22 Kasım Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 


SÜPER BIRD

Bu sezon başında kazanıp ara verdikten sonra neredeyse tüm koşularını sert rakipler ile mücadele edip, Kocaeli kumunda da bir defa kazanarak ayrılmasını bildi. İstanbul'da start verdiği iki sentetik yarışta da sert isimlerle mücadele edip, iki tabela çıkardı. Bugün birden fazla istikrarı yakalayamamış, ya da sorunlarından arındırılmaya uğraşılan rakipleri bir arada topalmış durumda. En ciddi rakip konumunda görülen Buğulu Göz isimli rakibini de Kocaeli'de mağlup etmişti. Aprantisi iyi idare edebilirse, Süper Bird, 800'ü 57.4, 400'ü 27.8 rahat galobu ile birinciliği alabilecek isimdir. 

HELLBENT

Gruba bakılığında elle tutulabilecek ve yorum yazılabilecek isimlerin başında geliyor. Son üç yarışında formunda ufakta olsa ilerleme olan safkan, Ankara'da iyi koşu çıkardıktan sonra İzmir'e gidip, sert rakipler yanında etkisiz kaldı. Bursa kumunda zaman zaman ter sonuçları kazanıp veya aldığı tabela içi sonuçlarla uyumlu bitirmişti. 4 günlük aradan etkilenmediği taktirde, Helbent sürprizi gerçekleştirebilir. 

VİTAL

Geçen koşusunda sürpriz konumdayken favori olarak önerdiğim beni yanıltmayan safkan bu grubun üzerinde performans ve kaliteye sahip isimdir. Burada kazanırken önde sert tempo kurup, düzlüğün başında hafif sallanır gibi görünsede artan performansıyla potaya rahatça ulaşmıştı. Bugün rakiplerinin içerisinde bence en ciddi sim Mikser. O da son zamanlarda aldığı sonuçlar ile belirsiz duruma sahiptir. Kalitesine rağmen henüz hazırlık aşamasında gördüğüm Vital rakiplerin uygunluğu ve 600'ü 40.5, 400'ü 26.8 hafif çalışmasıyla günün bankosudur. 

TUTARLI

Son yarışlarında çim pist tercihleriyle ön plana çıksa da kumu daha iyi koşup kavrayan safkanın rakipleri bugün uygun sayılır. Gen el olarak katıldığı kum koşularının bir çoğunda kolay sayılmayacak isimler ile mücadele etti. Bugün gidişat temposuna bakacak olursak, sürükleyecek isim Kıvraktay veya Çok Yakın olabilir. Hangisi tempoya çıkarsa çıksın bence rolantinin üzerine çıkmayacaktır. Kocaeli'de son olarak gerçekleştirdiği galobunu 1000'i 1.11.5, 400'ü 29 hafif teşvik ile tamamladı. Tutarlı, Uygun gurupta birinciliğin en güçlü adayıdır. 

NORMAL ALTILI

2.3.6.8

3.1.1.4.7

4.5.8

3-VİTAL

4.1

2.6.4.11.9

ALTILI

2.3.6.8

3.1.4.7.9.2.5.8

4.5.8.2.1

3-VİTAL

4.1.5

2.6.4.11.9


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski