17 Kasım Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

 


MERİDYEN: Sentetik piste çıktığı ilk yarışta virajı elde dönen safkan, jokeyinin aşırı güveninden ötürü bir türlü devrini alamayarak üçüncü oldu. O koşuda ikincilikte kalan ve de burada koşan Alevkıran sonlarda çok daha güçlü geliyor gibi görünse de Meridyen ona göre çok daha kolay tempoda önlere sarktı. Bugün Akın Sözen'in daha tedbirli ve de temkinli davranıp sonlarda işi şansa bırakmayacağına inanıyorum. 

MÜBARİZ: Mübariz, son iki birinciliğini de çim pistte almış olsa da anası Yıldız Işığı'nın Kırmanşah, Fobi gibi her piste uyumlu safkanlarla anadan kardeş olduğunu, sentetikte de iyi koşmasını beklemek gerektiğini unutmamak gerekiyor. 

CANSEKLAVİ: Daha evvelinde 2100 metre sentetik pistte benzer grubu gerisinde bırakan Canseklavi, üçüncü olduğu son yarışında Çakmakşah, Taçser gibi atların arasında üçüncülük çıkartırken düzlük boyunca mücadelesini beğendiğim bir isim. Bugün sentetik pistte ve de tam mesafesinde koşacak olmasıyla günün tatlı sürprizlerinden birini gerçekleştirmeye adaydır. 

DEMİRKOZA: Bursa çim pistinde katıldığı son koşuda düzlüğe çıkılırken iç kulvarda olan ancak yol bulamayınca en dışa açılan safkan buradan yol bulduktan sonra oldukça güçlü gelerek ikinciliği kurtarmakla kalmamış, birinciliği de elinden kaçırmıştı. Eğer o koşuda jokeyi doğru zamanda uygun yerden yürüseydi bence kazanırdı. Şimdi ise daha başarılı ve tecrübeli jokeyi Müslüm Çelik ile piste çıkmaya hazırlanan safkanın sentetik pistte koştuğu bir önceki yedinciliğinin üzerine eklemesini ve de birincilik mücadelesinde ön planda olmasını bekliyorum. 

Sitemize vermiş olduğunuz ve de gelecekte de vereceğiniz her türlü destek için teşekkür ederim. Şansınız bol olsun. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

6.7.4.1.2.3
9 MERİDYEN BANKO
7.4.8.1.6.2
7 CANSEKLAVİ // 3
3.8.2.7.9.10.6.5
4.11.13.6

92.16 TL

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski