27 Kasım Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

 ASLIYÜCE: Bir Yücelay temsilcisi olması sebebiyle hem kumda hem de sentetikte daha iyi koşacağını düşündüğüm bir kısrak. Babası Baba Mevlüt, çimde biraz ağır bassa da annesinin genel özelliklerini de almışa benziyor. Kısa vadeli ve grup yarışların ardından 5 şartlı koşuya düşen Aslıyüce'nin jokeyi Halis Karataş idaresinde gireceği mücadelede rakiplerinden bir adım önde olduğu söylenebilir. 

TIME TO SHINE: İdman pistinde 600 metrede 25-39 yaparken idman jokeyinin zor zapt ettiği safkanın orijini de çok iyi. Amerikan menşeili bir kısrak olan ve anne karnında getirilen Chantilly'nin ikinci annesi Russian Doll çok başarı sağlayamamış bir kısrak ancak onun annesi Petrushka'ya dönecek olursak İrlanda'da iki, Fransa'da bir Grup 1, İngiltere'de bir Grup 3 kazanmış bir isim olduğunu görüyoruz. Ayrıca Amerika'da Breeders Cup'ta yakın ara bir beşinciliği var. Kitapçı Ekürisi'nin tayları ilk startlarında çok başarılı oluyor çünkü gerçekten de iyi at hazırlıyorlar. Bugün Time To Shine'dan da başarılı bir performans sergileyerek kazanmasını bekliyorum. 

SADEKAR: Dün Kaizbert temsilcisi Romanolur'un koşu şartı ile alakalı bir değerlendirmede bulunup bir önceki yarışının neden ciddiye alınmaması gerektiğini ve koşacağı yarışı neden kolay kazanmasını beklediğimi yazmıştım ve yanıltmamıştı. Yılın bu dönemlerinde daha sık rastlanan koşu şartı doldurmama durumu özellikle Kaizbertlerde sık sık karşımıza çıkıyor. Sadekar, eğer son startında ilk ikiye girseydi bugün handikap puanı muhtemelen 53 olacaktı ve burada koşamayacaktı. Ben bekleme yapan bu safkanın bu koşusunda gidişatın da tam istediği gibi olacağını düşünüyorum. Yukarıda bahsettiğim mesele bugün %100 kazanır anlamına gelmemekle birlikte kalabalık koşuda banko yazılmasının mantıklı olacağını söyleyebilirim. Böylelikle kalan koşularda sürpriz arayabiliriz. 

Siteye yaptığınız her türlü katkı ve destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şansınız bol olsun. 

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

4.7.1.6.9.3.5.11
4.15.7.1.17.11.2
7.9.13.15.10
1.13.6.4.3.12.7.8.5
8 TIME TO SHINE BANKO
1 SADEKAR BANKO

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski