışına ayrı bir parantez açmak gerekir. 2800 mesafeli yarışta hafif kilo ile start aldı ama rakipleri oldukça sert olmasına rağmen ikinciliği kurtarmıştı. O gün tek hatası tempoyu belirleyen ve kazanan Charlatan'ı düzlüğe kadar izlemesi oldu. Sprint mesafesini de kısa tutunca potaya az farkla ikinci sırada girmişti. Bugün eğer aynı performansı sahaya yansıtabilirse alışık olduğu kantarmayla Siempre Ganador, 800'ü 49.2, 400'ü 24.2 rahat işiyle rakiplerine üstünlük kurabilir. 

KINGSMAN

Bu sezon safkan için tam hayal kırıklığı oldu. Sezona şartlı koşuda kazanarak başlasa da sert gruplarda etkisiz performansın önüne geçemeyince, çıtayı biraz düşürdü. Ancak Ankara'da katıldığı son yarışı gruba nazaran bence iyiydi. Düzlükte yine binici Özcan Yıldırım atını dışa çıkarmakta zorluk yaşayınca, 100 metre kala ataklarını doğru düzgün yapmaya başlamış ve ikinci olmasına rağmen, listesine kaybedilen yarış olarak geçmişti. Bugün rakipleri tam dişine göre. Ufak tefek sıkıntılarıda arındırılan Kingsman, Ankara'da 1200'ü 1.17, 1000'i 1.03.5, 400'ü 25.5 rahat, 600'ü 37.8, 400'ü 24.6 rahat işleriyle birinciliğin en güçlü adayıdır. 

ŞAH DRAGON

Bu sezon start aldığı koşuların bir kaçında vasat görünse de ne zaman nasıl sonuç alacağı belli olmayan isimlerden bir tanesi olmayı başardı. Bence son dört koşusunda yakaladığı ivmeyi devam ettirebilecek isimdir. Bursa'da çim koşusunda ikinci olduktan sonra Kocaeli'de Toramankaya kazanırken yine ikinci sırada yer almış, sert rakipleri de geride bırakmasını bilmişti. Sentetik pistin şuan ki durumuna bakılırsa Kocaeli kumundan derece ve görüntü olarak pek farkı yok. Bence uyum sorunu yaşamayacaktır. Şah Dragon'un koşu hazırlığını göremedim ama, rakiplerin uygunluğuyla etkili performans gösterecektir. 

ANOTHER LOVE

İki koşu gören kısrak bence bugün kazanarak ayrılacak. Rakibi Anadolu Edası'na göre tek avantajı bir çim yarışına çıkması olacak. Sentetik pistte gerçekleştirdiği üçüncülüğünde önü açıldıktan sonra ataklarıyla dikkat çekmişti. İlk çim performansına gelecek olursak, o günde start çıkışından başladığı huysuzluğu viraj dönülürken atlatmış ama, düzlüğe çıkıldığından da ayak değiştirmekte inat edince, 200 direği geçilirken binicisi kontrolü alıp kendi haline bırakmış ve bir üçüncülükte oradan çıkarmıştı. Bugün yeterli hazırlıklara sahip Another Love, 600'ü 37.7, 400'ü 24.8 rahat ve 1000'i 1.03.5, 400'ü 24.5 rahat galoplarıyla günün banko ismidir. 

Günün beşinci ayağına koşudan .çıkartılan 4-SARIYERLİ yerine 7-BALIKÇIKRAL eklenmiştir. 

ALTILI

1.7.6.4 // 2.9

3.1.2 // 6

5.7.9.4

4.6.1.5

5.1.2.7

4-ANOTHER LOVE

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski