13 Aralık Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

TEKİNCİ

Tekrar form tutuktan sonra aprantisi ile uyum sağlayıp iki koşudur elde ettiği sonuçların hakkını performansıyla veren safkan uygun isimlerle mücadelesini bugün potaya taşıyabilir. İzmir'de katıldığı son koşuda tempo yüksek olunca ayak uydurmakta güçlük ekip, virajı da kötü alınca düzlük boyunca pistte dolanmıştı. İç bariyere sarktıktan sonra ise, teşviklere cevap verip, kazanan rakibine yanaşma fırsatını yakalamadan bitişe geldi. Ancak ben bu safkan bugün uzayan mesafede daha etkili olabileceğine inanıyorum. Hem Bursa kumunda bir defa start alıp, beşinci sırada yer aldığı koşuda rakipleri daha sertti. En dış kulvardan çıkması ufakta olsa problem yaratabilir. Baştan/sona temposu sert, akışlı gidişatı iyi yer tutup takip edebilirse, uygun isimleri, Kocaeli'de devam edip 1200'ü 12.4.5, 1000'i 1.10, 400'ü 27 rahat gerçekleştirdiği son galobu ile Tekinci, mağlup edebilir. 

OZGAN

Son yarışına anlam veremememin tek sebebi rakiplerinin sert olması olur. Yarışın her anında rakiplerine ayak uydurup, viraj dönülürken tavan yapan temponun da uyumunu yakalayıp, düzlüğü dışa önü boş şekilde almış, ancak artıramayınca yine temposunu düşürmeden potaya rakiplerinden uzak girmişti. Ancak bugün gruba bakıldığında kesinlikle bir aksilik yaşamaz ise söz sahibi olabilecek kaliteye sahip. Pistte bu sezon start aldığı kum koşularının bir çoğunda rakiplerini ve denk seviye isimler yanında kazanıp, ikincilikler aldı. Çalışmaları biraz noksan Ozgan, uygun isimler yanında birinciliğine en güçlü adayıdır. Burada yarın sürpiz konumda çıkan Taçsız Kral'a da ayrı parantez açmak istiyorum. Önde tempoyu kurduğu koşularda istediği sonuçları alan safkan, kötü performanslarını ara vermesi ve ağır kilolar ile sert gruplarda boy göstermesine bağlıyorum. 71 günlük aradan dönmesine rağmen, eksikleri konusunda sıkıntı yaşamayacağı rakipleri yanında 600'ü 40.5, 400'ü 26 potaya akışlı ve dinç girdiği galobu ile mutlaka kuponlarda olması gereken isim olarak öneriyorum. 

SONER BEY

Kilosu biraz ağır ancak rakiplerinin uygunluğu ile bu dezavantajdan etkilenmeyecektir. Ben son ikinci olduğu yarışta kısa mesafeden etkilendiğini düşünüyorum. Koşu oldukça süratli başlayıp, 200 direği geçilirken bile aynı tempo devam etmişti. Rakiplerinin hızına yetişmek açısından biraz pasif kalan safkan, düzlükte toparladı ancak, ikinciliği son anlarda lehine çevirdi. Bugün ne olur diye bakarsak, Namıkbey koşuyu sürükleyecek isim olur. Bu isim düzlükte elinden geldiğince mücadelenin içerisinde kalmaya çalışacak ama ben şansı olduğuna inanmıyorum. 800'ü 49.8, 400'ü 23.4 rahat işi ile Sonerbey en şanslı isim olup, rakibinin en ufak hatasını affetmeyeceğini düşündüğüm, en son gerçekleştirdiği 1000'i 1.05, 400'ü 24.8 rahat işinde biraz daha toparlanan Likaki en ciddi rakibidir. 

FAIR MACTO

Bu safkan 20-30 ganyanlara koşarken de bir kaç defa yorumlayıp favori isimler arasında önerdiğim isimdi. Ancak kalitesine geç kavuşup çim pistte başarı yakalar diye düşünürken, tam tersi reaksiyon ile kum pistte daha etkili sonuçlar aldı. İki koşu önce kaybedip, ikinci sırada ayrıldığı performansında acele edince, kazanan rakibine cevap verememişti. Fakat, ıslak pistte son yarışı bugüne kadar en iyi koşusuydu. Rakibine düzlükte cevap vermeye çalışsa bile çabaları boşa gitti. Bugünde pistin nemli veya ıslak olmasını lehine döndürebilecek hazırlıklara sahip Fair Macto, 1000'i 1.03.7, 400'ü 25.3 rahat galobu ile günün banko ismidir. 


NORMAL ALTILI

3.9.5.8.7.6

7.10.2.1.5.6.3

1.2

1.2

9.3.1

8-FAIR MACTO

ALTILI

3.9.5.8.7.6.2

7.10.2.1.5.6.3

1.2.8.11.9.4.10

1.2

9.3.1

8-FAIR MACTO

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski