20 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

Dün Kocaeli'de sürpriz atları bir bir sıraladık ancak son ayakta beş atta şansınız yaver gitmedi. İzmir'de ise günün bankosu olarak önerdiğim RİO start çıkışında binicisini üzerinden attı. Bugün İstanbul pogramı bankom ve iki atla geçtiğim ayakların haricinde sürpriz bitme ihitmali yüksek koşulardır. Herkese bol şans diliyorum. 

ALTO BELLA

Burada kalite olarak iyi isimler var ancak, kısrak bu koşu ile birlikte takibe alınması gereken isimdir. Son iki koşusunda bence tabela dışında kalmasına rağmen yavaş,  yavaş kalitesine kavuşabilecek performanslara doğru ilerleme kaydetti. İki koşu önce koşuyu kazanan Magic Hawk liderliğe çıkmasına müsaade etmemiş, düzlükte ise mücadele gücü düşük olduğundan, kötü performansıyla hayal kırıklığı yaşatmıştı. Son çim yarışı pek kötü değil. Yine koşu başlar başlamaz öndeki gurubun içine hemen girip, numarayı çalışmak istemiş ama, en dış bariyerden çıkması ve iç kulvar avantajlarını değerlendiren bir kaç isim ile 200 direğine kadar içinde kaldığı sert çekişmeden koparak, sekizinci sırada yarışı tamamlamıştı. Bu kısrağın annesi Prior ve Nestor ile kardeş. İki gün önce iç pistteki 600'ü 37.2, 400'ü 24.2 rahat galobuyla sürprizde yazılıp, bu koşu ile Alto Bella'nın takip edilmesi gerekir.

MADMEN

Son yarışında kalabalık grupta start alıp banko önerdiğim safkan kazanmış kadar bence koştu. Düzlüğü ortasına doğru kazana El Profesör ile birlikte giriştiği uzun süre gelen birincilik mücadelesinden potada mağlup ayrılmıştı. Madmen için tek olumsuz düşüncem sentetik pistte bir yarışa çıkıp hiç etkili olamaması. Ancak o koşudan öncede 5 aylık bir süre zarfı geri çekilmişti. Eğer pisti yadırgamaz, kalitesini sahaya yansıtırsa Madmen'dan 800'ü 50.3, 400'ü 25 rahat galobu ile birincilik gelebilir. 

Aradan sonra iki koşuya çıkan Benzema son sentetik kum koşusunda performansıyla göz kamaştırdı. Bugüne göre biraz daha sert rakipler ile koşup, düzlükte sürekli artan ivmeyle potaya kadar ilerlemesi ve kazanan rakibi karşısından yapabileceği en iyi çıkışı gösterdiği performansıyla ben hazırım sinyallerini verdi. Ayın 17'sinde 800'ü 49.4, 400'ü 25 rahat, dün sabah kenter işi ile fit duruma gelen safkan, Madmen'in en ciddi rakibidir. 

GÖKÇE HATUN

Eğer kendisi gibi koşarsa bu grubu kolayca geride bırakabilecek kalitede kısraktır. Son kazandığı koşudan önce aradan dönmüştü. Virajın başlangıcı ve düzlüğün ilk bölümünde çok rahat görüntüsüne yine biniciliğini üstlenen Tolga Yıldız'ın da yerinde ve zamanında hamleler yapması aldığı birincilikte en büyük pay olmuştu. Uzun mesafede ise etkili isimdir. Son iki uzun mesafe startlarından daha sert gruplarda birincilik çıkarmasını bildi.  Tempoya gelecek olursak, koşu genelinde yüksek seviyeye çıkmayacaktır. Bence Gökçe Hatun'un işine gelebilecek bu gidişatta bir nebze elindeki sermayeyi, yarışı lehine çevirebilecek anlarda daha rahat kullanmasına sebep olacaktır. Koşuya 600'ü 43.5, 400'ü 28.2 ve 800'ü 56, 400'ü 28 rahat iki galop ile hazırlanan Gökçe Hatun günün bankolarından ilkidir. 

ŞANVERDİ

Ara vermeden önce burada zaman zaman iyi sonuçlar alabilen safkan, dinçlikle iyi koşu çıkarıp ikinci sırada yer aldı. Bence o gün yine binicisi olan M.Hamedi büyük haya yapınca koşuda yer alan rakibi Bonjour El Semawi boşluğu doldurunca önü kolayca açılmış, potaya uzanması ise pek zor olmamıştı. Virajı rakibinin hemen 1 boy arkasında dönmeye çalışmış ancak, yerini kaybedip, dışa doğru açılınca, hem fazla koşmuş, hem de yine binicisi güvenip çok bekletince, ikinci sırada yerini almıştı. Kaizbert'in bu safkanı, son yarışına benzer performans sergiliyebilirse, Şanverdi 800'ü 1.02, 400'ü 30 rahat galobu ile kazanabilir. 

NORMAL ALTILI

7.3.2.1

3.2

13.11.1.5

5-GÖKÇE HATUN

3.1.7.9.10.4

15.7.4.10.12

67.2 TL

ALTILI

7.3.2.1.6.8

3.2

13.11.1.5.6

5-GÖKÇE HATUN

3.1.7.9.10.4

15.7.4.10.12.3.13

201 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski