17 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

MY SECRET LOVE

Bugüne kadar katıldığı koşularında bence iki kötü sonuca rağmen kazandığı ve tabela içerisine yer aldığı performanslarında rakiplerine yetebilecek seviyeye çıktı. İki koşu önce altıncı sırada tamamladığı yarışın aksine iki sert rakiple giriştiği birincilik mücadelesinden üçüncü sırada ayrılırken kalitesine yakışı şekilde sahadan ayrılmıştı. Sentetik pistte ilk deneyimi olacak. Ancak Victory İs Hours ile tam, Lovely Doyoun ve Winner Getss All ile anneden kardeş. Sıkıntıya meyil verecek bir problem olmayacağını düşünüyorum. 1000'i 1.03, 400'ü 26 çalışarak işi sonrası, 800'ü 50, 400'ü 25.2 rahat galobunda iyi görünen My Secret Love birinciliğin en güçlü adayıdır. 

AFŞAR

İki çim koşusunda aslında iyi koşmasına rağmen düzlükte iyi görüntülerine rağmen artıramamış ve fena sayılmayacak sonuçlar almıştı. Ancak sentetik pistte bu safkan level atladı. Koşuyu start çıkışından düzlüğün başına kadar kolay şekilde takip edip, 400 direği geçilirken acele davranıp, hemen grubun içine girmiş, 200'e kadar kolayladığı rakiplerini artan performansıyla bir anda ayırarak 10 boy gibi fark yapmıştı. Demek ki sentetik pistte daha iyi koşularını izleyeceğiz. Çünkü en iyi performansını elde etmişti. Bugün rakipleri biraz sertleşti ama, iç pistte 1200'ü 1.25, 1000'i 1.11.2, 400'ü 29 rahat ve son kısa işinde 600'ü 41.2, 400'ü 26.4 rahat yaptı. Daha hazır gireceği koşuda Afşar kazanabilirse hedefini büyütebilir. 

KARASUN

40 günlük süreçte zorluk derecesi bir kaç yarış dahil beş koşuya çıkan safkan, bunun olumsuzluğunu son yarış performansında aldığı sonuç ile göstermişti. O gün tempoyu belirleyen isim olmadı fakat, viraj dönülür dönülmez, liderlik koltuğuna oturmuş, yorgunlukla gelen tutukluktan dolayı üçüncü sıraya yerleşmesine rağmen, temposunu yükseltememişti. Karasun için 10 günlük dinlenme süresinin yeteceğine inanıyorum. Önde de boş kalabilirse, yine beyaz bayrak ayna yarışı yaparak potaya uzanabilir. 

HÜR UÇAN

Yarın sürpriz konumda yer almasını beklediğim safkan riskli bankom olacaktır. Zaten bu tip programlarda risk alınmaz işimizin de zor olacağını düşünüyorum. Açıkcası bir yandan da Hür Uçan'ın uzun mesafeye çıkmasını bekliyordum. Bu sezonu erken açıp tabela içinde dolandığı koşularında tam toparlanmışken, sorunları nükseden kaliteli safkan geriye çekilmez zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz ay  handikap koşuda yedinci sırada yer alırken aranın verdiği hantallık ve geçen hafta yine burada bence sert grupta tabela dışı kalmıştı. Gördüğü iki yarışla yeterli performanssa ulaştığını düşündüğüm Hür Uçan, pistte yer aldığı iki grup, bir kısa vadeli uzun sentetik performanslarından birincilik çıkartan kalite isim BABAİSMAİL ile anneden kardeş. Hem mesafeye yatkınlığı, hem 600'ü 42.7, 400'ü 27.3 rahat galobunda daha derli/toplu görüntüsü ile potaya süzülmesinden dolayı, uygun isimler yanında günün banko ismi olarak öneriyorum. 

NİNETHATUN

Kötü beş koşusundan sonra gücü nispetinde etkili sonuçları alan kısrak, bugün maidena veda edebilir. Üç yarıştır performansında önemli gelişmeler oldu. Sentetik pistte iki yarışta iyi sonuçları alırken kazanabilecek kıvama gelmiş, son yarışında gerçekten formda bir rakibi takıldığından dolayı ikinci sırada yer alırken yine sırıtmamıştı. Sekiz günlük aradan etkilenmeyecek Kaizbert kısrağı bugün şeytanın bacağını kırabilir. Öncelikle kuponlarda olması gereken isimdir. 

NORMAL ALTILIM

7.1.3.5.6

10.2.3.1//9.11.6

4.7.8

3.2.9.6.7

8-HÜR UÇAN

13.11.4 //6.10

72 //210 TL 

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski