08 Kasım Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri
BABAÖZESER: Onur Yıldız'ın âdeta tutarak kaybedip saç baş yoldurttuğu son koşusu hâlâ aklımda. Bugün jokeyinin değiştirilip o gün kazanan safkanın jokeyi Mahmut Turan'ın bindirilmiş olmasını da manidar buluyorum. İyi durumunu sahaya yansıtması durumunda bugün kazanmasını beklediğim safkanı banko öneriyorum. 

TREVI FOUNTAIN: Uzun zamandır daha sert rakiplerle baş etmeye çalışan, birkaç yarış önce Bursa'da Akgün'ü gerisinde bırakıp Açık 3 kazanan Trevi Fountain, bugün hem uygun rakipleri hem de lehine gidişatı bulmuş görünüyor. Avukat'ın sürükleyeceği, Halo Dayı'nın takip edeceği ve Trevi Fountain'in de onların izini sürerek düzlükte dışa açılıp ataklarını arttıracağı bir senaryonun gelişmesini beklediğim mücadelede kendisini çok yakından tanıyan usta jokeyi Nurettin Şen ile banko öneriyorum

LATIKA: Dört aya yakın ara veren kısrak, İstanbul iç pistinde uzun zamandır sürdürdüğü hazırlıklarında 1000'i 1.02, 800'ü 48.5 gibi derecelerle bu koşu için yeterince hazır olduğunu gösteriyor. Daha evvelinde Grup 2 Sakarya beşinciliği, KV 8 Joe Clarke birinciliği bulunan iyi orjinli kısrağın bugün bu grupta çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Kısrağın antrenörünün adına koşan son dört atın en az beş ganyanla kazanmış olması, Balsena'nın 45 ganyanla yaptığı sürpriz de hesaba katılacak olursa şu sıralar onun da iyi bir form tuttuğunu söyleyebiliriz. 

SAGARMATA: 2019 senesinde grup yarışlara iştirak eden, Kamus, Babaismail gibi rakiplerini geçmekte zorlanmayan safkan çok uzun bir sakatlık döneminin ardından bu sene toplam altı yarış gördü. Bursa'da çoğu kaliteli rakiplerinin arasında altıncı olurken dikkatimi yeniden çekmeyi başaran Sagarmata, o gün son viraja en geride geldi ve de aprantisi Alican İnci, safkanı hiç üzmeden bir düzlük yarışı yaptırdı. Kamçıya ise son 200 direği geçilirken bir defa başvurdu. O koşusunda düzlükteki genel görüntüsünü beğendiğim safkandan bugün sürpriz bir sonuç bekliyorum.

SWEPS: Son startında inanılmaz bir yarış yapan Sweps, kalabalık grupta düzlüğe en arka grupta çıktı ve de son 600 metreye gelinirken en öndeki rakibiyle arasında ciddi bir mesafe vardı. Düzlüğe çıkıldıktan sonra ise güçlü bir sprint atarak aynaya ok gibi girip ikinci oldu. Bu safkan bir önceki yarışında da bu grubun neredeyse aynısıyla koştu ve de ilk viraja doğru önlere gelip düzlüğe kadar sarf ettiği eforla sonlara bir şey bırakmadı. Geçen yarışı da neredeyse bu grubun aynısıydı. O gün geride bekleyince kuvvetli bir düzlük sprintinin gelmesi normal oldu. Ayrıca şunun da altını çizmekte fayda görüyorum. Bu safkan tam bir uzun mesafe atı. Bugünkü koşunun mesafesi de çok ideal. Eğer Mahmut Turan akıllıca binerse rakiplerini atlar. 

YAZARIN NOTU: Açıldığı gün ÜCRETSİZ olmayı taahhüt eden ve bu sözünden dönmeyi bir an bile aklından geçirmeyen YARIŞAN AT, siz değerli yarışseverlerin desteği ile ayakta kalıyor, büyüyor, gelişiyor. Hepinize teşekkür ederim. Şansınız bol olsun.

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3 BABAÖZESER BANKO
10.1.3.8.12.2
1.4.3 // 5
4.8.5.9 // 2.7
1.6.13.10.5.12.2
1.5

80.64 TL

2. ALTILI

4.8.5.9 // 2.7
1.6.13.10.5.12.2
1.5
8.3.1.7.11
10 SAGARMATA BANKO
5.1.3 // 15.14

67.2 TL


1 Yorumlar

  1. Serkan bey dün de 9yelkanimdan yattık size nasıl guvenelim bu tekte bı garantin varmı gelecek diye oyuzden arkaslar diyo biraz Serkan bey çeki düzen versin diyo parayı çöpten toplamiyoz

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski