13 Kasım Kara Kamçı İzmir At Yarışı Tahminleri

 

GÜLAY

Koşuya çok iyi hazırlıklar ile girecek kısrak çim pistte etkili olup daha ilk mücadelesinde maidendan çıkmaya çok yakın. Bu kısrağın anne kardeşi Abrakadabra'da ilk startında kazanmış, bir koşu gördükten sonra geriye çekilmişti. Son 600'ü 40, 400'ü 27 rahat galobunda ise ayağına seri bit stile sahip olduğunu potaya ulaşırken gösterdi. Eğer bugün start çıkışını düzgün yapıp gurubun içine hemen girebilirse, Gülay'ın kazanması çok sürpriz sayılmaz. İzmir ve Bursa'da aldığı çim koşu sonuçlarıyla dikkatleri grupta üzerine çeken Lolipop, sekiz gün önce Bursa'da ikinci sırada yer alırken kilo farkı ve koşuyu geride kabullendiğinden tam olarak sahaya kendini veremedi. Rakip olarak en başta değerlendirilecek isimdir. 

OĞLUM ÇELİK

İki koşudur uygun gruplarda beyaz bayrak ayna yarışı yapan Oğlumçelik formunu koruyor. Bugün performansını biraz daha yukarıya çekmesi gerekecek. Burada Paramparça ve Cool İmage gibi iki sert sprinte sahip olan rakiplerini ancak öyle mağlup edebilir. Başlarda Hikmethan ve Gold Road ikiliside nefeslerini safkanın ensesinde hissettireceklerdir. Bir haftalık aradan sonra tekrar potayı önde geçebilir. Paramparça ve Cool İmage öncelikle ters gelebilecek rakipleridir. 

HAYAT

Son yarışını tekrarlaması halinde grubu rahat geride bırakabilecek kısraktır. Start çıkışıyla tempoyu üstlenip düzlüğe önemli avantaj alarak girmesine rağmen, 200 direği geçilirken düşen temposuna binicisi çare bulamamış, zorlasa da potaya yakın yerde rakiplerine ilk iki sırayı teslim etmişti. Bugün mesafe 100 metre uzadı ancak rakipleri oldukça uygunlaştı. Bence kilo avantajı da lehine dönen avantajdır. Son işini 600'ü 41.4, 400'ü 27.4 çalışarak yaparken, düzlükte gösterebileceği performansın provasını yaptı. Sevdiği mesafe ve uygun grupta Hayat, günün banko ismidir. 

BUBO

Bu sezon İzmir'in çiminde iyi sonuçları alan safkan, son iki yarışını kum pistte görmesine rağmen, etkisiz performanslar sergilediğini söyleyemem. Koşuda bugün şansına ser tempo ile başlayacak. Alpsarı ve Kumralada ikilisi bence birbirlerinden kolay kolay ayrılabilecek isimler değil. Bobu'da tempoyu seven ve hemen grubun içine girebilen sürate sahiptir. Mesafe bir tık kısa olsada 600'ü 40, 400'ü 27 çalışarak galobuyla birincile çok yakın görünüyor. 

1. ALTILI

4.1 // 7.9

11.2.5.4.7.9

5.1.4 // 6

6.10.8.9

6-HAYAT

4.1.5.6.12

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski