15 Kasım Gizli Eküri Bursa Altılı Ganyan TahminleriGeçtiğimiz günlerde hem İstanbul'da hem de Ankara'da güzel ikramiyeleri kaçırdık. Özellikle bundan önceki son paylaşımım olan Ankara altılısında banko önerdiğim ve aynada geçilen Zorro kazansaydı, o gün favori safkan Panagea ile 15 bin TL ikramiye dağıtan programdan 25-30 bin TL ikramiye almamız işten bile değildi. Nasipten öte köy yok diyerek bir sonraki köye geçiyoruz.

COLOUR OF LIGHT // ÖZKAN RÜZGARI: Her yarışında formunu biraz daha ilerleten Colour Of Light'ın son dördüncülüğüne bayıldım desem yeridir. Tay, tam viraj dönülürken patinaj yapmasına rağmen usta atlar gibi toparlayıp çok etkili bir düzlük sprinti attı. Bu kez Akın Sözen idaresinde daha farklı koşacaktır. Özkan Rüzgarı ise bugün Bursa'da start alan Owerti ile anneden kardeş. Babası Amerikalı ise kum pistte çok başarılı bir safkandı. Annesi Fumika da kuma yatkın bir kısraktı. Bugün yarışın sürprizini yapabileceği gibi, size ayrıca not alıp daha uzun mesafeli yarışlarda aklınızda bulundurmanızı tavsiye ediyorum. 

MİRAHOR // FAITHFUL WOLF:  Bundan birkaç koşu öncesinde Delawera'ya az farkla geçilirken Akıncı, King Of The Fire, Over Clouds, Evergrande gibi isimleri geçmeyi başaran Mirahor, boş kilo ile katılacağı mücadelede benim ilk şansı tanıdığım safkan. Faithful Wolf da bu mesafelerde çok başarılı olmasının yanı sıra  zaman zaman bu tip gruplarda çok ters yarışlara imza atabilen bir safkan olmasından ötürü boş kilosuyla şanslı bulduğum safkanlar arasında. Kazandığı koşuda çok istekli ve sağlıklı görünen Atom Cemil, Ankara'daki son kazandığı yarıştaki performansıyla Key Of Magic ve kalitesiyle He is Mine, burada şans tanınması gereken diğer isimlerdir. 

SARPERHAN // DÖKERBOSS // KARAHİSAR: Önde tempo vermeyi başardığı yarışların büyük çoğunluğunda ilk iki sırada yer bulan Sarperhan, bu koşu öncesi yaptığı 600'ü 25-38 çok rahat ve 1000'i 1.03 rahat işleriyle hem formunun iyi olduğunu hem de stili rakipleri olmasına karşın önde ağırlığını koyabileceğini gösteriyor. İzmir'de iyi bir hazırlık döneminden geçip etkili uzun işlerle hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde KV 8 yarıştan silinen Dökerboss'un daha dişine göre grupta sürpriz şansı bulunuyor. Gördüğü yarış sonrası nefeslenen Karahisar, eğer önde tempo yeterince yükselirse bu kez birincilik mücadelesine dahil olabilecek potansiyele sahip. 

LİKAKİ: Özellikle son iki koşusundaki görüntüsünü çok beğendiğim tay, çim pistte o yarışları yaptıktan sonra şu anki form durumuyla kumda çok daha farklı koşacaktır. Captain Rio taylarının 203 birinciliğinin 129'unun kumda olması bir yana, annesi West Side'ın kariyeri boyunca elde ettiği bütün birincilikler kumda. Ayrıca Westside; Shargar, Amazing Love, Just For Osman gibi kum pistin başarılı isimleriyle anneden kardeş olan bir kısrak. Bütün bunları alt alta topladığımızda, kazandığı koşuda en yakın rakibine 6 boy fark yapan Likaki'nin daha yatkın olduğu kum pistte ilk birinciliğine yakın olduğunu söyleyebiliriz. 

KAPAKLICAN: Önde boş kaldığı yarışlarda çok etkili bir isim olduğu âşikar ancak bu kez önde pek boş kalacağa benzemiyor. Yine de buradaki bütün rakiplerinden daha güçlü olduğunu düşündüğüm safkanın kendi dengi bir rakibin presine maruz kalmadığında da iyi koştuğu, sonlara kadar götürebildiği bilinen bir gerçek. Bugün de benzer şartlar bir müsabaka olacak. En iç kulvar avantajı ile liderliği rakiplerine bırakmayacağını, yakın markajdan da -en azından bu grupta- pek etkilenmeyeceğini düşündüğüm safkan çıktığı gibi bitirebilir.

DORUKANAT: Bugün epey geri kalan Dorukanat, Grup 2 beşinciliği olan bir isim. Hoş, buradaki rakiplerinden Ardanın Ateşi de aynı koşuda altıncı olmuştu. Ancak yakın zamanda el değiştiren Dorukanat'ın özellikle İstanbul iç pistinde 60 kg ile yaptığı çalışmada 1000'i  1.10 ile bitirdiği çalışmasını çok beğendiğimi söylemeliyim. Yeni ellerde ilgiyle hazırlanan safkan, yılın en başarılı aprantilerinden Görkem Özçelik ile beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. 

Yarışan At'ı daima destekleyerek sitenin gelişmesine, büyümesine ve ayakta kalmasına yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Şansınız bol olsun. 

Gizli Eküri Bursa Altılı Ganyan Tahminleri

3.5.4.2.8.6
7.6.5.2.1
8.6.4
1 LİKAKİ BANKO
2.1 // 6.7
1.12.3.5.8.10

86.4 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski