21 Kasım Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

 


MUNNINGS SONG: İkinci koşudaki Lion Song ile anadan kardeş olan safkan, ufak tefek sorunlarından dolayı koşu yaşamına üç yaşında başladı. Henüz daha altı kez piste çıkan safkanın tabela dışında kaldığı tek mücadele ise ikinci startında katıldığı sert rakipler arasındaki şartlı 5 yarış. Son dört koşusunun üçü ikincilik olan ve de bu ikinciliklerin ikisinde burun farkıyla geçilen Munnings Song aslında daha yüksek bir handikap puanına sahip olması gerekirken bugün denk grupta düşük handikap puanı sebebiyle çok uygun kilo altında koşacak olup bankomdur. 

TORAMAN KAYA // CANIM ÇITIR: Kaba kumda henüz bileği bükülmemiş bir safkan olan Toramankaya ile kum çim demeden iyi yarışlar yapan ve de İstanbul'da G1 dördüncülüğü, G3 ikinciliği bulunmakla birlikte kaba kumda da iki yarış kazanmış olan Canım Çıtır ikilisini rakiplerinden daha ön planda tutuyor ve de bu koşu için küçük ve orta ölçekli kurgulara yeterli olduğunu düşünüyorum.

Burada geniş kurgular için önereceğim safkan ise Gülcehanım olacak. Kariyerinin ilk koşusunda kum pistte kazanan ve de kum pistin başarılı isimlerinden Aypars ile anadan kardeş olan kısrağın babasının da Özduran olduğu hesaba katacak olursak yeniden döndüğü kum pistte süratli stili ile beyaz bayrak ayna yapabilir. 

ASHÜNKAR: İki koşu öncesinde Ünalamca ile Bükentay'ın gerisinde, hemen akabinde ise Bükentay ile Cevahirtay arkasında üçüncü olan safkan çok iyi bir form yakalamış durumda. Önde tempo yapmayı seven safkanın son iki koşusundaki gibi liderliği kolay almasına izin vereceklerini sanmam. Fakat hem Kızılhan hem de Arbedaş artık çok yaşlandılar. Onlardan daha diri, daha genç olan Ashünkar'ın bugün bu iki rakibinin baskılarına boyun eğmeyeceğini düşünüyor,  neredeyse hepsi çok formsuz ve de istikrarsız isimler arasında beyaz bayrak ayna yapmaya çok yakın görüyorum. 

Eğer koşunun temposu düşündüğümden hızlı olur da Ashünkar düzlüğe nefesli çıkamazsa burada öncelikli olarak Cihanın Gülü'nün rakip olabileceğine inananlardanım. Bu iki safkan da kötü koşarsa bu ayakta kazanacak olan ismi H yaparak bulmak mümkün olabilir gibi duruyor. 

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

8 MUNNINGS SONG BANKO
7.6.4.2.3.1
2.3.1.4.7.9.8.6
8.9 // 10
2 ASHÜNKAR // 10
2.3.7.10.13.8.1.4

61.44 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski