20 Aralık Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 


BUZKRALI

Bu sezon sentetik pistte istediği sonuçları alamayıp, kaba kumda havası değişen safkan ikidir kazanmanın ucundan dönüyor. Bugüne kadar katıldığı uzun mesafeli koşularda henüz tabela yapamadı. Ancak, daha önce pistte 1900 mesafeli tek yarışa çıkıp beşinci sırada yer aldığı koşusu var. 5 gün önce Kapaklıcan'a kaybettiği yarış performansında ise eğer rakiplerinin dışına çıkabilseydi, bugün daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Aprantisiyle iyi anlaşan Buz Kralı, denk grupta birinciliğe çok yakın görünüyor. 

OĞLUM ÖZGÜR

Handikap koşuda sürpriz konumda iken favori olarak önerdiğim, o gün aldığı ikincilikle sert tempo ile şekillenecek gidişatlarda etkili olabileceğini göstermişti. İki hafta önceki koşu performansında ise rakiplerinden Celal Baba tempoyu Neyzen işle belirlemiş, hemen arkalarında takibe aldıktan sonra iç bariyere yaslanıp bir ara 2-3- boy açtığı farkı, bu kez yine rakibi olan Niğde Beyi'ne teslim etmişti.Ancak bugün koşu seyri biraz daha farklı olacak. Celal Baba ile birlikte, Sarperhan, Barut Efe ve ekürisi isimlerden Peter Pans Dream'de numarayı isteyecek isimler. Bu kargaşadan faydalanmasını beklediğim Oğlum Özgür, bu kez daha sabırlı bekleyip, 600'ü 38.5, 400'ü 24.5 rahat, 1000'i 1.05.4, 400'ü 26.3 çok rahat galopları ile birinciliğin en güçlü adayıdır. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

QUEEN OF FLOWERS

Son yarışında etkisiz kalmasının bir çok sebebi var. Koşu çıkışının hemen sonrasında ilk vairajın denk gelmesi ve kısrağın en dış bariyerden doldurup öne hamlesi biraz zaman aldı. Ancak, önde tempoyu belirleyen bir kaç rakibinin inat etmesi ve o gün dışa doğru açılıp, kaybedecek bir şeyi kalmayan La Plata'nın bir anda doldurması planlarını alt, süt etti. O gün düzlüğe çıkılana kadar beş isim, liderliğe çıkmış, Queen Of Flowers'ta viraj dönülmeden binicisi enseye başmış ve düzlük boyunca rakiplerini izlemişti. Önde boş kalmasını beklediğim kısrak, 800'ü 49.8, 400'ü 23.5 rahat işi ile mutlaka kuponlardaki yerini almalıdır.!

ATLIBEY

Bugün koşuda önemli olan gidişat avantajını elinde bulundurabilir. Suvari Angel'da var ancak, tempo yumuşak olacağından, takipte ese sorun  yaşamayacağını düşünüyorum. Son yarışında rakibi Anayurt'a mağlup olurken, yine benzer isimler ile sahada yer almıştı. Nevzat ilk defa kantarmada olacak ama, stiline çok uygun binicidir. İstanbul'da koşuya iki gün art arda çıkarak galoplar gerçekleştiren Atlıbey, 600'ü 42.8, 400'ü 29 rahat, 600'ü 42.3, 400'ü 28.3 rahat yaparak form tuttu. Uygun grupta beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. 

ÖNEMLİ KONU: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

NORMAL ALTILI

Hem hava muhalefetleri, hem şartı açık safkanlar ve sezon sonunun yaklaşması sebebiyle artık oyunlarımı yıl sonuna dek cazip atlar üzerine kuracağı,bilginize.. 

2.1.4.5

5.1.2.4

4-OĞLUM ÖZGÜR

4.3.1.7

4.6.5

2.4.9.1

ALTILI

2.1.4.5.3.7

5.1.2.4.3.6.7

4-OĞLUM ÖZGÜR

4.3.1.7

4.6.5

2.4.9.1

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski