03 Aralık Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

 

MAX

Grupta sağı solu belli olmayan isimlerin başlında geliyor. Bence önceki ile bir sonraki koşu performansları birbirinden çok farklı sonuçlarla dolu. Ancak rakipleri bugün biraz daha uygunlaştı. Çoğunluğu aprantiler ile aldığı iyi sonuçların aksine Hışman ile performansı biraz daha artacaktır. Nedeni ise katı davranacak olması. Temponun düşük olacağını düşünüyorum. Rakiplerini her zamanki gibi biraz daha sakin şekilde geride bekleyecek Max, kenter yaparak hazırlıklarını tamamladı. Şansı yaver giderse birinciliğin en güçlü adayı olur. 

KING OF THE FIRE

Son koşularının neredeyse tamamını uzun mesafelerde gören safkan 2 yıl aradan sonra başarılı olduğu kısa mesafeye geri döndü. Bence problem yaratmayacaktır. Çünkü bugün bakarsak yarışın temposunun sert olmasını bekliyorum. Önde kümelenecek Karahisar, Avukat ve Rasim Kaptan üçlüsü birbirlerinden kolay kolay ayrılabilecek isimler değil. Rasim kaptan son günlerde formsuz olsa da, Üçünün de tempoya girme kabiliyeti var. King Of The Fire'da saydığım isimlerin pek gerisinde kalmayıp düzlükle rakiplerinin arasına katılacaktır. Pistte de zaten kazandığı on bir koşunun altı adedi 1200 ve 1500 mesafeli koşu aralığında. Hazırlıkları biraz daha sık olsa idi banko tercih edebilirsim ancak, 21 günlük araya 600'ü 39, 400'ü 25 iş sıkıştırmış. Gidişat avantajıyla favorimdir. 

ÇERDİĞİN

Bursa'da katıldığı son koşusunda üçüncü olmasına rağmen performansı sahaya yayarsak ve düzlük boyunca yaşadığı sıkıntı ile birlikte elinden birinciliği rakiplerine teslim ettiğini görürüz. 600 direği geride kalırken iç bariyeri yerini kaybetmeden tutmuş, fakat, önünde yer alan rakibi kulvarını kapattığından dolayı, oradan yürüyememişti. 200 direğine varılırken ise tam koşuyu koparacakken iç bariyere tekrar yaslandığında binicisi kamçı gayreti ile güç bela dışa alıp sprintine yeniden başlamış, ancak mesafe bitmişti. İki koşu önce bu pistte yine start almış, bariyer dibine yaslanınca aynı sorunu yaşamış Çerdiğin o gün nemli sahadan da etkilenmişti. 1000'i 1.11.2, 400'ü 29.2 çalışarak galobu ile potalayabilir. 

ZİRKON

Bursa'da iki koşu art arda kazandıktan sonra araya girip, geçen yeniden koşularına pistte başlayan safkan tabela dışı kalmış, rakibi Charman'i mağlup ettiği yarışta ise düzlük performansıyla eksiksiz görünmüştü. Fakat, İstanbul sentetik kuma götürülüp, ağır kilo ile aldığı sonuç tam hayal kırıklığı oldu. O gün de yine binicisi olan Kadir Tokaçoğlu, kazanamayacağını anlayınca 200 direği geçilirken safkanı hiç sıkmadı. Kaba kumda daha etkili performansa sahip Zirkon, 600'ü 37.6, 400'ü 24.8 rahat galobu ile rakiplerinin bir adım önünde şans verilmesi gereken isimdir. 

2. NORMAL ALTILI

9.3.4.6.8.2

1.10.9.6

7.5.8.9

1.4.5.6

4-ZİRKON

4.5

2. ALTILI

9.3.4.6.8.2

1.10.9.6.5.8

7.5.8.9

1.4.5.6.10

4-ZİRKON

4.5

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski