04 Aralık Gizli Eküri İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

Kocaeli'de günün en büyük sürprizi olan Aliço'yu favori önermek dışında bir numaramız olmadı fakat bugün dünden daha umutluyum.

KUL KIZI: Sentetik pistte katıldığı son mücadele olan Grup 3 Zühtü Erişen Koşusu'nda yakın ara bir beşincilik elde ettikten sonra Bursa'da kendisinden yaşça büyük ve neredeyse tamamı erkek güçlü rakipleri arasında katıldığı KV 8 koşuda üçüncü olan Kulkızı, hemcinsleri arasında koşacağı bu mücadelede benim favorim. 

SANCAR: Sancar'ın kilosu ne kadar ağırsa bu grupla arasındaki güç farkı da o kadar fazla. Şimdiye dek karşılaştığı, geçtiği ve geçildiği safkanlar göz önünde bulundurulduğunda bu rakipler karşısına bu sıkleti kaldırabileceği yönünde bir güven veren Sancar bankom. 

NEW WORLD: Magnum Opus ile anneden kardeş olan New World, düzlüğe gerilerde çıktığı 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda son günlerin en başarılı kısrağı Strwaberry Girl'e kaybetmişti ancak o gün 100 metre daha uzun koşulsaydı Strawberry Girl'ü de rahatça geçebilirdi. Orijin itibarıyla bugünkü gibi uzun mesafelere yatkın olan safkan, iç pistte gerçekleştirdiği 600 metre 23-36 işiyle de formda olduğunu gösteriyor. 

KING OF THE SOUTH: Kazandığı koşuda sonlardaki görüntüsüyle ileriye dönük olumlu sinyaller veren King Of The South, bugün tam dişine göre bir grup buldu. 800 metrede 49 derece çıkartırken de canlı gördüğüm tayın, jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde bir kez daha kazanmasını bekliyorum. 

ROYAL BABY//DUROTAN: Royal Baby son üçüncülüğünde viraja en geride çıkıp düzlük boyunca sürdürdüğü atakları neticesinde üçüncü olurken kazanan at kadar iyi koşmuştu. Burada özellikle Anatolian Star ile Iberian Girl'ün koşuyu süratlendireceği düşünülecek olursa sonlardaki güçlü atakları birinciliği getirebilir. İlk startında bekleneni veremese de orjin bakımından çok yüksek potansiyel taşıyan Durotan, idman pistinde de dereceli işlere imza atıyor. Çalışmalarını sahaya yansıtırsa günün sürprizini gerçekleştirebilir.

KARAESKİ: Grup 2 Akbatur Koşusu'nda Bilirhan ve Deniz Şövalyesi ardından ikinciliği sonrası KV 8 Yavuz Gülerce Koşusu'nda iç kulvardan devrini aldığı esnada rakibi Çakıl tarafından bariyer dibine itilmiş, aksiyonunu yitiren safkan yeniden toparlanacakken dışından gelen rakiplerine geçilmişti. Kum piste daha yatkın bir orijine sahip olan Karaeski'nin uzayan mesafelerde daha farklı koşmasını beklediğimi de belirtmek istiyorum. Bugün ağır kilosuna rağmen bu grupta birinciliğin en güçlü adayıdır.

Gizli Eküri İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

1.12.9.5.3.6.4.7
1 SANCAR // 8
1.5.9.6.10
3 KING OF THE SOUTH BANKO
8.4.2.1.5
1.12.9.2.6.4

96 TL 

Daha yeni Daha eski