28 Kasım Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

 

BÜYÜKKALE

Aldığı kötü sonuçlarının tersi performans ile son yarışında attığı sprint ve koşu geneline yayılan performansıyla eski günlerine dönüş sinyali veren Büyükkale bugün kazanabilir. Rakibi Bayçil kazanırken, yarışı iyi yerlerde götürmüş, ancak viraj dönülürken yerini kaybedip, dışa açılınca rakiplerinden daha çok efor sarfetmek zorunda kalmıştı. En son ki 100 direğine ulaşıldığında kısa mesafe içerisinde etkili sprintini konuşturup potaya boyun farkıyla kaybettiği ikincilikle giren safkan, değişen jokeyi ile şansı katlanıverdi. 600'ü 43.3, 400'ü 28.5 çok rahat galobu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. İlk ayaktan Risk sevenlere Büyükkale'yi günün bankosu olarak öneriyorum. 

SILVER CLOUD

Bugün kilosu ağır ancak, sezon balı ve öncesi bu pistte ağır kantarmalarda daha sert rakipleri geride bırakmasını bildi. Ancak etkili olabilmesi için temponun biraz yüksek olması şarttır. Bugünde bakıldığında Ateşin Kanatları, Bedestan ve King Falcon üçlüsü seviyeyi yukarıya çekebilecek isimler. Şanlıurfa'da hazırlıklarını sürdüren Silver Cloud'tan sürpriz gelebilir. 

CINNAMON

Katıldığı ilk iki çim yarışında iyi sonuçları almasına rağmen son koşusunda istenilen seviyeye çıkamayan kısrak kumu çok farklı koşacaktır. Tam kardeşi Cricor kum pistte iki birincilik almış isim. Fakat özellikle Adana kumunda adından sıkça söz ettiren yakın zaman da koşup kalitesini konuşturan Kind Rock ise anneden kardeşi. Bence kum pist performansı çime göre bir tık daha iyi olacak. Verdiği 1 aylık arayı da iyi değerlendiren Cinnamon, 1000'i 1.04.2, 400'ü 25, 600'ü 37.7, 400'ü 25.4 rahat işiyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 

OSMAN BEY

Bu koşuda genelde favori simler potayı önde geçiyor. Osmanbey Ankara'da mesafeyi 125-12.6 seviyesinde koşarken, bu pistte de aynı dereceye ulaşmayı bildi. Koşuda tek sorun Ceyar'ın ödne boş kalacak olması gibi görünüyor. Ancak rakibine verdiği avansı geri alabilecek performansa ulaşan safkan, son kazandığı yarışta sert rakipleri zorlanmadan mağlup etmişti. Geçen hafta Ankara'da 800'ü 49.2, 400'ü 24.6 rahat yaptıktan sonra, iki gün önce ise 800'ü 55, 600'ü 41.2, 400'ü 27.2 çok rahat galobunu burada gerçekleştirdi. Osmanbey, Uygun grupta günün ikinci banko ismidir. 

GÜNSALAR

Eski görüntüsünden çok uzak olmasına rağmen zaman zaman kazanamasa da ters sonuçlar alan seri safkan, bugünde numarayı rakiplerinden Nefertay'a teslim edecek gibi. Diyarbakır'da en son katıldığı grup koşudan önce rakibi Şefnuri kazanırken boyun farkıyla ikincilikte kalan Günsalar'ın bugün aynı şartlarda fakat, değişen jokeyinden daha çok verim alacağından rakiplerinin bir adım önünde olduğunu düşünüyorum. 28 rahat işinde sağlıklı görüntü veren isim birinciliğe çok yakın görünüyor. 

Teveccühünüz ve katkılarınız karşısında elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ederek isabetli şablonlar hazırlamaya çalışıyoruz. Son günlerde de başarılarımızı katlayarak sürdürüyoruz. Unutmayınız ki ücretsiz siteniz Yarışan At, tam üç yıldır sizlerin hizmetinde. Elbette bu ilerleyiş sizlerin verdiği destekle oluyor. Sitenin varlığını sürdürebilmesinin yegane sebebi sizlersiniz. Teşekkür ediyor, bol şans diliyorum.

NORMAL ALTILI

6-BÜYÜKKALE

2.1.6.8.9

2.1.4.3.6

1-OSMANBEY

1.7.2.9.5.8

3.1.9.11.5.13

ALTILI

6-BÜYÜKKALE

2.1.6.8.9

2.1.4.3.6.7

1.3

1.7.2.9.5.8

3.1.9.11.5.13

1 Yorumlar

  1. Kafayı Ceyara takınca kazanacağın altılıyı kaybettin.Yazık oldu.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski