01 Ocak Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

 

ÖZAYDIN

Aradan sonra pistte ilk iki koşusunda istediği sonuçlara ulaşamayan safkan, grup yarışta performansıyla göz kamaştırdı. Kaliteli rakibi Bilirhan'dan numarayı kapamamasına rağmen, son ana kadar sert rakip olmayı başardı. Potada yakalayıp, baş farkı ile mağlup olmuştu. Bugün önce rahatsız edeilecek rkibi yok gibi. Tempoyu belirlemesini beklediğim Özaydın, 800'ü 54.4, 400'ü 27.8 rahat galobu ile uygun gruptan birincilik çıkartabilir. 

MALONES

Geçen koşusunda verdiği aradan olumsuz yönde etkilenen kısrak, rakibi Alata'ya iyi mücadele etmesine rağmen kaybetmişti. Önde tempoyu bindiren Bye Bye Lulababy'nin viraj dönülene kadar kuyruğunda koşuyu takip etmiş düzlükte atlatamayınca, bu kez de kazanan rakibi direk geçiş yaparak potaya uzanmıştı. Tüm eksiklerini koşu sonrası yaptığı hazırlıklarında kapatan Malones gelişen formu ve uygun rakipleri yanında, 800'ü 51, 400'ü 25.5 rahat galobu ile geride bırakacaktır günün ilk banko ismi olarak öneriyorum. 

ÖMÜR ÇINARIM

Hem cinsi rakipleri yanında iki startında iyi sonuçları alan kısrak, kazanabilecek kıvama geldi. Son yarışını özetlersek, viraja kadar kolay tempoda gelip, düzlüğün başında hemen atak yaparak liderliği bir süre sonra çıkmış ancak, kazanan rakibine hemen teslim olmuştu. Bugün aynı performansa ulaşırsa işi bence kolay olur. 30.4 çok rahat kısa sprintinde üzerindeki fazlalıklardan da kurtulduğunu ortaya koyan Ömür Çınarım, kısa mesafeden etkilenmez ise kazanabilir. Günün banko ismidir. 

SPENCER

Ankara'da çok iyi sezon geçirip, Gr-1 koşu ile kapatan safkan, çoğu rakibi ve daha ciddi isimleri mağlup etmeyi başarmıştı. Koşuda tempoya çıkabilecek bir rakibi görünmüyor. Önde boş kalma avantajını en iyi şekilde değerlendirmesini beklediğim Spencer pistte ilk performansı olmasaydı belki banko tercih edilebilecek isimdi. Bu tip koşuların genellikle sürpriz sonuçlarla bitmesi de işini biraz zorlaştırıyor. Geçtiğimiz ayın ortasında piste ilk adımını atıp, dereceli galoplarını 800'ü 49, 400'ü 24.2 rahat ile tamamladı.Her şeye rağmen gidişat avantajını elinde bulunduran Sprencer favorimdir.

BLACK METAL

Geçen sezon kısa mesafeli koşularda da iyi sonuçlar alıp, sert gruplarda koşan safkan, sezona çok iyi başlamış, art arda aldığı birincilikle sonrasında uzun bir süre ara vermişti. Bu ayın başında birincilik mücadelesinden uzak kaldığı uzun mesafeli koşuda eksiklerini kapatıp, galopları art arda sıraladı. Son işinden önce 1000'i 1.05, 400'ü 25.2 çalışarak yaptıktan sonra, binicisi ile 23.5  çok rahat yakın spintinde dikkat çekmeyi bildi. Bugün eğer Black Metal, kalitesini konuşturabilirse, kazanacağına inanıyorum. 

NOT: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 


2. ALTILI

3.1.4.6.8.9

6-ÖMÜR ÇINARIM

7.1.5.6

3.6.5.8

5.2.1.11 // 6.9

7.4 // 2

1. ALTILI

2.1.5.6

3.1.5.6

3-MALONES

5.4.1.2.3

3.1.4.6.8.9

6-ÖMÜR ÇINARIM


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski