10 Kasım Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU)1. KOŞU

İlk iki koşusunda çim pistte denenen, daha sonra çıktığı sentetik pistte düzlüğe çok kolay tempolarda gelip son 400 metreye dolu kantarma giren İLLEDE SÜRMELİ, tam sprinte kalkacakken önü kapanmış, tökezlemiş, jokeyi Gökhan Kocakaya safkanın arka ayaklarını kontrol edip yeniden teşviklerine başlamıştı. Elbette bu durumun tay üzerinde çok fazla olumsuz etkileri oldu ve istediği performansı sergileyemedi. Eğer o gün bu talihsizliği yaşamamış olsaydı eminim ki koşuyu uzak farkla önde bitiren Afşar ile başa baş bir mücadelenin içerisine girebilirdi. 

-SÜRPRİZ YAPABİLECEK SAFKANLAR-

Kendi hâlinde bir çalışmayla tamamladığı hazırlıklarında sağlıklı görünen KASABALI, dikkat çeken çimci orjiniyle burada kollanmalı ve sonraki koşuları için takibe alınmalıdır. Annesi Suzikar'ın Kobra-Suzi orjinine sahip olması tayın özellikle kısa mesafeli çim koşularında etkili performans sergileyebileceğine işaret ediyor. 

-PİST KUMA DÖNERSE ŞANSI ARTACAK OLANLAR-

Eğer olur da yağış devam eder ve pist kuma dönerse Doruyiğit, Filintay, Buğday Tanesi gibi isimlerle anneden kardeş olan KURTDEMİR'in ilk sentetik tecrübesinden galip ayrılabileceğini düşünüyorum. Ayrıca bu safkanın Kocaeli, Bursa, Ankara, Adana gibi şehirlerde kum piste çıkmasının beklenmesini tavsiye ediyorum.

2. KOŞU

YELLOW LEGEND, sentetikte de, çimde de, ağır çimde de koşabilen bir safkan. Bu koşunun temposunun çok yüksek olmayacağını da düşünüyorum ki bu durum, öne yakın koşan Yellow Legend için büyük avantaj teşkil ediyor. Zaten iki yarış öncesinde Siempre Ganador ve Brave Gladiator arkası üçüncülüğüyle de ilgi çekmişti. Son koşusundaki üçüncülüğü bugün burada koşmasının önünü açarken 1 kg da avantaj sağladı. Çünkü eğer kazansaydı bu yıl bir daha Şartlı 5 koşamayacaktı veya ikinci olsaydı bugün 1 kg daha ağır koşacaktı. Bütün bunlar dikkate alındığında çoğu istikrarsız rakibinin arasında parladığı söylenebilir. 

-SÜRPRİZ YAPABİLECEK SAFKANLAR-

Her pist ve mesafede koşabilen orjiniyle CANÇIKARAN, bugün önde gitmeye istekli rakibinin olmadığı mücadelede uygun kilosuyla öne düşüp yarışa tempo vererek düzlüğe nefesli gelebilir. Burada bir tek Yaşama Sevinci öne çok yakın koşuyor ve diğer safkanlar biraz daha gerilerde gitmeyi seviyor. Bu yüzden 53 kg gibi oldukça uygun bir sıkletle öne atılıp beyaz bayrak ayna yarışı deneyebilir ki bence bu da en makul koşu stili olur. 

-PİST KUMA DÖNERSE ŞANSI ARTACAK OLANLAR-

Kocaeli'deki son koşularında ortaya koyduğu performansla dikkat çeken MAX, bugün olası bir pist değişikliğinde çok şanslı konuma gelecektir. Benzer şekilde KIZILASLAN da muhtemel pist değişikliğinden en çok istifade edecek isimler arasında gösterilebilir.

3. KOŞU

Güç ve potansiyel bakımından rakiplerinden farklı bir kısrak olan YENERSULTAN, bugün hafif tempo seyredecek mücadelede önündeki rakiplerine fazla fırsat vermeden düzlüğe kadar gelip buradan sonra dışarıdan yapacağı ataklarla koşuyu lehine çevirebilir. Hoş, Ahmet Çelik, bu tip safkanlara hep hatalı binip kaybediyor ama Ankara iç pistte 1000 metrede 1.11'lik dereceli işiyle Yenersultan da hazır olduğunu her hâliyle belli ediyor. 

-SÜRPRİZ YAPABİLECEK SAFKANLAR-

Safari önde sürükleyeceği mücadelede öne yakın koşan bir isim olan BENZENCİ, düzlükte rakibinden sıyrılabilirse geriden gelecek kısrak Yenersultan'a cevap verebilir. Elbette burada sürpriz arayacak olanlar Safari'nin çıktığı gibi bitirme olasılığını da ele almalıdırlar. Düşük bir ihtimal olsa da onun da bir KAİZBERT olduğunu unutmamak gerekiyor. Ancak ben yine de yarışın Yenersultan ile Benzenci arasında seyretmesini bekliyorum.

6. KOŞU

OVERLORD'un en büyük talihsizliği ülkemizde koşulan uzun mesafe yarışlarının çok düşük tempolarda seyrediyor olması. Bugün Brave Gladiator, Oğlum Doruk, Çakalınoğlu gibi isimlerin koşuyu önlerde kabullenecek olması ilk 1000 metrenin 1.03 - 1.04'lerde geçilmesi ihtimalini doğuruyor. Overlord'un kazandığı bütün yarışların da bu tempo aralığında geçildiğini düşünecek olursak bomboş kiloyla katılacağı bu mücadelede biraz sabırla beklerse sonlarda rakiplerini avlayabilir. 

Pistin değişmesi durumunda ikinci altılı tahminim olmayacak, birinci altılı şablonum ise güncellenecektir. 

8. KOŞU

Yarışın süratli ismi RAGNER, son startında formda iki rakibine çarpılmıştı. Ancak bugün mesafenin 100 metre daha uzamış olmasının yanı sıra rakiplerinin de daha uygun olmasıyla bir beyaz bayrak ayna yarışı yapmaya aday görüyorum. 

SÜRPRİZ YAPABİLECEK SAFKANLAR

BÜYÜK SARRAF, ilk koşusunda çim pistte fena sayılmayacak bir yarış yaparak dördüncü olmuştu. Sentetik koşusunda ise beklentinin altında kaldı. Bu safkanın ilerleyen dönemde daha uzun mesafelerde ve çim pistte çok farklı yarışlar yapmasını beklediğimi söylemeliyim. Bu yüzden bugün farklı kurgularda değerlendirilebileceği gibi uzayan mesafeler için bir köşeye not edilmesi gerekiyor. 

9. KOŞU

İlk koşusunda Straberry Girl'ü mağlup eden MADMEN, ikinci startında Halis Karataş ile piste çıkıp koşuyu yedincilikte bitirdi ve muhtemelen o koşusunda yaşadığı bir sıkıntıdan ötürü 6 ay kadar geriye alındı. Bir ay önce sentetik pistte kötü bir geri dönüş yaptıktan sonra çimde elde ettiği üçüncülükle hızlı toparlandığını gösteren ve bugün de istediği koşulları bir araya getiren tayın etkili binicisi Görkem Özçelik idaresinde pistten birincilikle ayrılmasını bekliyorum. 

SÜRPRİZ YAPABİLECEK SAFKANLAR

Yarış hayatına hızlı bir başlangıç yapıp G3 I. İnönü Koşusu'nda ikincilik elde eden PRENSES ZÜLAL, muhtemelen o dönemden sonra, bir ay içerisinde üç kez koşmuş olmanın sıkıntılarıyla boğuştu ve bir müddet geri alındı. 6 ay ara sonrası iki KV, bir de handikap yarışta boy gösteren kısrak yeniden nefeslenmiş olması ve bugünkü rakiplerinin de müsaitliği ile ters bir yarışa imza atabilir. En azından bahis oyunlarında şans verilmelidir. 

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri


1. ALTILI

3.2 // 5.7.9.6
1 YELLOW LEGEND BANKO
1 YENERSULTAN // 2
11.4.3.2.13.8.7.6.1.5
8.1.3.7.6
7.8.4.1.9.5.3

28 TL

2. ALTILI

11.4.3.2.13.8.7.6.1.5
8.3.1.7.6
7.8.4.1.9.5.3
1.5.2.3.6
9 RAGNER BANKO
8 MADMEN BANKO


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski